8 najbardziej zachwycających zabytków Meksyku

Meksyk – bardzo popularny kierunek turystyczny w Północnej Ameryce, który łączy w sobie opalanie się na plaży, wycieczki i aktywne życie nocne.

Jeśli planujesz wakacje w Meksyku, konieczne musisz odwiedzić następujące atrakcje turystyczne:

1. Meksykańskie wodospady

Meksykańskie wodospady

W Meksyku jest mnóstwo wodospadów. Wodospad Basaseachic – 246-metrowy wodospad w Miedzianym Kanionie. Również na szczególną uwagę zasługują wodospady Agua Azul i Misol Ha (pod nim znajduje się niezwykła jaskinia). Wodospady znajdują się w północnej części meksykańskiego stanu Chiapas.

2. Meksykańskie pamukalle (Hierve el Agua)

Meksykańskie pamukalle

Jest to dość trudnodostępna atrakcja turystyczna, często określana mianem "najdziwniejszego wodospadu świata". Na szczycie wodospadu można zażyć kąpieli w gorących źródłach, które zawierają magnez, wapień i dwutlenek węgla. Turyści mogą nie tylko zażywać kąpieli, ale również podziwiać niesamowite krajobrazy.

3. Chichén Itzá

Chichén Itzá

Prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan w IV-VII w. El Castillo – świątynia nazywana Zamkiem, to 30-metrowa świątynia Kukulkana, która jest jedną z najsłynniejszych atrakcji Chichén Itzá.

4. Podwodne Muzeum

Podwodne Muzeum

Autorem rzeźb, znajdujących się w Podwodnym Muzeum, jest brytyjski rzeźbiarz Jason de Caires Taylor. Dziś w Podwodnym Muzeum przez maskę do nurkowania albo przez szklane dno małej łódki, można podziwiać ponad 400 rzeźb, które stanęły w trzech salach. Cena biletu – 100 USD, co czyni muzeum jedną z najdroższych atrakcji.

5. Wyspa Kobiet, czyli Isla Mujeres

Wyspa Kobiet

W 1517 roku Hiszpanie odkryli małą wyspę na półwyspie Jukatan. Ponieważ znaleźli na niej unikalne gliniane figurki kobiet, nazwali ją Isla Mujeres, czyli Wyspa Kobiet. Później się okazało, że to były figurki bogini księżyca i tęczy, których czcili Majowie. Isla Mujeres, to mała wysepka u wybrzeża Jukatanu, na której możemy podziwiać zabytki, należące do cywilizacji Majów, opalać się na białych piaszczystych plażach i korzystać z nowoczesnych rozrywek na każdą kieszeń.

6. Miedziany Kanion

Miedziany Kanion

Jeden z największych wąwozów (50 km) w Zachodnim Meksyku. Swoją nazwę zawdzięcza zielono-miedzianemu kolorowi ścian. Miedziany Kanion zamieszkują rzadkie zwierzęta, takie jak: wilk meksykański i puma. Również ogromną popularnością wśród turystów cieszą się gorące źródła, znajdujące się na terenie kanionu.

7. Cancún

Cancún

Popularna miejscowość wypoczynkowa w Meksyku, która wyrosła na ogromny ośrodek ze zwykłej wsi rybackiej. Cancún może się pochwalić najczystszymi plażami w Meksyku. Temperatura powietrza, która nie obniża się poniżej 24 stopni Celsjusza, rozwinięta infrastruktura i pięciogwiazdkowe hotele gwarantują niezapomniane wakacje.

8. Palacio de Bellas Artes

Palacio de Bellas Artes

Symbol Meksyku – Pałac Sztuk Pięknych, wzniesiony na początku XX wieku. Masywny budynek z marmuru, którego budowa trwała 30 lat. Dziś Pałac służy jako opera i sala koncertowa, w której odbywają się nie tylko spektakle, ale również różnorodne wystawy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty