8 najczęstszych letnich chorób

Większość z nas czeka na lato i sezon plażowy, spodziewając się, że przeziębienia i choroby mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego! Są choroby, które szczególnie "lubią" lato.
lato

Nikt nie lubi chorować, zwłaszcza latem, kiedy na dworze panuje piękna pogoda. Wszyscy dookoła cieszą się słoneczkiem, wyjeżdżają w plener czy nad morze, a chory musi leżeć w łóżku i brać leki. Jak więc się chronić przed podstępnymi letnimi chorobami? Ostrzeżony – uzbrojony. W niniejszym artykule słów kilka o najbardziej rozpowszechnionych dolegliwościach, która mogą nas dopaść latem. Nadeszło latem. Czas zadbać o zdrowie!

1. Skurcze

nogi

Jeśli zimą cierpisz z powodu skurczy łydek, nóg i stóp, to latem ten problem może się nasilić. Dlaczego? Bo latem nasz układ nerwowy jest szczególnie obciążony, przez co bardzo cierpią punkty motoryczne nerwów. Wieczorem organizm jest bardzo wycieńczony, dlatego w nocy skurcze szczególnie się nasilają i sygnalizują o tym, że musimy zmienić styl życia oraz dietę. Musisz pić jak najwięcej wody i myć stopy zimną wodą przed snem. Jeśli masz silne skurcze, to koniecznie musisz zgłosić się z tym do lekarza.

2. Migreny

ból

Im wyższe temperatury powietrza na dworze, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia migreny. Upał szczególnie nasila objawy migreny. Aby zapobiec temu, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu i nakryciu głowy w jasnym kolorze.

3. Infekcje wirusowe

katar

Wiedziałeś, że latem istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że złapiesz infekcję wirusową, niż zimą? Jednak w przeciwieństwie do zimowych infekcji, letnie powodują inne wirusy, przez co typowym objawom choroby wirusowej mogą towarzyszyć również objawy zatrucia pokarmowego. W celach profilaktycznych musisz zadbać o zdrową dietę i styl życia oraz właściwą higienę.

4. Alergia, astma

alergia

Wiosnę mamy za sobą, więc możemy odetchnąć pełną piersią? Niestety, ale lato nie oznacza koniec uczulenia, gdyż okres pylenia nadal trwa. Jeśli jesteś alergikiem, to musisz zażywać odpowiednie leki przeciwhistaminowe. Osoby, które cierpią z powodu astmy, powinny szczególnie uważać podczas upałów, pamiętając o zabieraniu ze sobą leków. Jeśli masz astmę, to latem najlepiej wychodzić na spacer po deszczu.

5. Trądzik różowaty

chora

Cierpisz z powodu trądzika, wytrysków czy zaczerwienienia? Upał jedynie nasila objawy chorób skóry. Dermatolodzy zalecają stosowanie aloesu, który działa kojąco na różne zapalenia skórne, a także zapobiega rozwojowi zapalenia.

6. Kamica nerkowa

kamienia

Im wyższe temperatury powietrza na dworze, tym większe prawdopodobieństwo tego, że kamienie zaczną zstępować z kielichów nerkowych do moczowodu, czego przyczyną może być odwodnienie organizmu, gdyż latem organizm traci więcej wody, co stanowi dodatkowe obciążenie dla nerek. Właśnie dlatego podczas upału należy zadbać o odpowiednie się nawodnienie.

7. Zaostrzenie chorób autoimmunologicznych

cierpi

Podczas upałów dochodzi do zaostrzenia takich chorób jak toczeń rumieniowaty układowy czy stwardnienie rozsiane. Promienie UV oraz upał nasilają ciężkie objawy chorób. Jeśli cierpisz z powodu choroby autoimmunologicznej, to musisz wszystkie swoje sprawy załatwiać rano czy wieczorem, by w dzień jak najmniej przebywać na dworze.

8. Egzema

temperatura

Lato to prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Wysokie temperatury, pot, kremy z filtrami, woda w pływalniach i zbiornikach wodnych, piasek na plaży – są to czynniki, które negatywnie wpływają na stan skóry, powodując nasilenie się objawów chorób skórnych, jeśli je masz. Jeśli nie chcesz, aby choroba się zaostrzyła, musisz unikać oddziaływania wyżej wymienionych czynników.

radość

Jeśli pamiętać o podstawowych zasadach, takich jak zdrowy styl życia, zdrowa dieta, higiena, bezpieczne przebywanie na słońcu, to można uniknąć różnych problemów zdrowotnych. Ciesz się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty