8 gwiazd godnych naśladowania

Nie wszyscy milionerzy i gwiazdy chełpią się swoim wysokim stanowiskiem lub majątkiem. Na świecie jest wiele przykładów, gdy człowiek piastujący wysokie stanowisko, nadal prowadzi oszczędny tryb życia lub nie pozostawia w przeszłości młodzieńcze wygłupy.

W końcu pieniądze i pozycja w społeczeństwie — nie są najważniejsze w naszym życiu i wydaje się, że ludzie, o których w tym artykule chcemy powiedzieć, zrozumieli to.

Po prostu księżniczka Szwecji

księżniczka Szwecji

Madeleine, księżniczka Szwecji. Tak, ona sprząta po swoim psie. Sama.

Najbardziej ubogi w świecie prezydent

prezydent

Jose Cordano jest prezydentem Urugwaju, ale miejscowi nazywają go El Pepe. On przekazuje na cele charytatywne prawie całą swoją prezydencką pensję, co czyni go najbardziej ubogim (lub najbardziej hojnym) prezydentem na świecie. Jose zarabia 263 000 Peso urugwajskich (27 500 zł) miesięcznie. Sobie zostawia tylko 26 300 peso (2 750 zł).

Mieszka w wiejskim domu na farmie. Wodę dla gospodarstwa domowego prezydent nosi sam ze studni na podwórku. Największym zakupem przez cały czas stał się "Volkswagen Beetle", rocznik 1987. Mujica nie ma rachunków w bankach i żadnych długów.

Senor Mujica

Senor Mujica siedzi w kolejce w przychodni.

Burmistrz Londynu

Burmistrz Londynu

Sir Boris Johnson, burmistrz Londynu, nie wstydzi się chodzić bez krawata, swobodnie nosi sportową kurtkę, plecak i kask. Co nie dziwi, bo to właśnie Boris Johnson jest jednym z głównych zwolenników rozwoju ruchu rowerowego na terenie Wielkiej Brytanii.

Burmistrz miasta Reykjavik

Burmistrz miasta Reykjavik

Yona Gnarr jest obecnym burmistrzem największego miasta Islandii, Reykjaviku. Ten człowiek nie uczył się na żadnym uniwersytecie, był aktorem komediowym i taksówkarzem, ale udało mu się w 2010 roku stworzyć swoją partię polityczną i przy tym nazwać ją dźwięczny nazwą "Najlepsza partia". W skład partii wchodzili głównie twórcze osobowości: artyści, muzycy, komicy, przy czym nikt z nich wcześniej nie zajmował się polityką. Zaskakujące, ale mieszkańcy miasta wybrali burmistrzem właśnie lidera tej partii z liczbą oddanych głosów 34,7%.

Były burmistrz Nowego Jorku

Były burmistrz Nowego Jorku

Michael Bloomberg jest bardzo ciekawą osobowością, nawet jeśli nie wiedzieć, że plasuje się na 13 miejscu na liście najbogatszych ludzi na świecie. Przy tym były burmistrz Nowego Jorku jeździ metrem. Na zdjęciu burmistrz siedzi na swoim miejscu pracy w budynku rady miejskiej. Na zwykłych meblach biurowych tradycyjne monitory, papieru, grafiki, jakieś drobiazgi i... słoik masła orzechowego obok klawiatury.

Hippie-miliarder Richard Branson

Richard Branson

Sir Richard Branson, założyciel linii lotniczych Virgin. W ciągu 10 lat udało mu się przekształcić mały sklep muzyczny w gigantyczne wielofunkcyjne centrum biznesowe, działające na wszystkich kontynentach naszej planety. Ale Branson na dodatek jeszcze jest niezwykłą, wyjątkową osobowością, za co otrzymał przydomek "hippie-miliarder". Najnowsza sztuczka biznesmena— pojawienie się na lotnisku w stroju stewardessy firmy AirAsia. Ponadto Branson nie tylko się popisał przed kamerami — jeszcze uczciwie obsługiwał pasażerów lotu Perth — Kuala Lumpur.

Legenda Google

Legenda Google

Sergey Brin jest legendą branży komputerowej, współfundatorem i kierownikiem działu technologicznego firmy Google Inc., miliarderem i jednym z najbogatszych ludzi Ameryki. Bez względu na to wszystko, Siergiej zachowuje się dość skromnie — nadal mieszka w trzypokojowym mieszkaniu i nie jeździ Mercedesem, a Toyotą Prius z ekologicznym z napędem hybrydowym. A jeszcze lubi wpaść do "Rosyjskiej herbaciarni Katie" w San Francisco i polecić swoim gościom barszcz, pierogi z mięsem i naleśniki.

Miliarder bez miliarda

Miliarder bez miliarda

Chuck Fini jest założycielem słynnej sieci sklepów Duty Free Shoppers. W ciągu ostatnich 30 lat objeździł cały świat, prowadząc tajną operację pozbycia się kapitału w wysokości 7,5 mld. Dorobił się go handlując koniakiem, perfumami i papierosami w swoim imperium. Jego fundacja The Atlantic Philanthropies zainwestowała $6,2 mld w edukację, naukę, opiekę zdrowotną, ochronę praw obywatelskich i utrzymywanie domów opieki i spokojnej starości na całym świecie. Do 2020 roku Chuck Fini chce wydać cały swój kapitał na pomoc potrzebującym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty