8 rzeczy dla dzieci, których nie wolno kupować z drugiej ręki

Dziś ogromną popularnością cieszą się różnorodne fora dla matek, na których można kupić rzeczy używane dla dzieci. Dziecko szybko dorasta, więc czemu nie kupić ubranko z drugiej ręki, aby oszczędzić kilkadziesiąt złotych?

Okazuje się, że to nie jest najlepszy pomysł i niektóre rzeczy dla dzieci nie wolno kupować z drugiej ręki. Pediatrzy uważają, że kupując niektóre używane rzeczy dla dzieci, rodzice tym samym narażają swoje pociechy na niebezpieczeństwo.

Fotelik samochodowy

dzieci

Wiesz, że fotelik samochodowy, który znajdował się w pojeździe, który miał wypadek, podlega recyklingowi? Jednak nie wszyscy rodzice oddają wadliwe foteliki do recyklingu, a wolą je sprzedać. Kupując używany fotelik, nie masz pewności, że nie jest uszkodzony.

Kask ochronny

rower

Pamiętaj, twoje dziecko powinno mieć wyłącznie nowy kask! Używany kask może być uszkodzony po uderzeniu, może mieć rozciągnięte paski, więc nie możesz być pewna, że będzie dobrze chronić głowę twojej pociechy.

Sprzęt i wyposażanie sportowe

zima

Używane rolki mogą mieć uszkodzone kółka, co może pogorszyć amortyzację i przyczepność. To samo dotyczy butów narciarskich. Paski mogą być rozciągnięte, więc gorzej będą usztywniać but narciarski, co może spowodować urazy nogi.

Materac

sen

Nigdy nie wolno kupować materacu dla dziecka z drugiej ręki. Po 6 miesiącach każdy z nich pokrywa się warstwą potu, śliny, zrogowaciałych komórek skóry i włosów. Materac dla dziecka wchłania mocz i wymioty pozostałości, po których nie da się pozbyć samodzielnie w warunkach domowych. Oczywiście rodzice mogą skorzystać z usług pralni chemicznej, ale będą kosztować tyle samo, co nowy materac.

Kołdry i poduszki

poduszki

W używanych poduszkach i kołdrach może zalegać wesz głowowa lub roztocze kurzu domowego. Nie warto brać pod uwagę pralni chemicznej – usługi są bardzo drogie, więc lepiej będzie kupić nową kołdrę i poduszkę. Samodzielnie nie da się w odpowiedni sposób je wyczyścić.

Zabawki i meble

zabawki

Zakup dobrej jakości łóżka to spory wydatek. Nic zatem dziwnego, że tak często kupuje się je używane w atrakcyjnej cenie. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Kupując łóżko, wraz z nim możesz przynieść do swego mieszkania grzybicę i roztocze kurzu domowego. To samo dotyczy zabawek. Pranie w pralce nie daje możliwości w odpowiedni sposób wyczyścić zabawki.

Buty dla dzieci

buty

Jeśli nawet kupiłaś buty, które dziecko włożyła tylko kilka razy, jednak wnętrze buta już zdążyło się dopasować do kształtu stopy tego, który nosi je jako pierwszy. Lekarze uważają, że obuwie dla dzieci powinno mieć tylko jednego właściciela. Nie wiadomo również, czy dziecko, które jako pierwsze nosiło buty, nie miało żadnych chorób skóry, np. grzybicy.

Szaliki i czapki

czapka

W czapkach może zalegać wesz głowowa. Wszy mogą żyć w szwach czapek do 7 dni, a gnidy do 20. Giną przy temperaturze +50 stopni Celsjusza, więc dopiero po wypraniu w takiej temperaturze, możesz być pewna, że ich się pozbyłaś.

Jeśli masz zamiar kupić wózek, krzesełko do karmienia, łóżko, szezlong lub huśtawkę z drugiej ręki przed zakupem przekonaj się, że nie są uszkodzone lub wadliwe.

rzeczy

Rodzicom, które kupują rzeczy z drugiej ręki, radzimy zwracać uwagę tylko na te z napisem "w bardzo dobrym (idealnym) stanie". Wtedy na pewno będziesz pewny, że kupiłeś rzecz krótko używaną.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty