8 napojów, które mają więcej cukru niż napoje gazowane

Każdy z nas doskonale wie, że napoje gazowane, takie jak na przykład Coca-Cola i Pepsi są bardzo szkodliwe, ponieważ są pełne cukru. Jednak nie zawsze wiemy o tym, ile cukru zawiera poszczególny produkt spożywczy.

W niniejszym artykule pożyteczne informacje na ten temat, które być może nie tylko nas zaskoczą, ale również pomogą zrezygnować ze spożywania niektórych produktów i napojów.

1. Soki owocowe

soki

Nie od zaraz wiadomo, że soki owocowe, które oferują nam supermarkety, to napoje bogate w cukier, zawierają barwniki, konserwanty i sztuczne aromaty. Jednak mało kto wie, że domowe soki również zawierają dużo naturalnego cukru.

2. Kakao – ulubiony napój dzieci i dorosłych

kakao

Kakao, którego smak polubiliśmy jeszcze w dzieciństwie, w życiu dorosłym pozostaje nie tylko naszym ulubionym napojem, ale kojarzy nam się z wyśmienitym humorem i świętem. Jednak kakao, do którego dodaje się mleko skondensowane, nie tylko jest bardzo kaloryczne, ale również zawiera dużo cukru. Bardzo często zawartość cukrów prostych w kakao jest taka sama jak w przypadku słodzonych napojów gazowanych.

3. Napoje herbaciane

herbata

Napoje herbaciane różnych producentów w butelce można kupić w dowolnym sklepie i hipermarkecie. Co ciekawe – napój herbaciany często zawiera więcej cukru niż Coca-Cola i Pepsi.

4. Słodzone wody na bazie kokosa

kokos

Producenci słodzonej wody na bazie kokosa zawsze podają na etykiecie, że w jednej butelce takiego napoju jest 30 gramów cukru. Jeśli w ciągu dnia wypijesz kilka butelek takiej wody, to kilkakrotnie przekroczysz dzienne zapotrzebowanie na cukier.

5. Słodzone napoje roślinne

mleko

Dziś praktycznie w każdym sklepie można kupić słodzone napoje roślinne, które cieszą się ostatnio niezwykłą popularnością. Najbardziej popularne z nich to: napoje sojowe, napoje kokosowe, napoje migdałowe. Jednak dietetycy radzą zrezygnować ze spożywania napojów roślinnych o smaku czekoladowym czy waniliowym, ponieważ są bardzo kaloryczne i zawierają około 7 gramów cukru.

6. Tonik

tonic

Tonik, który często jest wykorzystywany do sporządzenia koktajli alkoholowych i bezalkoholowych, napojów orzeźwiających, niestety zawiera dużo cukru i jest bardzo kaloryczny. 100 ml tonika to równowartość aż 7-8 łyżeczek cukru. 1 szklanka 300 ml zawiera aż 128 kcal, więc jeśli pijesz każdego dnia więcej niż jedną szklankę tonika, możesz policzyć, ile spożywasz kalorii.

7. Profesjonalne izotoniczne napoje sportowe

sport

Napój izotoniczny to profesjonalny napój sportowy, który uzupełnia utracone płyny i minerały podczas aktywności fizycznej. Jedna butelka takiego napoju zawiera 50 gramów cukru. Sportowcy z pewnością mogą spożywać napoje izotoniczne, ponieważ podczas ćwiczeń zużywają dużo energii. Jeśli natomiast nie uprawiasz regularnie sportu, natomiast często pijesz takiego typu napoje, to niebawem możesz zauważyć, że przybyło ci kilka zbędnych kilogramów i tkanki tłuszczowej na brzuszku i udach.

8. Smoothie

smoothie

Jedna szklanka lub butelka smoothie, podobnie jak sok owocowy, zawiera aż 50 gramów cukru. Jeśli podczas odchudzania stawiasz na smoothie, sporządzone ze świeżych owoców i warzyw, to musisz koniecznie się zapoznać, ile każdy z wybranych przez ciebie składników zawiera cukru. W przeciwnym razie nie tylko nie pozbędziesz się zbędnych kilogramów, ale przytyjesz.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty