8 historii gwiazd, których kariery omal nie zniszczyły kontrowersyjne wypowiedzi w mediach społecznościowych

Posty w mediach społecznościowych mogą nie tylko zdobywać miliony lajków, ale również zniszczyć karierę i małżeństwo. Znamy kilka historii celebrytów, które są jaskrawym dowodem na to.

Kilka tygodni temu reżyser James Gunn został zwolniony z powodu opublikowanych 10 lat temu przez niego postów na Twitterze, w których stroił sobie żarty z pedofilii i gwałtu. Został wyrzucony ze stołka reżysera "Strażników Galaktyki 3". To nie jedyny przypadek, gdy świat obiegła treść kontrowersyjnych wypowiedzi gwiazd.

1. Kim Kardashian

Kim Kardashian

Krążą pogłoski, że za jeden wpis Kim Kardashian w sieciach społecznościowych można zapłacić od 2 do 3 milionów dolarów. W 2015 roku celebrytka reklamowała niebezpieczne leki. Kim Kardashian była w ciąży i reklamowała środki na poranne mdłości, które bardzo ciężko znosiła. Celebrytka przekonywała, że:

"Czuję się dużo lepiej, a co najważniejsze, moje maleństwo nie jest zagrożone".

Jednak później się okazało, że lek został wycofany z obrotu, ponieważ może powodować uszkodzenie płodu.

2. Harvey Weinstein

Harvey Weinstein

Amerykański producent filmowy, zdobywca Oscara, był głównym bohaterem seksafery w Hollywood w 2017 roku. Harvey Weinstein to bardzo wpływowa postać w świecie Hollywood, który stracił wszystko po tym, jak aktorka Rose McGowan na swoim Twitterze napisała, że nie zrobiła kariery, tylko dlatego, że kiedyś odmówiła seksu Harveyowi Weinsteinowi. Tydzień później aktorka Ashley Judd udzieliła wywiadu, w którym potwierdziła słowa Rose. Harvey Weinstein został zwolniony ze stanowiska przez jego firmę producencką, a dziś czeka na wyrok sądu w sprawie oskarżenia o zmuszanie do udziału w czynnościach seksualnych.

3. Ashton Kutcher

Ashton Kutcher

W 2011 roku aktor stanął w obronie zwolnionego trenera drużyny futbolu amerykańskiego Joe Paterno. Ashton nie wiedział, z jakich przyczyn został zwolniony, więc po opublikowaniu swego postu zaczął uchodzić za obrońcę pedofilów. Joe Paterno musiał opuścić zespół po tym, jak na jaw wyszło, że milczał na temat pedofilskiego skandalu sprzed kilkoma laty. Po publicznych przeprosinach Ashton Kutcher powierzył zarządzanie swoim profilem w social media specjalistom ds. mediów społecznościowych.

4. Justin Bieber

Justin Bieber

Piosenkarz, któremu zakazano wstępu do większości hoteli i restauracji w Kalifornii, kilka lat temu omal nie zniszczył swojej kariery po tym, jak na Twitterze umieścił wpis, w którym krytykował swoich producentów za to, że zwlekają z wydaniem jego nowego krążka. Powiedział, że ich praca budzi wiele wątpliwości. Jednak później był zmuszony ich przeprosić, aby nie stracić kontraktu.

5. Logan Paul

Logan Paul

W 2017 roku amerykański aktor i youtuber Logan Paul opublikował w sieci nagranie, obrazujące vlogera w lesie Aokigahara, zwanego "lasem samobójców". Na nagraniu widać ciało mężczyzny, który popełnił samobójstwo. Film, w którym jest dużo żartów i zabawy, wywołał burzę w sieci. Po ostrej krytyce YouTube pozbawił vlogera dochodów z reklam, zmusił go do nałożenia ograniczenia wiekowego na swój kanał, również Logan usunął nagranie z portalu YouTube, jednak do tego czasu obejrzało je około 7 milionów osób. Zarzucano mu niewłaściwe zachowanie i brak szacunku do samobójców. Paul zamieścił przeprosiny, mówiąc, że jest jedynie człowiekiem i zasługuje na drugą szansę.

6. Azealia Banks

Azealia Banks

Azelia Banks jest znana ze skandali i robienia awantur. W marcu 2016 roku obraziła znaną amerykańską działaczkę polityczną Sarah Palin, nawołując, aby najbardziej odrażający murzyni zgwałcili ja zbiorowo. Piosenkarka była zmuszona opuścić wytwórnię, z którą współpracowała.

7. Roseanne Barr

Roseanne Barr

Roseanne Barr, odtwórczyni głównej roli w sitcomie "Roseanne", nadawanym przez stację ABC, w internetowym wpisie określiła doradczynię Baracka Obamy Valerie Jarrett jako dziecko jednego z bohaterów filmu "Planeta małp”. Stacja ABC zawiesiła produkcję serialu, ponieważ uznała to za rasistowski komentarz.

8. Jim Carrey

Jim Carrey

W 2010 roku aktor komediowy w internetowym wpisie skierowanym do żony golfisty Tigera Woodsa, Elin Nordegren napisał: "żadna żona nie może być aż tak ślepa, żeby nie ostrzegać tylu zdrad". Elin po czymś takim oczywiście się rozwiodła z mężem.

Gwiazdy dość często postrzegają media społecznościowe jako odpowiednie miejsce do żartów, a nie umieszczania oficjalnych komunikatów. Jednak warto pamiętać, że internet pamięta wszystko – więc jeden post na Twitterze może zniszczyć naszą karierę i małżeństwo.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty