9 bardzo smacznych kanapek bez chleba

Żeby mieć ładną formę i urozmaicać swoją dietę, pożytecznie czasami nie jeść chleba. Jednak to nie oznacza, że należy i całkiem przestać robić kanapki, przecież je można przygotować z czegokolwiek pożytecznego, lecz niemniej smacznego!

W tym artykule zebraliśmy 9 lepszych przepisów kanapek, które napełnią wasz organizm pożytecznymi witaminami i mikroelementami.

Łosoś na listku sałaty

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 1

Ta dziwna potrawa nie tylko nasyca organizm niezwykle pożytecznymi omega- 3 tłustymi kwasami, ale i na długo pozbawia odczucia głodu.

Kanapka z pieprzu

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 2

Rolę bułeczki w tej warzywnej kanapce wykonuje pieprz. Jeśli chcecie, żeby wyszło nie tylko smacznie, ale i syto - fantazjujcie z różnorodnością ingredientów. Nasz wariant – ser, szpinak i kawałeczek awokado.

Dietetyczne paleopieczywo ze słodkiego ziemniaka

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 3

Dieta paleo zdobywa coraz większej popularności. Jeśli całkiem krótko wyłożyć jej treść, to zużywać warto tylko te produkty, którymi posilali się nasi przodkowie w okresie paleolitu. Słodki ziemniak akurat jeden z takich.

Kanapka z bakłażanów na grillu

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 4

Po to, żeby we właściwy sposób ocenić smak i aromat tej warzywnej kanapki – obsmażcie na grillu bakłażan z obu stron i zróbcie nadzienie z tych ingredientów, które wam najbardziej podobają się. Na przykład z pomidorów, grzybów, kabaczków i liści sałaty.

Bliny z tapioki

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 5

Tapioka – to ziarnisty mączny produkt, który jest bogaty błonnikiem i niezastąpionymi tłustymi kwasami, lecz nie zawiera glutenu. Bliny z tapioki – potrawa niezupełnie zwykła, lecz bardzo smaczna.

Placki z mąki babki, czy innych traw

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 6

Placki z takiej "dzikiej" mąki wychodzą z powietrznym pikantnym odcieniem, delikatnie-zielonego koloru. Je można jeść jak chleb, podawać do mięsa, warzyw, czy ryżu.

Kanapka z ogórka

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 7

Ta niezupełnie zwykła potrawa doskonale zaspokoi nie tylko głód, ale i pragnienie. Należy rozkroić ogórek wpół i wydalić rdzeń. Kiedy taka "łódź podwodna" będzie gotowa – śmiało ubierajcie ją ulubionymi ingredientami i rozkoszujcie się niezwykle soczystym smakiem!

Hamburger z pomidorów

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 8

Zasada przygotowania jest taka sama jak i kanapek. Wybierzcie dowolne nadzienie, zmocujcie wykałaczką, czy szpadą połówki pomidora i rozkoszujcie się aromatyczną warzywną kanapką.

Kanapka z twardników japońskich

9 bardzo smacznych kanapek bez chleba 9

Twardnik japoński jest uważany za symbol młodości i długoletniości. A w połączeniu z warzywami i natką – to prawdziwa witaminowa bomba! Dzięki takiej kanapce nie tylko umocnicie organizm, ale i staniecie się na krok bliżej do opalacza swojego marzenia.

Nie przyzywamy w całości wypierać się chleba, jednak jeśli okresowo będziecie robiły sobie takie kanapki, zauważycie jak polepsza się wasze ogólne samopoczucie, a jednocześnie i figurę uporządkujecie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty