8 pozornie zdrowych produktów

Każdego dnia słyszymy o korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania, więc doskonale wiemy, jakie produkty żywnościowe są najzdrowsze. Jednak czasami zdrowa żywność też szkodzi.

W niniejszym zestawieniu produkty żywnościowe, które znajdziesz na liście zwolenników zdrowego odżywiania, które tylko z pozoru wydają się być zdrowe.

1. Produkty pełnoziarniste

zioła

Produkty z pełnego ziarna są bogatym źródłem błonnika i witaminy B. Jednak musisz uważać na produkty zbożowe i wieloziarniste. Nie zawsze zawierają pełne ziarna. Wyrafinowane ziarna mają lepszą konsystencję, przetrwają dłużej, ale zawierają też mniej właściwości odżywczych.

2. Soki

sok

Każdy z nas doskonale wie, że naturalne soki owocowe i warzywne są najzdrowsze. Możemy z łatwością zrobić taki sok sobie w domu, dodając ulubione owoce i warzywa. Niestety nie zawsze mamy możliwość wycisnąć sok, więc pijemy napoje ze sklepu, które zawierają dużo cukru.

3. Popcorn

popkorn

Popcorn jest jedną z ulubionych przekąsek na całym świecie. Tak, ale nie ten z mikrofalówki. Taki popcorn zawiera substancję o nazwie diacetyl, którą się dodaje do prawie wszystkich sztucznych maseł. Jest smaczny, ale niestety również niebezpieczny. Wdychanie tego związku może powodować choroby płuc.

4. Mrożonki

jedzenie

Kiedy nie mamy czasu na przyrządzenie pełnowartościowego posiłku, z pomocą zawsze przychodzą mrożonki. Jednak w nich tkwi jedno niebezpieczeństwo: sól. Producenci mrożonek, aby podtrzymać ich smak, używają dużo soli. W dodatku, mrożonki w odróżnieniu od świeżych produktów, są uboższe w wartości odżywcze.

5. Muffiny

keksy

Niektórzy uważają, że muffiny to lepsze rozwiązanie niż czekoladowe batony i pączki. Jednak musisz pamiętać, że niektóre z nich dostarczają nawet 700 kcal. Dlatego staraj się wybierać te, które zawierają mniej składników.

6. Granola

granola

Granola – najlepsze śniadanie dla zwolenników zdrowego odżywiania. Niestety gotowe mieszanki zawierają dużo cukru, czasami nawet więcej cukru niż błonnika, który nie dostarcza kalorii. A jedna miseczka granoli to nawet 600 kcal. Dlatego najlepiej wybierać mieszanki z mniejszą zawartością cukru.

7. Orzechy

olej

Orzechy są bogate w zdrowe kwasy tłuszcze, zawierają dużo witamin, magnez, kwas foliowy. Skutecznie pomagają zwalczać problemy z nadwagą. Ale po ich przekształceniu w olej tracą swoje naturalne tłuszcze. Olej zawiera konserwanty, sól i barwniki. Najlepsza opcja – olejek migdałowy.

8. Suszone owoce

susze

Suszone owoce są zdrowe tylko wtedy, kiedy suszysz je w domu. Jeśli robisz to samodzielnie, owoce nie tracą witamin, błonnika i minerałów. Te kupowane w sklepie zawierają dużo cukru i siarki. Cukier dodaje się, żeby poprawić smak. Siarka natomiast zapobiega brązowieniu owoców. Takie dodatki na pewno nie służą naszej figurze.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty