8 niedocenianych europejskich miast, które warto odwiedzić

Lubisz spędzać wakacje z dala od zgiełku wielkiego miasta, ale rozumiesz, że jednak czegoś brakuje? Plaża i morze nudzą, a tłumy turystów, oblegających popularne atrakcje turystyczne, denerwują? Wtedy spędź niezapomniane wakacje w mało znanych miastach europejskich, które mają wiele do zaoferowania turystom.

Są tak samo piękne i fascynujące jak najpopularniejsze miasta europejskie, więc niektórzy turyści rezygnują z najpopularniejszych wśród turystów miast na rzecz miast, które na razie nie przyciągają fal turystów.

1. Júzcar, Hiszpania

hiszpania

Júzcar – niebieska wioska smerfów położona w odległości 113 km od Malagi (drugie co do wielkości miasto regionu Andaluzja). W 2011, w związku z premierą filmu "Smerfy", hollywoodzki producent Sony Picture zaproponował przekształcenie Júzcaru w pierwszą na świecie błękitną wioskę Smerfów. Całe miasto pomalowano na błękitno.

2. Longyearbyen, Norwegia

norwegia

Longyearbyen – stolica Svalbardu, w której mieszkania znajdują się przede wszystkim w pobudowanych na palach, niskich różnokolorowych budynkach. Skuter śnieżny jest popularnym środkiem transportu w mieście, który pozwala dotrzeć w każdą część miasta. Podczas spaceru po mieście można spotkać nietypowych przechodni – jeleni.

3. Mentona, Francja

francja

Mentona – jeden z najpiękniejszych portów na Lazurowym Wybrzeżu. Miasto słynie z fascynujących budynków w kolorach pastelowych. Mentona może zaoferować turystom kilka fajnych restauracji i muzeum Jeana Cocteau – znany francuski reżyser i poeta.

4. Wyspa Procida, Włochy

wlochy

Najmniejsza wyspa w Zatoce Neapolitańskiej na razie też nie przyciąga fal turystów. Najstarsza część miasta jest bardzo kolorowa. Wyspę Procida lepiej zwiedzać pieszo, by odkryć całe piękno i niesamowitą atmosferę Italii.

5. Whitby, Wielka Brytania

uitbi

Whitby – stara przystań, która może się pochwalić niesamowitą historią. Do najcenniejszych zabytków należą ruiny opactwa, piaszczyste plaże i baseny kamienne. Opactwo, Kościół Najświętszej Marii Panny i Stare Miasto znajdują się we wschodniej części Whitby. W zachodniej zaś części można podziwiać autentyczne chaty rybackie, które jakby się schowały przed zgiełkiem przystani.

6. Costa Nova, Portugalia

portugalia

Costa Nova – mała wieś rybacka, nadmorska dzielnica miasta Aveiro. Już od wielu wieków jest jednym z ulubionych miejsc na wakacje rodzinne wśród Portugalczyków. Ale to nie plaża ściąga tutaj masowo turystów. Symbolem Costa Novy są domki w kolorowe paski i pyszne owoce morza, podawane w lokalnych restauracjach.

7. Poznań, Polska

polska

Poznań to miasto, które na pewno zasługuje na to, aby go odwiedzić. Zabytkowe kamienice, poznański ratusz z koziołkami, rogale świętomarcińskie, muzea, dobre połączenie transportowe i komunikacja publiczna.

8. Sighișoara, Rumunia

rumunia

Budynki i kamienice w niesamowitych kolorach, brukowane ulice, średniowieczne wieże na pewno sprawią na każdym niezapomniane wrażenie. Mury obronne, które zachowały się do dziś, otoczone są współczesnymi centrami handlowymi, kameralnymi kawiarenkami, hotelami i pracowniami rzemieślniczymi.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty