8 sztuczek w kinie, na które nie warto dać się nabrać

W różnych branżach istnieją sekrety, znane tylko nielicznym. Zdradzimy ci niektóre tajemnice pracowników kin, które pozwolą inaczej spojrzeć na wypady do kina.

Kino dla ludzi jest rozrywką, a dla pracowników tej branży rozrywkowej jest biznesem. Istnieje kilka sztuczek, które pomagają im więcej zarabiać. Przydatne statystyki i inne ciekawe informacje – w naszej kolekcji.

1. Tajemnice związane z popcornem

popcorn

Trudno wyobrazić sobie kino bez pieczonej kukurydzy, a z nią wiąże się kilka ciekawych faktów:

Cena na najbardziej popularny przysmak w kinach jest znacznie zawyżona, a czasem nawet przewyższa cenę samych biletów. Przeprowadzone badania wykazały, że za pieniądze, które wydajemy na popcorn, można zjeść coś bardziej smacznego i pożytecznego w restauracji. Poza tym cena tego smakołyka w sklepie kilka razy mniejsza.

Popcorn stał się kojarzyć z kinem jeszcze w czasie II wojny światowej, kiedy z powodu braku cukru w salach przestały sprzedawać cukierki.

Pierwsze, co słyszysz, wchodząc w kino – zapach popcornu, co znacznie zwiększa popyt na ten produkt. Dla wzmocnienia smaku w pieczoną kukurydzą dodaje się mieszanka oleju kokosowego i canoli oraz wiele dodatków do żywności. Takie jedzenie nie nazwiesz zdrowym.

Przy zakupie popcornu w kinie nie można być pewnym jego świeżości. Wynika to z faktu, że pieczona kukurydza nie psuje się przez kilka dni, więc wszystko, co nie zostało sprzedane, jest pakowane do torb plastikowych i rozgrzewa się na następny dzień.

2. Niebezpieczeństwo dla twoich uszu

sala

Istnieją pewne standardy systemów audio do kin i wymagania dotyczące poziomu hałasu, ale są instytucje, które nie przestrzegają ich. Lekarze zalecają, aby unikać częstych wypadów na filmy z dużą liczbą eksplozji i innych głośnych dźwięków, podczas których, w większości przypadków, zwiększony jest dopuszczalny poziom hałasu.

3. Premierowy dzień

kino

W większości kin premiery odbywają się nie w weekend, a w poniedziałek, i do tego istneije jakieś logiczne wyjaśnienie. Ludzie, którzy chcą obejrzeć nowy film, pójdą na niego w czwartek, a następnie napiszą swoją opinię, co przyciągnie jeszcze większy przepływ widzów na weekend.

4. Wygodne uchwyty na kubki i fotel zamiast kosza na śmieci

krzesło

W salach uchwyty na kubki były nie zawsze, pojawiły się zaś w 1981 roku. Tę nowość wprowadzono 60 lat później po tym, jak w Ameryce otwarto pierwsze kino z klimatyzacją. Ale funkcja uchwytów na napoje obejmuje również rolę pojemnika na śmieci. Pracownikom kina łatwiej sprzątać śmieci z foteli i uchwytów, niż z podłogi.

5. Najlepsze miejsca w sali

Najlepsze miejsca

Jeśli długo zastanawiasz się nad tym, jakie bilety najlepiej kupić, wtedy kolejny sekret dla ciebie: miejsca, w których obraz jest wyraźnie widoczny, a dźwięk jest równy, znajdują się nieco powyżej połowy sali. To właśnie tutaj siedzą inżynierowie zajmujący się sprawdzaniem systemu dźwięku i parametrów obrazu.

6. Informacje dla miłośników ostatnich rzędów

razem

Zakochane pary często odwiedzające kino, zajmują ostatnie rzędy "do całowania". Dla tego powinieneś wiedzieć, że na sali znajdują się kamery, ochrona zauważy ludzi, którzy zajmują się nieprzyzwoitymi rzeczami. Naruszyciel porządku najpierw dostaje uwagę, a następnie po prostu się wyprowadza.

7. Dlaczego w salach nie zawsze jest czysto?

brud

Zgodnie z harmonogramem pracownicy przeprowadzają sprzątanie po każdej sesji, ale czasami można zobaczyć na podłodze plamy i brud. Jest to związane z tym, że między pokazami są zbyt krótkie przerwy, w ciągu których sprzątacze mogą tylko pozamiatać podłogę, ale nie umyć jej. Dobre sprzątanie odbywa się w nocne zmiany, więc czyściochom lepiej chodzić na poranne sesje.

8. Nieoszczędna promocja

gratis

W wielu kinach proponują się combo-obiady, które zawierają porcję popcornu, napojów i inne dodatki. Jeśli naprawdę przeanalizować cenę każdego produktu, to oszczędności okażą się bardzo wątpliwe. Jeśli chcesz wydać mniej pieniędzy, zamów mniejszą porcję.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty