8 miast azjatyckich, najchętniej odwiedzanych przez turystów

Azja – najgęściej zaludniony kontynent świata. Położona jest niemal w całości na półkuli wschodniej i północnej. Obszar Azji to 44,6 mln km² powierzchni lądów, co stanowi około 30% powierzchni wszystkich lądów. Azję zamieszkuje 4.5 mld ludzi, co stanowi 60% ludności świata.

Azja jest najbardziej zróżnicowanym kontynentem pod względem etnicznym, kulturalnym, politycznym i ekonomicznym. Szereg miast azjatyckich cieszy się ogromną popularnością wśród turystów właśnie dzięki swojej oryginalności i niezwykłości.

1. Hongkong, Chiny

Chiny

Hongkong – idealne miasto dla poszukiwaczy przygód. Turyści, którzy mają już dość chińskiego fast food i egzotyki na szybko, mogą spróbować niesamowitych rarytasów, przyrządzonych przez słynnych szefów kuchni, takich jak Joël Robuchon i Alain Ducasse.

2. Kioto, Japonia

Japonia

Niezależnie od pory roku, romantyczne uliczki Kioto i Złoty Pawilon Kinkaku-ji zawsze oblegane są przez rzesze turystów, którzy podziwiają fantastyczne tańce japońskich gejsz i odwiedzają liczne restauracje, ulokowane nad rzeką Kamo.

3. Siĕm Réab, Kambodża

Kambodża

Szybko rozwijające się miasto w północno-zachodniej Kambodży, z dużą ilością nowoczesnych hoteli, restauracji i nocnych klubów. Jednak najbardziej turystów przyciągają nie nowoczesne atrakcje, lecz pozostałości dawnej stolicy Imperium Khmerskiego i świątynie.

4. Ko Phi Phi Don, Tajlandia

Tajlandia

Miasto przyciąga turystów dziewiczymi plażami, fantastycznym nurkowaniem i schnorchelingiem. Dla miłośników medytacji na terytorium hoteli znajdują się centra jogi pod gołym niebem.

5. Singapur, Singapur

Singapur

Singapur – niesamowite miasto-państwo, które jest jednym z najczystszych i najbardziej bezpiecznych miast na świecie. Turystów przyciągają nie tylko fantastyczne zabytki, takie jak Thian-hok-kiong, ale również liczne sklepy, centra handlowe i plaży.

6. Katmandu, Nepal

Nepal

Stolica Nepalu w otoczeniu niesamowitych zabytków, atrakcji, świątyń i małych wiosek daje możliwość turystom poznać kulturę i obyczaje nepalskie, odwiedzając Thamel, która jest turystyczną mekką w Nepalu.

7. Bangkok, Tajlandia

Tajlandia2

W Bangkoku można podziwiać różnorodne świątynie buddyjskie, które zachwycają niezwykłą architekturą i detalami architektonicznymi.

8. Lhasa, Chiny

Chiny2

Lhasa – największa atrakcja turystyczna zachodnich Chin, położona wysoko w Himalajach. Pałac Potala jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Lhasa. Oprócz tego turyści mogą podziwiać liczne świątynie. Znajduje się tutaj także najwyżej położony na świecie komercyjny browar.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty