8 niesamowitych koreańskich lifehacków urodowych

Ile czasu poświęcacie dziennie na pielęgnację ciała? Jak wynika ze statystyk, Polki wydają codziennie 30 minut na pielęgnację, z uwzględnieniem czasu potrzebnego na wzięcie prysznica. Dla porównania Koreanki wydają na codzienną pielęgnację około dwóch godzin.

Azjatki w każdym wieku wyglądają młodo i promiennie. Zdrowe piękne włosy, smukła sylwetka, delikatne rysy twarzy i oczywiście promienna i zdrowa skóra. Osoby, które odwiedziły Koreę, przekonują, że wiek Koreanek bardzo trudno jest określić na podstawie wyglądu zewnętrznego. Może się okazać, że kobieta, która wygląda jak nastolatka, już skończyła 35 lat, a dwie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, przyjaciółki to matka i córka.

Wśród głównych sekretów azjatyckiej urody wymienia się zdrowe odżywanie, kremy przeciwsłoneczne, odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach, maski bawełniane na twarz, natomiast rzadko się wspomina o unikalnych trikach urodowych, stosowanych przez Koreanki.

1. Kokówki do włosów zamiast konturówki do ust

kokówki

Koreanki, aby narysować idealny kontur ust, nie używają żadnych konturówek. Używają do tego zwykłej szpilki do włosów. Po prostu przykładają równo zagiętą na kształt litery U część kokówki do rynienki.

2. Makijaż jamsu

maska

Zdecydowana większość kobiet używa wody do zmywania makijażu, natomiast Koreanki używają wody do wykonania idealnego makijażu. Wykonanie makijażu jamsu (jamsu w tłumaczeniu oznacza zanurzenie) jest bardzo proste. Najpierw na twarz należy nałożyć korektor i bazę pod makijaż. Następnie sięgamy po puder dla niemowląt. Kiedy już wykonałaś pełen makijaż, zanurz twarz w miseczce z wodą i wytrzymaj około 30 sekund. Nie osuszaj twarzy, aby nie zepsuć efektu zmatowienia.

3. Waciki

maseczka

Maseczki w płachcie, które są tańszą alternatywą dla zabiegów w salonach kosmetycznych, dla uzyskania trwałych efektów wymagają długotrwałego stosowania. Niestety na każdą z nas stać na kupowanie niezbyt tanich maseczek w płatku. Aby w jakiś sposób zaoszczędzić, Koreanki postanowiły maseczki w płachcie zastąpić wacikami, nasączonymi maseczką w płynie, które nakładają na twarz. Efekt jest taki samo, co po użyciu drogiej maseczki w płatku.

4. Pianka do golenia na trądzik

krem

Koreanki używają pianki do golenia jako maseczki do cery trądzikowej. Piankę należy nanieść na twarz, a po 10 minutach dokładnie zmyć wodą.

5. Worki pod oczami

twarz

Podczas gdy większość Polek stosuje różne kosmetyki, aby pozbyć się worków pod oczami, młode Koreanki w tym czasie imitują worki pod oczami za pomocą kolorowych kosmetyków lub specjalnej naklejki – makijaż oczy aegyo sal. Naturalne zmarszczenia pod okiem według Koreanek dodają uroku i nadają twarzy dziewczęcego wyglądu.

6. Patyczki do uszu zamiast aplikatora

oko

Koreanki, które dbają o higienę, zamiast aplikatorów lub pędzli do cieni używają patyczków do uszu, którymi nakładają cienie do powiek. W dodatku kobiety koreańskie często stosują następujący trik makijażowy: za pomocą patyczków nakładają kilka różnych odcieni cieni do powiek, a później dokładnie je rozcierają, aby granice pomiędzy nimi nie były widoczne.

7. Krem CC i krem BB

skóra

Sekret nieskazitelnej, porcelanowej cery Koreanek kryje się w jednoczesnym stosowaniu kremu BB i kremu CC. Na początku nakładają na twarz krem CC SPF 50, który chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i pomaga odzyskać młodzieńczy blask, po czym nanoszą krem BB, który maskuje wszystkie niedoskonałości skóry.

8. Twarz w kształcie serca za pomocą taśmy klejącej

serduszko

Najbardziej pożądaną dla Koreanek jest twarz w kształcie serca lub trójkąta. Aby zmienić kształt twarzy, poddają się operacji plastycznej albo wykorzystują taśmę do liftingu, która jest bardzo podobna do taśmy klejącej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty