8 prostych sposobów, by się ogrzać zimą

Nie chcesz płacić wysokich rachunków za prąd? Wtedy koniecznie musisz ocieplić swój dom i oszczędnie zużywać ciepło. Można to zrobić na kilka sposobów, które są bardzo proste i dostępne.

Zimą wszyscy marzniemy. Najgorzej mają zmarzluchy, które najczęściej marzną w stopy i ręce. Oczywiście można dogrzać mieszkanie, używając grzejnika, ale później będziesz musiał płacić bardzo wysokie rachunki za prąd. W dodatku zamknięte okna i rozkręcone grzejniki sprawiają, że wilgotność spada. Suche powietrze powoduje dyskomfort i jest niebezpieczne dla zdrowia.

W niniejszym zestawieniu kilka prostych lifehacków, jak skutecznie się ogrzać zimą.

1. Carska komnata

Carska komnata

Baldachim nad łóżkiem zimą to nie luksus i przepych, lecz wspaniały sposób na ogrzanie się i osłona przed przeciągami. Daje niesamowite ciepło i komfort w łóżku.

2. Spadek po babci

komnata

Dziś większość z nas wyrzuca albo przechowuje w piwnicy bezgustowne, duże dywany, które dostaliśmy w spadku po babci. Jednak dywan zimą to wspaniały sposób na ocieplenie domu, zwłaszcza podłogi, więc szybko wyruszaj do piwnicy i wyciągaj wszystko, co tam masz. Jeśli jednak już zdążyłeś wyrzucić dywan, to połóż na podłodze kilka koców. Kiedy podłogi są zimne, mieszkanie strasznie się wychładza.

3. Utrzymujemy ciepło stóp zimą

obuwie

Każdy z nas doskonale wie, że zimą przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby nasze stopy zawsze pozostawały ciepłe. Kiedy jest nam zimno w stopy, wszędzie odczuwamy chłód. Zwłaszcza w okresie grypowym efekt ten osłabia nasz układ odpornościowy i pogarsza samopoczucie. Kup ciepłe wełniane skarpety, zimowe kapcie, eskimoski.

4. Ubieraj się na cebulkę

sweter

Ubieranie się warstwowo jest świetnym sposobem na to, aby zachować ciepło zimą. W dodatku ubieranie się na cebulkę jest bardzo modne. Kilka warstw ubrań lepiej chronią przed zimnem niż jeden wełniany sweter. W razie potrzeby będziesz mogła zdjąć lub założyć którąś z warstw.

5. Sport

sport

Zimą rzadko, który z nas się zdecyduje na poranne bieganie, dlatego najlepiej wykonywać proste ćwiczenia w ciągu dnia. Przysiady, skłony polepszą krążenie krwi.

6. Poduszka nie tylko pod głowę

zabawka

Obecnie w większości domów wstawiane są okna z tworzywa sztucznego. Jednak zimą nadal wieje od parapetu i spod drzwi. Mamy wspaniały sposób na uszczelnienie drzwi i okien – wałek poduszka na przeciągi. Jeśli nie masz takiej poduszki, możesz położyć pod drzwiami, na ramie okiennej ręcznik lub koc.

7. Dieta na zimę

mandarynki

Zimą nie warto stosować żadnych diet. Musisz zadbać o odpowiednią ilość witamin, których brakuje organizmowi zimą. Jednak nie spożywaj zbyt dużo węglowodanów. Dodawaj do potraw jak najwięcej przypraw. Może to być kurkuma, imbir, czerwony pieprz lub inne przyprawy, które przyspieszają przemianę materii. Nie zapominaj o gorących napojach: kakao, herbata, ciepłe mleko. Pamiętaj: żadnego alkoholu!

8. Przytulanie się

dziecko

Uściski to najlepszy sposób na ogrzanie się zimą. Lepsze są od grzejnika. Jeżeli u kogoś podejrzewane jest wystąpienie odmrożenia lub wychłodzenia, to często ogrzewamy go własnym ciałem. Przytulaj swoich bliskich, siedząc przed telewizorem. Jeśli mieszkasz sam, możesz przytulić swego pupilka.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty