8 sygnałów, że twój partner jest psychopatą

Miłość jest ślepa i psychopaci z tego korzystają. Najgłówniejsze jak najszybciej zrozumieć, że z chłopakiem coś jest nie tak i wycofać się z "niezdrowych" stosunków.

Na świecie 4% ludzi są psychopatami, to z kolei oznacza, że jedna osoba z 25 jest społecznie niebezpieczną.

Psychopata ma nadmuchane ego, brakuje mu empatii, nie ma wyrzutów sumienia, kłamie. Zauważyłaś takie objawy u swego chłopaka? Uwierz, to nic dobrego nie wróży.

1. Idealizacja i "bombardowanie miłością"

Idealizacja

Idealizacja – polega na zalaniu miłością. Zapewnia o swoim wielkim uczuciu, snuje plany na przyszłość, dzwoni, nadskakuje, jest czarujący, kochany i czuły. Masz wrażenie, że spotkałaś bajkowego księcia. Wtedy poznajemy maskę, która jest przez niego wykorzystywana na co dzień, w relacjach międzyludzkich, słodki, czarujący człowiek, często bardzo inteligentny, dowcipny. Jeśli minęło bardzo mało czasu, a on już mówi o bezgranicznej miłości, zastanów się, coś jest nie tak.

2. Za bardzo się spieszy. Czyni szybkie ruchy i deklaracje.

Za bardzo się spieszy

Psychopata nie chce długo udawać idealnego księcia, dlatego zbyt szybko chce przenieść wasz związek na wyższy poziom, wyznaje Ci, że jesteś prawdziwą miłością i bliźniaczą duszą. Naturalną koleją rzeczy zechce szybko z Tobą zamieszkać, a nawet wziąć ślub. Jednak denerwuje się, gdy ty wolisz zwolnić tempo, więc powinnaś raczej się z tego związku wycofać. Jego zaborczość i władczość nie wróżą dobrze na przyszłość.

3. Opowiada historie o swojej wielkości

Opowiada historie

Psychopata zaczyna pokazywać swoją prawdziwą twarz. Jednym z najwyraźniejszych sygnałów, że możesz spotykać się z psychopatą, są historie, które opowiada o sobie, a które wydają się wyolbrzymione, przesadzone i niespójne. Fakty, które odkrywasz po prostu, nie pasują do siebie

4. Nie mówiłem tego i nie robiłem

stop

Psychopaci wdadzą się z tobą w kłótnię lub wręcz w słowną walkę na każdą najmniejszą sugestię, że nie mają w czymś racji lub że ktoś wie coś lepiej od nich. Znajdą też dobre wytłumaczenie dla każdego, nawet największego swojego błędu. Często wręcz to wytłumaczenie sprawi, że będzie ci głupio, że go o coś oskarżasz lub podejrzewasz.

5. Wychłodzenie

Wychłodzenie

Po fazie genialnej łączności dusz, której celem jest uzależnienie, następuje faza obniżania wartości ofierze. Pierwszym krokiem w tym celu – obraźliwe słowa. Będzie to swojego rodzaju dość symptomatyczna próba wychłodzenia partnera.Dalej – gorzej.

6. Bądź zazdrosna, płacz, krzycz

Bądź zazdrosna

Psychopata – prawdziwy prowokator, który pobiera energię z ludzi. Dąży do tego, abyś straciła pewność siebie. Najgorsze jest to, że w trudnych chwilach pozostaniesz na samotności, ponieważ obok braku wyrzutów sumienia najbardziej przerażającą cechą psychopatów jest niemal zupełny brak empatii. Psychopaci nie potrafią wejść w skórę kogoś innego. Cudze uczucia zupełnie ich nie interesują.

7. Jego cel – sprawić ból

Jego cel

Chłopak psychopata dąży do tego, aby jak najlepiej poznać ofiarę, aby określić najsłabsze jej strony. Wypytuje wszystkie szczegóły z twego życia. W czasie konfliktów wykorzystuje zdobytą informację. Jeśli na przykład miałaś niepełną rodzinę, uwierz, dosyć często będzie do tego nawiązywał.

8. Życie wywróciło się do góry nogami

Życie wywróciło się

Spójrz w lustro na swoje odzwierciedlenie. Nie poznajesz siebie, rozumiesz, że twoje życie wywróciło się do góry nogami, nie pamiętasz, kiedy ostatnio odczuwałaś radość? To poważny sygnał – musisz wycofać się z tych stosunków.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty