8 zabójców orgazmu kobiecego

Orgazm kobiecy – złożony i nie do końca poznany proces Wokół niego dotychczas krąży wiele mitów i tajemnic. Nawet naukowcy nie znają odpowiedzi na wszystkie pytania, dotyczące orgazmu kobiecego. Jedyne, co na pewno wiadomo, że kobiety go osiągają.

W niniejszym zestawieniu najwięksi wrogowie orgazmu.

1. Następstwa porodu

poród

Istnieje przekonanie, że kobiety, które przeszły cesarskie cięcie, cierpią z powodu anorgazmii. Przyczyną anorgazmii mogą być zaburzenia hormonalne. Kobieta, która przeszła cesarkę, cierpi z powodu niedoboru hormonów, które są produkowane podczas naturalnego porodu. Zaburzenie orgazmu się leczy pod okiem profesjonalnego ginekologa czy endokrynologa.

2. Zabiegi medyczne

operacja

Niektóre zabiegi ginekologiczne też mogą być przyczyną zaburzenia orgazmu. Po histerektomii i radioterapii zmienia się wrażliwość narządów płciowych, tkanki pochwy stają mnie elastyczne. A to jak wiadomo jest podstawową przyczyną zaburzeń orgazmu u kobiet.

3. Za dużo gadżetów erotycznych

zabawki

Zbyt częste używanie różnych gadżetów erotycznych stwarza błędne wyobrażenie o orgazmie. Należy jasno uświadomić sobie, że mężczyzna nie jest wibratorem erotycznym na bateriach. Nie warto się spodziewać, że będzie całodobowo spełniać wszystkie twoje zachcianki erotyczne. Zapomnij o gadżetach erotycznych i przypomnij sobie instrukcję obsługi faceta.

4. Błędne cele

orgazm

Większość facetów jest święcie przekonana, że najważniejszą rolę w osiągnięciu orgazmu odgrywa wejście członka w pochwę. Nie od dziś jednak wiadomo, że niektóre kobiety osiągają wyłącznie orgazm łechtaczkowy. Im szybciej facet to zrozumie, tym lepszy będzie seks.

5. Niska samoocena

samoocena

Kobieta, która boryka się z kompleksami, rzadko kiedy osiąga orgazm, bo zamiast tego, żeby szczytować, skupia się wyłącznie na swoich mankamentach.

A może zobaczy mój tłuszczyk na boczkach? A może w tej pozycji wyglądam głupio i nieatrakcyjnie? I jeszcze mnóstwo innych kompleksów. Wolisz zasłaniać się kołdrą, kochać w bieliźnie i przy zgaszonym świetle. W takiej atmosferze trudno jest się rozluźnić i osiągnąć orgazm.

6. Pośpiech

seks

Seks to nie wyścig sportowy. Nie warto na wszelkie sposoby przyśpieszać osiągnięcie orgazmu. Nie myśl cały czas o orgazmie, nie rób chaotycznych, gwałtownych ruchów. Pamiętajcie o grze wstępnej, nie szczędźcie sobie czułości, zaangażujcie się w to, co robicie.

7. Niewłaściwy facet

kochanie

Właściwy partner – gwarancja sukcesu. Często zdarza się tak, że kobieta nie może się rozluźnić w łóżku z mało znajomym facetem, z partnerem, do którego ma żal albo z mężem, z którym się pokłóciła.

To najpierw w mózgu kobiecym pojawia się pobudzenie, a później już jej ciało to przeżywa. Całkowite zaufanie i sympatia to najwięksi sprzymierzeńcy orgazmu kobiecego. Jeśli tego brakuje, to kobieta na pewno nie osiągnie orgazm.

8. Choroby

choroba

Przyczyną zaburzenia orgazmu mogą być różne choroby, takie jak stwardnienie rozsiane, choroby narządów wewnętrznych, depresja. Powodują zaburzenia hormonalne, które przyczyniają się do tego, że kobieta nie osiąga orgazmu.

Jeśli zauważyłaś u siebie zaburzenia orgazmu, musisz natychmiast udać się do lekarza, który na pewno pomoże ci poradzić z tym problemem i znowu czerpać zadowolenie ze swego życia seksualnego.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty