8 świetnych rad stylu od Yves Saint Laurent

Anarchista i feminista od mody Yves Saint Laurent ubrał swoje muzy do smokingów, spodni i przejrzystych bluz, wymyślił sukienkę-trapez i styl "safari", wniósł do mody golfy z wysokim gardłem i kamuflaże.
8 świetnych rad stylu od Yves Saint Laurent

W strojach Yves Saint Laurent kobiety poczuły się wolniej i pewniej, zrozumiawszy, że atrakcyjność – to niekoniecznie głęboki dekolt i wąski stanik.

Uważamy, że rady genialnego projektanta i prawdziwego malarza od mody będą użyteczne dla każdej kobiety.

1. "Po to, żeby być piękną, kobiecie wystarczy mieć czarny sweter, czarną spódnicę i iść pod rękę z mężczyzną, którego kocha".

Saint Laurent uważał czarny kolor za uroczystość elegancji. Projektantowi mody udało się przekształcić go z świątecznego do powszedniego i do tego dnia ten kolor zostaje najbardziej uniwersalnym w ubraniach.

2. "Nawet najbardziej wytwornemu strojowi jest potrzebna chociażby kropelka perfum. Tylko one nadadzą mu kompletność i doskonałość, a wam dodadzą charyzmy i uroku".

Couturier nie był zwolennikiem dużych, krzyczących ozdób. Jego ulubionym akcesorium były okulary z szeroką czarną oprawką. Saint Laurent zalecał uzupełniać stroje słonecznymi okularami i szczerze uważał, że aromat wytwornych i odpowiednich perfum podkreśla styl o wiele lepiej aniżeli masywna biżuteria.

8 świetnych rad stylu od Yves Saint Laurent 1

3. "W tym życiu żałuję tylko o jednym – że dżinsy wymyśliłem nie ja".

Saint Laurent uwielbiał dżinsy ". One mają wyrażenie, skromność, seksualną atrakcyjność, prostotę – wszystko, na co spodziewam się w mojej odzieży" – mówił on. Nie bójcie się nosić odpowiednie wam dżinsy w jakości odzieży na każdy dzień – nic więcej uniwersalnego dotychczas nie było wymyślono.

4. "Spodnie damskie powinni być kobiece, wzorować się linie figury tak, by ukryć lub podkreślić to, co trzeba".

Yves Saint Laurent jednym z pierwszych projektantów mody podarował kobietom wiele elementów męskiej garderoby. On zużył kilka lat swojego życia, żeby udowodnić światu, że kobieta w spodniach – to pięknie. Ale oczywiście tylko w tych spodniach, które idealnie siedzą na sylwetce. Nawiasem mówiąc, spodnie damskie maestro proponował łączyć z delikatnymi jedwabnymi bluzami, co pozwalało jego muzom zostawać kobiecymi.

5. "Moda przechodzi – styl zostaje". (Coco Chanel)

"Jestem fizycznie chorobliwy, kiedy widzę kobietę, która swoimi rękami przekształciła siebie na ofiarę mody i wygląda śmiesznie i dziwnie" – mówił couturier. Powszednie życie i podium – to nie jest to samo. Indywidualistyczny styl przypuszcza uwzględnienie osobistych cech, on podkreśla silne strony i ukrywa wady, a nie ślepo wzoruje się trendom mody.

6. "Gustowną może nazywać się tylko taka rażąca sukienka, że nie wolno ją założyć dwa razy".

Saint Laurent doradzał nie żałować pieniędzy na strój, jeśli wybieracie się na rzeczywiście ważne przedsięwzięcie. Poczuwać się komfortowo i wyglądać jak najlepiej – złota reguła.

8 świetnych rad stylu od Yves Saint Laurent 2

7. "Miłość – najlepsza kosmetyka. Ale kosmetykę kupić łatwiej".

Jedno z najsłynniejszych wypowiedzi narcyza świata mody Yves Saint Laurent: "Najlepsza odzież dla kobiety – to objęcia kochającego mężczyzny. Ale dla tych, kto jest pozbawiony takiego szczęścia, jest ja". Projektant nalegał, że nie ma sensu szukać szczęścia w miłości, która może okazać się nieszczęśliwą i krótkotrwałą. Poprawnie dobrana garderoba i pielęgnacja, jego zdaniem, mogły pomóc w otrzymaniu przyjemnego bonusu – miłości.

8. "Z latami zrozumiałem, że najważniejszą rzeczą w sukience jest kobieta, która ją nosi".

Zwolennik sztuki we wszystkich przejawach, co zaprzyjaźnił francuską modę i światowe kino, Saint-Laurent uważał, że ważne nieprosto nosić na sobie odzież, ale być indywidualnością, dążyć do doskonałości. "Odzież powinna być podporządkowana osobowości kobiety, a nie odwrotnie."

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty