7 zasad czystości na Wschodzie

Na podstawie książki "Visual Culture in the Modern Middle East" Christiane Gruber and Sune Haugbolle zebraliśmy dla was 7 prostych zasad czystości ze wschodu.
7 zasad czystości na Wschodzie

Wschód – delikatna sprawa. I czasami może okazać się, że rady i zasady życia wschodnich ludzi ludziom innej kultury nie podchodzą. Ale to nie tak. Zebraliśmy dla was 7 prostych zasad czystości ze wschodu, które mogą być bardzo pożyteczne i dla każdego z nas.

  1. "Czystość rąk" – nie brać zbędnego. Nie brać i cudzego, przecież jeśli pieniądze przeznaczały się nie wam, a wydobyliście je oszustwem czy chytrością, one staną się przyczyną pasożytów i problemów w waszym ciele i w życiu. A także nie zapominać oddawać niektórą część swojego dochodu tym, kto go potrzebuje.
  2. "Czystość uszu" – nie słuchać ludzi przestraszonych, zirytowanych, zabieganych, a także – ochronić swój słuch od wulgaryzmów, plotek i nieistotnych rozmów.
  3. "Czystość oczu" – nie brudzić swój wzrok zawiścią i pragnieniem tego co mają bliscy ludzie, nie brudzić swoich oczu obserwacją scen przemocy i okrucieństwa. Trzymać swój pogląd tylko w czystości, obserwując doskonałość świata i blask jego barw.
  4. "Czystość ust" – strzec swoje usta od zbędnej wielomówności i wulgaryzmów. Pamiętajcie, milczenie to złoto.
  5. "Czystość ciała i odzieży" – trzymać ciało i odzież w czystości. Toż uważnie odnoście się do swojego wyglądu zewnętrznego.
  6. "Czystość myśli" – usunąć z głowy negatywne myśli i złe pomysły. Również to oznacza nie przejawiać do siebie litości. Po co żałować siebie?! Czy nie lepiej po prostu pocieszyć siebie za jasny początek?!
  7. "Czystość duszy i serca" – zachować i ochraniać swoje emocjonalne wybuchy i nie ignorować ich. Wasza dusza – to bardzo czyste i światłe co macie, toż nie pozwalajcie sobie ignorować jej pragnienia. Jeśli w życiu będziecie kierować się jej podpowiedziami, to przejdziecie najbardziej sprzyjającą dla siebie drogę. Kochajcie i nie wymagajcie nic w zamian. Miłość jest już sama w sobie szczęściem.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty