7 zwierząt, które zagrały w filmach

Czasami zwierzęta są lepszymi aktorami niż ludzie. Właśnie dlatego od czasu do czasu to one dostają główne role w filmach.

W niniejszym zestawieniu sławne zwierzęta, które zdobyły światowy rozgłos.

1. Bernardyn Chris

Chris

Bernardyn Chris zagrał w serii filmów pod tytułem "Beethoven". Ponad dziesięciu psów uczestniczyło w castingu na rolę Beethovena, ale to właśnie Chrisowi udało się zdobyć serce reżysera. Bernardyn umiejętnie udawał omdlenie i wyskakiwał przez okno. Mimo tych wszystkich umiejętności głównego bohatera, przygotowania do filmu trwały około 6 miesięcy. Chris zagrał w pierwszym i drugim filmie, a później udał się na emeryturę.

2. Owczarek Koton

Koton

Owczarek Koton zagrał w słynnej amerykańskiej komedii pod tytułem "K-9". Był prawdziwym psem policyjnym. Koton w 1991 roku został zastrzelony, próbując zatrzymać podejrzanego, oskarżonego o zabicie policjanta.

3. Owczarek szkocki Collie Pal

Pal

"Lassie" to film i serial telewizyjny o przygodach suczki rasy owczarek szkocki collie. Stworzył ją w 1940 roku amerykański pisarz Eric Knight. Pierwszą rolę zagrał owczarek Pal. Jego pierwszy właściciel nie mógł dać sobie rady z niesfornym psem, więc sprzedał go za 5 dolarów. Drugi właściciel Pala postanowił zabrać psa na casting do roli w filmie "Lassie wróć". Udało mu się pokonać 300 konkurentów i zdobyć jedną z głównych ról. Podczas kręcenia zdjęć do filmu Pal miał własne mieszkanie i tresera. W kolejnych częściach filmu wystąpili jego potomkowie. Ostatni film o przygodach Lessie powstał w 2005 roku. Pies, który w nim zagrał, też się nazywał Pal. Pies brał aktywny udział w promowaniu filmu, uczestnicząc w różnych sesjach zdjęciowych i imprezach.

4. Malamut Zunni

Zunni

Suczka Zunni w serialu "Gra o tron" grała wilkora o imieniu Dama. I co najciekawsze, widz może podziwiać prawdziwych zwierząt jedynie w pierwszym sezonie serialu, gdyż podczas kręcenia następnych sezonów wykorzystywano green screen. Po tym, jak serialowa Dama została zabita, Zunni adoptowała Sophie Turner, aktorka, która wciela się w Sansę Stark. Pies ma się dobrze i nawet ma własne konto na Instagramie.

5. Małpka kapucynka Crystal

Crystal

Crystal, małpka, która zagrała w wielu filmach, między innymi w "Nocy w muzeum", "Kac Vegas w Bangkoku", "American Pie" i "Teorii wielkiego podrywu". Crystal na premierze filmu "Kac Vegas w Bangkoku" pojawiła się w bladoróżowej sukience. Małpka mieszka w Los Angeles razem ze swoim treserem Tomem Gundersonem.

6. Mops Frank

Frank

Mops Frank wcielił się w mopsa Mushu w filmie "Faceci w czerni" i na pewno sprawił na każdym niezapomniane wrażenie. Został kupiony specjalnie na potrzeby filmu. Pies zagrał genialnie, więc reżyser postanowił poszerzyć jego rolę w kontynuacji filmu. Frank zmarł przed rozpoczęciem zdjęć do filmu "Faceci w czerni III".

7. Max MacCarter

MacCarter

Pamiętacie Milo z filmu "Maska"? Zagrał go wesoły, inteligentny i ruchliwy pies rasy Jack Russell terrier, który się nazywał Max MacCarter. Podczas kręcenia zdjęć do filmu Max miał 5 lat i już zdążył zagrać w filmie "Mom and Dad Save the World!" Max rozkochał w sobie całą epikę filmową. Na premierę filmu przybył w specjalnie wynajętej dla niego limuzynie, a na sobie miał elegancki krawat. W 2000 roku Max zmarł.

Urocze, inteligentne zwierzęta budzą u nas taki sam podziw, co znane gwiazdy Hollywood. Właśnie dlatego wielu reżyserów obsadza je w rolach głównych w swoich filmach.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty