8 trików z użyciem gąbki do mycia naczyń

Niektóre dziewczyny są przekonane, że porządek w domu wymaga sporo pieniędzy i wysiłku. Nic bardziej mylnego! Na przykład, taki niepozorny przedmiot, jakim jest mała gąbka do mycia naczyń, skrywa w sobie ogromny potencjał, dzięki czemu można wykorzystać go na wiele ciekawych sposobów. Gąbka do mycia naczyń – niezastąpiona rzecz w każdym domu. Jednak mało kto wie, że ma ona wiele innych, zaskakujących zastosowań.

1. Genialny sposób na przechowywanie jedzenia i napojów podczas podróży

gąbki

Nie każdego z nas stać na torbę termiczną lub przenośną lodówkę, która jest łatwym sposobem na przechowywanie jedzenia i napojów na kempingu. Nie przejmuj się z tego powodu! Masz pod ręką dostępny i tani przedmiot, który pomoże ci na dłużej zachować świeżość jedzenia i schłodzi napoje. Zamocz kilka gąbkę w zimnej wodzie, włóż je do woreczków strunowych z suwakiem i pozostaw na noc w zamrażalniku. Połóż kilka woreczków z gąbką między jedzeniem i napojami, a będziesz miał pewność, że na długo zachowają świeżość i będą schłodzone.

2. Skuteczne zmywanie paznokci

gąbki lakier

Dziś dziewczyny mają do swojej dyspozycji różnorodne lakiery, których zmywanie zwykłym wacikiem często jest pieruńsko trudnym przedsięwzięciem. Wtedy z pomocą przychodzi zwykła, mała gąbka do mycia naczyń. Weź gąbkę, przetnij ją na pół, skręć i włóż do małego słoiczka. Masz skuteczne narzędzie do usuwania lakieru. Wystarczy nalać do słoiczka zmywacz, zanurzyć do środka umalowany paznokieć i kilka razy potrzeć o gąbkę.

3. Łatwe czyszczenie mikrofalówki

gąbka

Czyszczenie wnętrza mikrofalówki to bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Z pomocą przyjdzie gąbka do mycia naczyń. Zwilż gąbkę do mycia naczyń wodą, połóż ją na szklanym talerzu, włącz mikrofalówkę na 3-5 minut. Pozwól gąbce ostygnąć w kuchence przez około 5-10 min. Osusz mikrofalówkę ścierką. Wewnątrz urządzenia powstaje para, która ułatwia czyszczenie.

4. Czyszczenie miejsc trudno dostępnych

gąbki czysto

Jeśli masz pod ręką gąbkę do mycia naczyń i szczypce kuchenne, możesz z łatwością zrobić proste urządzenie do czyszczenia miejsc trudno dostępnych, na przykład do czyszczenia żaluzji. Po prostu umocuj kawałki gąbki na szczypcach za pomocą zwykłych gumek do włosów lub spróbuj nawlec je na końce szczypców. Masz prosty i skuteczny gadżet do czyszczenia kaloryferów, żaluzji i klimatyzacji.

5. Papiloty z gąbki

gąbki fryzura

Triki urodowe zachwycają swoją różnorodnością i pomysłowością. Kobiety wpadły na pomysł, jak zrobić piękne loki, nie mając papilotów pod ręką. Przy pomocy grzebienia podziel włosy na równe pasma. Ostrożnie zawiń każde z pasm na gąbkę i zabezpiecz osobnymi frotkami i recepturkami. Teraz wystarczy położyć się spać, a gąbki zrobią swoje.

6. Zamocz gąbkę do mycia naczyń w kleju

gąbki zabawa

Trik, który się przyda młodym mamusiom, wychowawczyniom w przedszkolu i klas młodszych. Jeśli dziecko do wykonania jakiegoś zadania twórczego będzie potrzebowało kleju, zawczasu zamocz gąbkę w kleju. Włóż gąbkę do plastikowego pojemnika, nalej klej i zamknij pojemnik. Po jakimś czasie gąbką wchłonie klej, który dziecko będzie mogło z łatwością nanosić na papier lub tkaninę. Żadnych plam i zniszczonych ubrań.

7. Do prania ubrań

gąbki pranie

Dziś rynek środków do prania oferuje szeroki wybór płynów, kapsułek, chusteczek wyłapujących kolor, proszków do prania, które niestety są bardzo drogie. Dla tych, kogo nie stać na drogie środki do prania, mamy bardzo prosty trik z użyciem gąbki do mycia naczyń. Weź kilka gąbek, włóż je do pojemnika, nalej ulubiony płyn do płukania i odstaw na kilka godzin. Teraz podczas każdego prania możesz kłaść gąbkę, przesiąkniętą płynem na dno bębna i cieszyć się wyśmienitym zapachem ubrań, oszczędzając drogi płyn do płukania. Jest to także wspaniała alternatywa dla drogich chusteczek do prania.

8. Mały bonus

olej

Gąbkę do mycia naczyń można wykorzystać do wprowadzenia do kuchni pięknego zapachu. Wystarczy kilka kropelek dowolnego olejku eterycznego, który podaruje nie tylko niesamowity zapach, ale również zniszczy wszystkie bakterie na gąbce, która jak wiadomo jest prawdziwym siedliskiem bakterii.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty