8 trików mrożenia produktów spożywczych

Każda lodówka ma zamrażalkę, w której przechowujemy mięso, ryby, lód, lody, czyli wszystko, co potrzebuje niskich temperatur do zachowania świeżości. I na tym koniec? Nie!

Jeśli włączyć fantazję i nieco poeksperymentować, to zwykłą zamrażalkę można zmienić w źródło niekończących się pomysłów. Ze zwykłej rzeczy, na którą nikt nie zwraca uwagi, można zrobić naprawdę coś niesamowitego. W niniejszym zestawieniu 8 prostych trików mrożenia produktów.

1. Domowe lody z jogurtu

lody

Wspaniała opcja dla łakomczuchów na diecie. Weź zwykły jogurt, wsuń w niego patyczek i włóż do zamrażalki na dwie godziny, po czym możesz jeść pyszny i zdrowy deser.

2. Mrożone zioła

trawy

Jeśli kupiłaś za dużo bazylii, natki pietruszki czy kolendry, to możesz je drobno posiekać, włożyć do foremek do lodu, wlać odrobinę oliwy z oliwek i włożyć do zamrażalki. Teraz masz zawsze pod ręką świeże zioła, które możesz dodawać do zup, bigosu, mięsa, ryb.

3. Pomidory

tomaty

Pomidory lub paprykę można zmiksować za pomocą blendera i zrobić to samo, co z ziołami – otrzymaną masę włożyć do foremek do lodu i później dodawać do różnych zup i sosów. W przypadku warzyw można nie dodawać oliwy z oliwek.

4. Domowe smoothie

jagody

Najczęściej z dojrzałych brzoskwiń, śliwek i innych owoców robimy kompoty lub przetwory. Jednak można je również włożyć do woreczka do mrożenia żywności i zamrozić. Pamiętaj o usunięciu wszystkich pestek. W każdej chwili, kiedy tylko będziesz chciała, możesz je rozmrozić, wrzucić do blendera i za kilka minut będziesz miała pyszne smoothie.

5. Winogrona

wino

Alternatywa dla lodu do wina białego – mrożone winogrona. I nie będziesz musiała wkładać wina do lodówki, by go schłodzić.

6. Kreatywny lód

lód

Jeśli chcesz mieć nietypowe kostki lodu, to możesz dodać do nich przed zamrożeniem nieco mięty lub owoców leśnych. Kolorowe kostki lodu sprawią, że nawet zwykła woda będzie wyglądać apetycznie i tęczowo. Jeśli chodzi o wodę, którą będziesz zamrażać, to lepiej wykorzystywać wodę mineralną, a nie kranówę. Wtedy kostki będą przeźroczyste jak łza.

7. Genialny pomysł dla kawoszy

kawa

Wlewamy kawę do foremek do lodu i zamrażamy. Później możesz dodawać je do różnych koktajli, deserów lub porannej kawy.

8. Fajne pomysły na imprezę

cytryna

Kiedy urządzamy latem imprezę na świeżym powietrzu, to zimne napoje szybko stają się gorące. Mamy na to wspaniały sposób: bierzemy foremki na muffinki, zamrażamy wodę z plasterkami cytryny, limonki czy pomarańczy. Gotowe kostki lodu wrzucamy do karafki z napojem, dzięki czemu napoje będą zawsze zimne i orzeźwiające.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty