8 pozytywnych wiadomości o tym, że dobro istnieje

Jeśli chcesz, aby zawsze dopisywał ci humor, musisz zadbać o pozytywne emocje i wrażenia, których mogą dostarczać ci dobre wiadomości, których jest bardzo dużo, więc na pewno będziesz miał czym się cieszyć.

Na pewno każdego z nas od czasu do czasu dopada zły humor. Problemy w pracy, kłopoty rodzinne, nieporozumienia dołują i zniechęcają. Jeśli chcesz się naładować pozytywną energią, przeczytaj kilka wspaniałych wiadomości z różnych zakątków świata, które są niezbitym dowodem na to, że dobro jednak istnieje.

1. Rezerwat wielorybów na Vestmannaeyjar

delfin

Na wyspach Vestmannaeyjar (Islandia) rozpoczęto budowę rezerwatu wielorybów. Rezerwat zasiedlą dwie białuchy arktyczne, które przybędą z parku wodnego w Szanghaju. Białuchy zamieszkają w środowisku naturalnym.

2. Spalarnia śmieci

praca

W okolicy największego w Etiopii wysypiska śmieci powstała spalarnia śmieci, która będzie też produkować energię. Ma ona moc pozwalającą na zaspokojenie 30 procent zapotrzebowania stolicy Etiopii na prąd.

3. Rekord meksykański

energia

W regionie Chihuahua znajduje się największa farma fotowoltaiczna, która składa się z paneli PV, rozciągających się na powierzchni 2200 boisk piłkarskich. Meksyk ustanowił rekord – 18900 paneli PV zainstalowanych w jednym dniu.

4. Ekologiczna wyszukiwarka

Ecosia

Ecosia korzysta z algorytmów klasycznych wyszukiwarek, jednak w odróżnieniu od innych przekazuje większość przychodów z linków sponsorowanych na ochronę lasów deszczowych. Posadzono już 48.239 mln drzew dzięki dochodom z wyszukiwarki.

5. Plastikowe drogi

drogi

W Ghanie opracowano nową metodę na ponowne wykorzystanie plastikowych odpadów. Robią z nich chodniki i drogi, które podobno są bardzo wytrzymałe na upały i niszczą się tylko przy bardzo wysokich temperaturach.

6. Islandia przeciwko przemocy domowej

strach

Mieszkańcy kraju, którzy padli ofiarą przemocy domowej, dostają od państwa nowe mieszkanie i 10-dniowy urlop.

7. Plastic Change Projekt

brud

W Brazylii działa organizacja, która udziela kredytu na żywność tym, którzy przynoszą plastik. Takie projekty ruszyły już na Haiti i Filipinach.

8. Czterodniowy tydzień pracy

pracownik

Pewna firma w Nowej Zelandii zrealizowała marzenie milionów pracowników na całym świecie – w ramach eksperymentu wprowadziła czterodniowy tydzień pracy. Przeprowadzony eksperyment przyniósł zaskakujące wyniki. Okazało się, że 4-dniowy tydzień pracy znacznie zwiększył wydajność pracowników. Być może niebawem taki eksperyment przeprowadzą w naszym kraju?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty