8 rzeczy, na które jesteś stanowczo za stara

Większość z nas panicznie boi się starości. I nie ma w tym nic dziwnego. Wraz ze starością nadchodzą problemy ze zdrowiem, pojawiają się zmarszczki. Jednak starość ma również wiele zalet. Najważniejsze, żeby nauczyć się je dostrzegać.

Spróbujmy spojrzeć na starość z innej perspektywy i punktu widzenia. Niektóre rzeczy, które robisz, będąc dwudziestolatkiem, na zawsze powinny pozostać w przeszłości, jak tylko czujesz, że zaczyna się starość. Jak tylko zerwiesz z przyzwyczajeniami i stereotypami, od razu poczujesz, że jesteś wolny i nic nie ogranicza twojej wolności.

1. Dostosowywać się do sytuacji

rozmowa

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz w życiu czuł się obrażony, poniżony i wie, czym jest chamstwo i arogancja. Czas już powiedzieć temu stop! Nie pozwól, aby ktokolwiek cię obrażał i poniżał. Naucz się bronić przed atakiem słownym i chamstwem. Być może w wieku młodym również walczyłaś o sprawiedliwość, ale wtedy wcale nie chodziło o ciebie. Teraz powinnaś gorliwie bronić własnych interesów. Na pewno zasłużyłaś sobie na to!

2. Przejmować się tym, co mówią i myślą o tobie inni

stres

W naszym życiu zdarzają się sytuacje, kiedy wiemy, że mogłybyśmy wyglądać lepiej, ale coś poszło nie tak. Na przykład, przed wyjściem do restauracji, nie miałaś czasu, aby perfekcyjnie się umalować albo wystylizować fryzurę? Nie przejmuj się! Ciesz się życiem, miłym towarzystwem, ulubioną potrawą, a nie tym, co pomyślą o tobie inni.

3. Wstydzić się samej siebie

babcia

Wraz z wiekiem zaczynasz rozumieć, że nie musisz przed nikim się usprawiedliwiać ze swoich gustów i upodobań. Tak, słuchasz Mozarta, a nie Beyonce! Lubisz sycące śniadanie, składające się z jajecznicy z boczkiem, kanapek z dżemem, a nie zielone smoothie i sałatkę owocową. I nie ma w tym nic złego. Są to rzeczy, które naprawdę lubisz i które sprawiają ci prawdziwą przyjemność. W wieku sędziwym możesz pozwolić sobie na to, by nie być trendy i na topie.

4. Nosić niewygodne buty

obcasy

Niewygodne buty to tabu. Nawet jeśli masz obsesję na punkcie wysokich szpilek i kotar, musisz zapomnieć o nich na zawsze. Obuwie powinno być wygodne. Kochasz swoje nogi i musisz o nie dbać. Twój humor bezpośrednio zależy od twego samopoczucia. Na pewno nie chcesz podczas kolacji lub wystawy mieć na nogach butów, które obcierają i sprawiają ci ból. Zamiast tego, aby się dobrze bawić w miłym towarzystwie lub podziwiać piękne obrazy, będziesz marzyć o tym, aby jak najszybciej je zdjąć i zanurzyć stopy w zimnej wodzie, pomasować i posmarować kremem.

5. Przepraszać za nieposprzątane mieszkanie

ranek

To jest twoje mieszkanie! Jeśli akurat dziś nie masz ochoty na sprzątanie, to nie musisz tego robić. Być może to wcale nie bałagan, lecz twórczy nieład.

6. Gromadzenie niepotrzebnych rzeczy

rzeczy

"Nie wyrzucę, bo może się przydać". Od tego zaczyna się nałogowe zbieractwo. Zaczynamy gromadzić niepotrzebne rzeczy, gazety, opakowania po kosmetykach, zepsute meble, słoiczki. Po latach na naszym balkonie, w spiżarni, w domku letniskowym zalegają gigantyczne ilości niepotrzebnych rzeczy.

W wieku sędziwym warto się pozbyć nie tylko niepotrzebnych rzeczy, ale również przyzwyczajeń i zachowań. Naucz się z łatwością rozstawać się z tym, co jest niepotrzebne. Możesz zgromadzone przez ciebie rzeczy wyrzucić, sprzedać, oddać potrzebującym. W taki sposób nie tylko wyczyścisz własne mieszkanie, ale również sprawisz komuś przyjemność i wielką radość.

7. Spędzanie czasu z ludźmi, których nie lubisz

rozmowy

Każdy z nas na pewno wśród swoich przyjaciół i kolegów ma osoby, za którymi nie przepada. Spędzasz czas, którego się nie ma, z ludźmi, których się nie lubi. Chodząc z nimi do kina lub do kawiarni, jedynie marnujesz na nie swój czas. To samo dotyczy spotkań z koleżankami, z którymi już dawno nie masz o czym gadać. Jedyne, co robicie, to wspominacie dawne dzieje.

Ograniczaj kontakty z osobami, których nie lubisz i wtedy na pewno poczujesz się szczęśliwa i pełna energii. Będziesz miała więcej wolnego czasu dla siebie: możesz czytać książki, chodzić na spacery, spotykać się z bliskimi i się dokształcać.

8. Usprawiedliwianie innych

kłótnie

Każdy z nas jest unikalny. Jednak niektórzy z nas zachowują się arogancko: kłamią, wyzywają, przeklinają, manipulują innymi. Oczywiście, można zobaczyć okoliczności łagodzące takie zachowanie, usprawiedliwiając i tłumacząc go. Ale po co na to marnować swój czas? Każdy dokonuje własnego wyboru. Ty natomiast musisz zerwać wszelkie kontakty z arogantami i prostakami i nie usprawiedliwiać ich zachowań. Oszczędź sobie nerwów!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty