8 ćwiczeń na idealny brzuch

Właśnie zimą nadszedł czas zamyślić się o dobrej formie fizycznej. Ale dość często zaczynamy ciężko ćwiczyć i doprowadzać swoje ciało w porządek prawie za tydzień przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Aby tego roku zrobić wszystko jak należy, nasza redakcja proponuje ekspresowy trening. Już w ciągu dwóch tygodni regularnych zajęć zauważycie pierwsze pozytywne efekty.

Początkowy poziom

1. Brzuch-motylek

brzuch motylek

Połóżcie się na plecy, ugnijcie nogi w kolanach i rozsuńcie je w stronę, trzymajcie stopy razem, a ręce za głową. Nie zginając pleców, trochę odprowadźcie ciało i zatrzymajcie się w takim położeniu na kilka sekund. Upadnijcie do pozycji wyjściowej. Powtórzcie ćwiczenie 10 razy.

2. Ćwiczenie na skośne mięśni brzucha

ćwiczenie na skośne mięśni brzucha

Połóżcie się na plecy, ugnijcie nogi w kolanach, ręce rozmieśćcie wzdłuż podłogi. Trochę odprowadźcie ciało i ciągnijcie się do przodu to lewą ręką, to prawą. Głowa i szyja muszą zostawać na tej samej linii, a dolna część pleców – przyciśnięta do podłogi. Powtórzcie 15 razy na każdą stronę.

3. Deska

deska

W tym zestawie ćwiczeń róbcie deskę tak: 10 podejść po 3 sekundy.

Poziom średni

4. Ciągniemy się do palców stóp!

ciągniemy się do palców stóp

Połóżcie się na plecy, podejmijcie nogi i ciągnijcie się rękami do palców. Przy czym plecy i nogi nie zginajcie. Zróbcie – 2 podejścia po 15 powtórzeń.

5. Rower

rower

W pozycji leżącej na plecach trochę odprowadźcie ciało, ręce za głowę, plecy trzymajcie wyprostowane. Dotknijcie łokciem prawej ręki kolano lewej nogi, i przeciwnie. Powtarzajcie ćwiczenie z każdej strony po 15 razy. Zróbcie 2 podejścia.

Poziom zaawansowany

6. Kolana do góry

kolana do góry

W tym ćwiczeniu trzeba trzymać się za oparcia krzeseł. Z lekka ugnijcie łokcie, ramiona opuśćcie na dół i rozluźnijcie szyję. Powoli unoście kolana w górę. Zróbcie 3 podejścia po 10 razy.

7. Nogi w boki

nogi w boki

Połóżcie się na plecy, ręce rozwiedźcie do stron, nogi uniście w górę. Nie odrywając ciało od podłogi, opuśćcie proste nogi w prawą stronę, a potem w lewą. Zróbcie 2 podejścia po 15 razy w każdą stronę.

8. Ćwiczenie z piłką

ćwiczenie z piłką

W takiej pozycji, jak pokazano na rysunku, zacznijcie wykonywać następujące czynności: trzymając plecy prosto, kolejno odprowadzajcie nogi na kilka centymetrów. Trzeba zrobić 2 podejścia po 15 razy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty