8 rzeczy, które trudno zrozumieć i lepiej nie powtarzać

Przypomnij, czy kiedykolwiek robiłeś w swoim życiu szalone rzeczy? Lub po prostu zastanów się, co można do nich zaliczyć. Może to skok z kosmosu lub wycieczka w tysiąc kilometrów bez butów? Uważamy, że to naprawdę przypomina szaleństwo.

Wszyscy ludzie się różnią, więc jesteśmy przyzwyczajeni do dyskutowania i podziwiania niektórych działań innych osób. Warto zauważyć, że każda osoba na swój sposób rozumie słowo "szaleństwo", ale mimo to można wyróżnić naprawdę szalone rzeczy, które niewielu ludzi może zrozumieć i odważyć się powtórzyć.

1. Odzież z pszczół

przczoły

Opowiada się różne historie na temat interakcji między człowiekiem a pszczołami, więc w 2012 r. pewien Chińczyk postanowił ustanowić rekord, który trudno nie nazwać szalonym. Mężczyzna założył na siebie pelerynę z żywych pszczół, których liczba szacunkowa wynosiła 637 tysięcy osobników. Ciekawe, że takie ubranie okazało się bardzo ciężkie – 62 kg. W nim Chińczyk przebywał około 54 minuty.

2. Zdobycie największej fali

fala

Surfing jest zajęciem jednocześnie fascynującym i niebezpiecznym, dlatego wiele wielbicieli sportów ekstremalnych wybiera niebezpieczne miejsca do pokonywania fal. Jesienią 2017 roku brazylijski surfer ustanowił rekord - "osiodłał" największą falę (wysokość – 24,37 m) w pobliżu portugalskiego miasta Nazaré. W rezultacie trafił do Księgi rekordów Guinnessa.

3. Skok bez spadochronu

leci

Szalone czyny w większości przypadków są bardzo niebezpieczne. W 2017 roku Amerykanin wykonał skok z samolotu, będąc na wysokości 7,6 km. Przeraża to, że nie miał spadochronu i innych urządzeń do lotu. Dwie minuty później wylądował na siatce, która znajdowała się na wysokości 20-piętrowego domu. Tylko wyobraź sobie, że miała rozmiar tylko 30x30 m.

4. Długa wędrówka

nogi

Rosjanin Władimir Nesin, który ma 68 lat, jest miłośnikiem podróży, i robi to pieszo od ponad 22 lat. Kolejna kwestia – mężczyzna wędruje bez butów, co, jego zdaniem, zapewnia łączność z ziemią. Vladimir obliczył, że pokonał już 142 tysiące km, i odwiedził ponad 120 krajów.

5. Skok z kosmosu

kosmos

W październiku 2012 roku spadochroniarz z Australii zrobił niesamowity skok od umownej granicy kosmosu i atmosfery ziemskiej. Wysokość ta wyniosła 39 km. Już za chwilę po tym, jak został zrobiony krok w powietrze, przekroczył naddźwiękową barierę, przy czym jego prędkość wyniosła ponad 1 tys. km/godz., czego wcześniej nikomu nie udało się zrobić bez pojazdu. Swobodny lot tego spadochroniarza trwał 4 min 20 sek., a cały lot – około 14 min.

6. Podróż na dachu auto

auto

Wśród narciarzy jest wiele wielbicieli przygód i szalonych ludzi, na przykład dwóch Amerykanów w 1985 roku w pełnym ekwipunku postanowiło przejechać się samochodem, ale nie w kabinie, a na dachu. Po prostu w ten sposób prowadzili szkolenie z poprawnego poruszania się przy silnym wietrze. Prędkość pojazdu wynosiła 260 km/h. Nawiasem mówiąc, podobne wskaźniki okazały się rekordowe.

7. Chodzenie po cienkiej linie

idzie

Chodzący po linie ludzie zadziwiają swoją umiejętnością utrzymywania równowagi i odwagą. Wśród nich można wyróżnić sportowca Freddie Нока. W 2011 roku przeszedł po kolejce linowej, która prowadzi na najwyższy szczyt Niemiec długości około 1 km bez zabezpieczenia.

8. Zejście na dno Rowu Mariańskiego

woda

James Cameron jest nie tylko znanym reżyserem, ale także miłośnikiem eksperymentów nad sobą. W marcu 2012 roku zszedł na dno Rowu Mariańskiego, a to najniższy punkt Oceanu Światowego (11 km). Podczas tego eksperymentu, który trwał trzy godziny, James robił zdjęcia i przeprowadzał różne eksperymenty naukowe. Po nakręceniu wideo zostało pokazane w kinach i na kanale National Geographic.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty