7 zaskakujących korzyści z picia herbaty Earl Grey

Istnieje wiele rodzajów herbaty. Najpopularniejsze z nich to herbata czarna, zielona, biała, czerwona, niebieska, aromatyzowana, prasowana, granulowana oraz liściasta. Każda z nich posiada niepowtarzalny smak i aromat, a także niesamowite właściwości prozdrowotne. Badacze pod lupę wzięli Earl Grey i już wiadomo, dlaczego warto sięgać po ten gatunek herbaty.

Earl Grey jest jedną z najbardziej znanych i cenionych herbat na całym świecie. Jej bazą była pierwotnie czarna cejlońska herbata, a wyjątkowy smak i aromat uzyskiwany jest w wyniku dodania do liści herbaty olejku z bergamotki.

Bergamotka to gatunek cytrusa, który jest hybrydą gorzkiej pomarańczy i cytryny. Są to owoce o gruszkowatym kształcie i charakterystycznej gładkiej, zielonożółtej skórce.

Dlaczego więc Earl Grey to nie tylko smak i aromat, ale i wyjątkowe właściwości dla zdrowia?

1. Wzmacnia zęby

herbata

Earl Grey zawiera bardzo dużo katechin, czyli przeciwutleniaczy, zwalczających zakażenia jamy ustnej. Zawiera również fluor, który chroni zęby przed uszkodzeniami i przed atakiem bakterii próchnicznych.

2. Poprawia trawienie

grey

Wspiera układ pokarmowy w procesie trawienia i wpływa na złagodzenie kolki, niestrawności i mdłości, jeśli jest stosowana regularnie. Znajduje również zastosowanie w leczeniu zaburzeń jelitowych.

3. Wycisza i relaksuje

stres

Earl Grey relaksuje i uspokaja ciało niemal natychmiast, wykazuje również działanie odprężające. Działa kojąco na psychikę, co wynika z naturalnych właściwości aromaterapeutycznych bergamotki. Można się nią posiłkować, jako naturalnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu depresji, stresu i niepokoju.

Olejek bergamotowy działa odprężająco, relaksująco, poprawia humor, dlatego też herbata Earl Grey ma właściwości prozdrowotne. Osoby, borykające się z depresją oraz stresem, codziennie powinny pić Earl Grey.

4. Pobudza mózg

móyg

Herbata, mimo że nie zawiera tak dużej dawki kofeiny, jak kawa, równie dobrze wyostrza umysł i pobudza mózg.

5. Działa antynowotworowo

pożytecznz

Earl Grey wspomaga odporność, zapobiegając różnym groźnym chorobom. Zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, mobilizujące organizm do walki z wolnymi rodnikami, które powodują wiele różnych chorób, w tym nowotwory.

6. Wspiera utratę wagi

waga

Ułatwienie w osiągnięciu szczuplejszej sylwetki wynika z zawartości w herbacie ekstraktu z bergamotki. Badacze tłumaczą jej działanie tym, że dzięki bergamotce kalorie zamieniane są w energię dla mięśni.

7. Herbata Earl Grey w walce z chorobami układu krążenia i cukrzycą typu 2

serce

Naukowcy twierdzą, że dzięki wypijaniu trzech filiżanek herbaty Earl Grey w ciągu dnia, spada ryzyko wystąpienia chorób serca. Badania określają, że pacjenci, którzy pili trzy filiżanki tej herbaty dziennie, znacznie obniżyli poziom trójglicerydów we krwi i zwiększyli "dobry cholesterol" HDL. Esencja z bergamotki może dawać efekt podobny do przyjmowanie statyn, czyli leków obniżających poziom "złego" cholesterolu.

Poza tym jego relaksujące działanie także ma dobry wpływ na kondycję serca. Earl Grey może wpływać także bardzo korzystne na zdrowie osób, cierpiących na cukrzycę. Badania wykazują, że w wyniku picia herbaty Earl Grey, można zredukować cukier we krwi o 22% i podnieść "dobry" cholesterol o 41%.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty