8 najważniejszych zasad, jak uczyć się języków obcych

Zanim zabierzesz się do nauki języka obcego, musisz pamiętać o tym, że na początku należy się odpowiednio zmotywować. Wielu z nas jeszcze nawet nie zacząwszy, porzuca próby opanowania języka obcego. A to wszystko dlatego, że nie mamy dokładnie sprecyzowanego celu i motywu.

Znajomość języków obcych pomaga w zdobyciu lepszego stanowiska oraz wykształcenia za granicą. Najważniejsze zrozumieć, do czego ci ten język jest potrzebny i zacząć już dziś, nie odkładając tego na jutro.

Na naukę języka obcego musisz poświęcać od 10 minut do kilku godzin dziennie i niebawem zobaczysz pozytywne efekty. W niniejszym zestawieniu praktyczne wskazówki, jak opanować język obcy.

Zasada Nr 1: Zainteresowanie językiem obcym.

ciekawo

Wybierz tematy, które najbardziej ci się podobają i będą najbardziej przydatne. Nie warto bezmyślnie wkuwać wszystkie słówka, które ci się nigdy nie przydadzą. Zwróć uwagę na słowa i zdania, które na przykład pomogą ci podczas podróży dogadać się z lokalsami lub nawiązują do twego hobby, czy wykonywanego zawodu.

Zasada Nr 2: Nie zaprzątaj sobie głowy niepotrzebnymi informacjami.

uczelnia

Często osoby, które dopiero, co zaczynają swoją przygodę z językiem obcym, uczą się wszystkich słów, nawet nie zastanawiając się, czy często są używane i czy się przydadzą na co dzień. Warto pamiętać o tym, że słownik zawiera setki tysięcy słów, z których większość się nie używa w życiu codziennym.

Zasada Nr 3: Karteczki samoprzylepne na wszystkich przedmiotach, które Cię otaczają.

przedmioty

Spójrz dookoła siebie i zastanów się, czy wiesz, jak się nazywają przedmioty, które znajdują się w twoim mieszkaniu w języku obcym. Jeśli nie, to napisz ich nazwy w języku obcym na karteczce samoprzylepnej i przyklej je na rzeczy i przedmioty. W taki sposób twój mózg szybciej zapamięta informacje, z którymi będzie miał styczność w ciągu dnia.

Zasada nr 4: Powtórki. Powtarzamy, powtarzamy, powtarzamy!

wyrazy

Jeśli chcesz uczyć się efektywnie, to musisz utrwalać informacje. W tym przypadku kluczowa jest powtórka. Powtarzamy, powtarzamy i jeszcze raz powtarzamy, Naukowo udowodniono, że powtórka to najlepszy sposób na to, by wszystko, czego się nauczyłeś, na długo zostało w głowie.

Zasada Nr 5: Korzystanie z nowoczesnych gadżetów.

angielski

Dziś dla osób, które uczą się języków obcych, istnieje wiele różnych internetowych kursów języków obcych, aplikacji, wspomagających opanowanie języka obcego, które zdecydowanie ułatwiają naukę.

Zasada Nr 6: Techniki mnemoniczne

słowa

Dzięki mnemotechnikom można znacznie zwiększyć zakres i trwałość pamięci, przechowując w niej jak najwięcej wyrazów obcych. Do sposobów mnemonicznych należy kategoryzacja elementów według naszych własnych zasad. Łatwiej przyswajamy informacje, połączone z obrazem. Dlatego w nauce języków obcych pomocne mogą być karty z wizualnymi skojarzeniami danych słówek i inne, podobne techniki.

Zasada Nr 7: Uczymy się poprzez praktykę.

przyjaciele

Jak tylko zapamiętasz optymalną liczbę słów i poznasz główne zasady gramatyki, zaprzyjaźnij się z native speakerem języka, którego się uczysz, by mieć możliwość opanowywać język poprzez praktykę. Możesz poznać kogoś na portalach społecznościowych lub na specjalnych portalach do konserwacji z native speakerami. Najważniejsze nie bój się, że palniesz gafę, nie wstydź się i nie krępuj. Potraktuj takie konwersacje z dystansem i przymrużeniem oka. Każdy może się pomylić.

Zasada Nr 8: Książki, piosenki, filmy w języku obcym.

języki

Jeśli nie masz możliwości konwersacji z native speakerem, to możesz zgłębiać tajniki języka obcego poprzez filmy, książki i muzykę. Musisz nie tylko słuchać, oglądać i czytać, ale także zwracać uwagę na nieznajome słówka, sprawdzać co znaczą i oczywiście zapamiętywać je. Kup sobie specjalny zeszyt, w którym znajdą się wszystkie nieznajome słówka i nawet całe zdania. Dużo szybciej zapamiętujemy tekst pisany.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty