8 mitów o zmarszczkach, w które nadal wierzymy

Twarz jest naszym lustrem. Naszych współbraci rozpoznajemy dzięki umiejętności odróżniania twarzy, która przez całe życie znajduje się w centrum uwagi. Właśnie dlatego kobiety wydają kupę kasy na różne kremy, żele i toniki do twarzy.

Jednak już około 25 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki i z biegiem czasu jest ich więcej i więcej. To właśnie zmarszczki zdradzają wiek nawet najpiękniejszej kobiety. Jeśli natomiast znać kilka sekretów urodowych, to można opóźnić proces starzenia się skóry. W niniejszym artykule obalamy najpopularniejsze mity na temat zmarszczek.

1. Picie dużych ilości wody chroni nas przed powstawaniem zmarszczek

woda

Picie odpowiedniej ilości wody przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ale woda nie dociera do zmarszczek, które znajdują się w górnych warstwach skóry.

2. Toksyna botulinowa zapobiega pojawieniu się zmarszczek

botoks

Miejsca, w których pojawiają się zmarszczki na twarzy, są różne u różnych osób i zależą od mimiki twarzy, więc niemożliwie przewidzieć, w jakim miejscu pojawi się zmarszczka i wstrzyknąć w tym miejscu botoks.

3. Pojawianie się zmarszczek w dużej mierze jest uwarunkowane genetycznie

zmarszki

Mit. U różnych osób zmarszczki pojawiają się w różnym wieku. Każdy z nas starzeje się inaczej. Tryb życia, promienie UV, palenie, picie alkoholu, kondycja układu nerwowego mają istotny wpływ na proces tworzenia się zmarszczek. Ale na pewno nie geny!

4. Zmarszczki na skórze są widoczną oznaką starości

starść

Powstawaniu zmarszczek sprzyja niestosowanie kremów z filtrem, a także niezdrowy tryb życia i inne czynniki, o których wspominaliśmy wcześniej. Po prostu z biegiem czasu dochodzi do utraty elastyczności skóry, dlatego nie jest zdolna do stawiania czoła tylu wyzwaniom. Ona się poddaje!

5. Skóra przyzwyczaja się do kremu

krem

Mit, który został już dawno obalony. Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że skóra przyzwyczaja się do kremu, który po jakimś czasie staje się mało skuteczny. Należy po prostu dobrać odpowiedni krem, pasujący do twego typu skóry.

6. Skóra tłusta wolniej się starzeje

skóra

Skóra tłusta wolniej się starzeje – to fakt czy mit? Oczywiście MIT! Starzenie się skóry to proces, który dotyczy każdego z nas, niezależnie od typu skóry.

7. Drogi krem pomaga usunąć zmarszczki

kremy

Kolejny chwyt marketingowy, stosowany przez producentów kosmetyków. Pieniądze to nie wszystko. Skóra potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego nawilżania, oczyszczania, złuszczania, odżywiania, regularnych wizyt u kosmetyczki.

8. Śmiech powoduje powstawanie zmarszczek

radość

Zmarszczki mimiczne, pojawiają się jak u ponuraków, tak i u osób, które często się uśmiechają. Nawet jeśli się przestaniesz uśmiechać, zmarszczki nie przestaną się pojawiać i nigdzie nie znikną. Jeśli chcesz wiedzieć, uśmiech z szeroko rozstawionymi kącikami ust pomaga zachować gładką skórę.

Na koniec cztery fakty o zmarszczkach:

  1. Owoce i warzywa o intensywnych barwach pozytywnie wpływają na naszą skórę i wygląd. Chronią skórę przez negatywnym wpływem z zewnątrz, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów.
  2. Gdy skóra jest dobrze nawilżona, zmarszczki są mniej widoczne.
  3. Lwie zmarszczki powstają na skutek wady wzroku.
  4. Palenie papierosów potęguje powstawanie zmarszczek.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty