8 skutecznych sposobów, jak spalić tłuszcz bez siłowni

Jeśli chcesz szybko i skutecznie się pozbyć zbędnych kilogramów, ale nie przepadasz za rygorystycznymi dietami i ćwiczeniami na siłowni, musisz szczególną uwagę poświęcić swemu jadłospisowi i niektórym nietypowym metodom, które pomagają spalić tłuszcz.

Jeśli chcesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i centymetrów, to musisz zacząć zdrowo się odżywiać. Nie koniecznie musisz głodować, ale powinnaś zwrócić szczególną uwagę na to, co jesz, jakie potrawy stoją na twoim stole, nauczyć się prawidłowo odżywiać i gotować zdrowe potrawy.

1. Gorąca kąpiel

wanna

Wiesz, że można spalać kalorie, biorąc gorącą, relaksującą kąpiel z bąbelkami? Na podstawie badań, przeprowadzonych przez naukowców z Loughborough University, branie gorącej kąpieli (+40 C) w ciągu godziny daje możliwość spalić 130 kcal, czyli tyle samo co podczas 30-minutowego spaceru. Na dodatek, gorąca kąpiel obniża poziom cukru we krwi.

2. Tańczenie na łóżku

taniec

Któż z nas w dzieciństwie nie lubił skakać na łóżku, za co często dostawaliśmy szlaban. Teraz możesz śmiało skakać i tańczyć na łóżku, puszczając ulubioną muzykę. Najlepiej to robić rano czy wieczorem i koniecznie sprawdź, czy twoje łóżko wytrzyma takie szaleństwo. Tańce i skakanie dają możliwość spalić około 260 kcal w godzinę. Jeśli podczas tańczenia będziesz jeszcze skakać, to nie tylko spalisz tłuszcz, ale także zafundujesz sobie niezłą zabawę oraz poprawisz humor.

3. Jedzenie

warzywa

Wiesz, że są produkty, które wspomagają odchudzanie? Są to produkty o ujemnej kaloryczności. Ich mechanizm polega na tym, że organizm, trawiąc niektóre pokarmy, spala więcej kalorii, niż dostarcza zjedzony pokarm. Są to na przykład ogórek, seler, szpinak, arbuz i koper. Możesz robić smaczne, zdrowe sałatki z koperkiem, szpinakiem i ogórkiem oraz pyszne smoothie z arbuza.

4. Hula-Hoop

sport

Hula-hoop pomaga spalić około 380 kcal\1 godzinę. Na dodatek będziesz miała płaski brzuch i smukłą sylwetkę. Włącz ulubioną muzykę i pokaż swoim dzieciom, co potrafisz.

5. Śmiech

humor

Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie, w dodatku pomaga spalić około 100 kcal, ale pod warunkiem, że będziesz się śmiać w ciągu godziny. Nie chcesz się śmiać, to spróbuj przynajmniej się uśmiechnąć, w czym pomoże ci fajna komedia.

6. Zimny napój lub lody

lody

Spożywanie zimnych, zamrożonych pokarmów i napojów sprzyja spalaniu tłuszczu. Organizm zaczyna spalać kalorie, by przywrócić normalną temperaturę ciała. Możesz więc przyrządzić sobie domowe lody, ale bez dodawania cukru.

7. Ogródek

kwiaty

Ogrodnictwo to wspaniały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jeśli nie masz własnego ogródka, zacznij uprawiać rośliny na balkonie. Takie zajęcie pomaga spalić nawet 400 kcal\1 godzinę. Na dodatek będziesz miała piękny zielony zakątek za oknem lub na balkonie, który będzie cieszyć twoje oko i oko twoich bliskich.

8. Oglądanie ulubionych seriali, siedząc na piłce fitness

fitnes

Wiedziałaś, że oglądanie ulubionych seriali, siedząc na piłce fitness, a nie na wygodnej kanapie lub fotelu, daje możliwość spalić nawet 300 kcal\1 godzinę? Na dodatek piłka fitness poprawia naszą postawę i pobudza mięśnie. Oglądaj swoje ulubione seriale, siedząc na piłce. Podczas wysiłku, gdy staramy się utrzymać równowagę na piłce, spalają się kalorie i poprawia się praca mięśni.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty