8 sygnałów, po których poznasz, że to już koniec przyjaźni

Przyjaźń w życiu człowieka pełni niewątpliwie bardzo ważną rolę. Jednak czasami zdarza się tak, że w pewnym momencie zaczynasz rozumieć, że więcej nic cię nie łączy z człowiekiem, który niegdyś był twoim przyjacielem. Uświadamiasz sobie, że wasza przyjaźń umiera.
przyjaciele

Istnieje mnóstwo różnych przysłów na temat wiernych przyjaciół i przyjaźni. Rzeczywiście, prawdziwy przyjaciel pomaga pokonać wszystkie trudności i zawsze wesprze w trudnej chwili. Jednak nie zawsze relacje z przyjaciółmi sprawiają nam przyjemność. W jaki sposób zrozumieć, czy przyjaźń jest prawdziwa, czy już czas ją zakończyć?

1. Konkurujecie ze sobą

Prawdziwy przyjaciel powinien się cieszyć z naszych sukcesów i szczęścia. Jeśli jednak zaczynacie konkurować się sobą, rodzi się między wami cicha rywalizacja, na przykład, kto ma lepszy telefon czy większe wynagrodzenie, to nie wróży to nic dobrego. Przyjaciele powinni się wspierać właśnie w tych dobrych chwilach.

2. Zazdrość

łzy

Przyjaźnicie się od dziecka, jednak w pewnym momencie musisz uświadomić sobie, że jesteście już dorośli, więc każdy z was może mieć własnych kolegów w pracy, znajomych na siłowni, o których nie warto być zazdrosnym. Musisz to zaakceptować, a nie zmuszać swego przyjaciela wybierać między tobą a nimi.

3. Alkohol

Od czasu do czasu każdy z nas lubi sobie wypić kilka drinków w dobrym towarzystwie. Jednak jeśli każde wasze spotkanie kończy się ostrą balangą, to warto się nad tym zastanowić. Nadmierne ilości alkoholu, poranny kac sprawiają, że ciągle czujesz się winny i uświadamiasz sobie, że tylko marnujesz swój czas. Prawdziwi przyjaciele mogą sobie szczerze pogadać bez alkoholu.

4. Przyjaźń rozwija się tylko w jednym kierunku

rozmowa

Ciągle milczysz i słuchasz tylko to, co twój przyjaciel ma do powiedzenia. Albo ty lubisz muzykę rockową, a on jazz, więc chodzicie tylko do pubów, w których grają jazz. Zamawiacie tylko meksykańskie jedzenie, nawet nie zważając na to, że lubisz pizzę.

5. Przyjaciel nie wnosi niczego pozytywnego do twojego życia

Podczas spotkań ze swoim przyjacielem opowiadasz mu jedynie o problemach i trudnościach. Owszem przyjaciel powinien wspierać w trudnych chwilach, ale zastanów się, dlaczego nie chcesz mu opowiadać o swoich sukcesach i szczęśliwych momentach w twoim życiu. Być może tak się dzieje, ponieważ uświadamiasz sobie, że raczej jest twoim zazdrosnym rywalem, a nie prawdziwym przyjacielem?

6. Za dużo od ciebie wymaga

razem

Zawsze pomagasz swojemu przyjacielowi, nie zważając na własne potrzeby. Owszem możesz mu pomóc z naprawą samochodu, kiedy masz wolny dzień, ale nie możesz zrezygnować z romantycznej kolacji, tylko dlatego, że przyjaciel chce, abyś go zabrał z nocnego klubu. Nie musisz tego robić, bo on może zamówić taksówkę.

7. Nie cieszysz się na spotkanie z przyjacielem

Nie masz ochoty na spotkanie z przyjacielem, robisz to raczej z przymusu. Bardzo się denerwujesz jak przed rozmową kwalifikacyjną. W towarzystwie przyjaciela czujesz się nieswojo, nie macie za bardzo, o czym rozmawiać. Być może wasza przyjaźń należy już do historii, ale na razie nie zdaliście sobie z tego sprawy.

8. Boisz się okazywać słabość

przyjacielki

Kiedyś nie bałeś się w towarzystwie swego przyjaciela okazywać słabość, zwierzać się mu ze swoich zmartwień. Teraz nie masz ochoty na żadne zwierzanie się. Być może przyjaciel kiedyś żartował sobie z twoich uczuć. Albo nie wspierał cię w trudnych chwilach.

Przyjaźń powinna nam dostarczać pozytywnych emocji, powinna wspierać i dodawać sił. Jeśli jednak po spotkaniu z przyjacielem odczuwasz wewnętrzną pustkę, być może taka przyjaźń nie zasługuje na ciąg dalszy i najlepszym rozwiązaniem jest jej zakończenie. Być może już nie jesteście tacy jak kiedyś i wasza przyjaźń teraz już nie jest szczera.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty