9 cech niezawodnego przyjaciela

Ludowa mądrość głosi: jeden prawdziwy przyjaciel lepszy niż wielu krewnych. Mogą oni pomóc nawet wtedy, gdy odwrócili się bliscy. Przyjaciele poprawią nastrój i wspierają w trudnych chwilach. Ale zdarza się, że obok są niezupełnie niezawodni przyjaciele. Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?

W naszym życiu wiele jest rzeczy sztucznych: jedzenia i tkanin, ust i paznokci. Ale przyjaciele muszą być prawdziwi. Nie można ich zastąpić niczym, a ich roli w naszym życiu nie da się przecenić. Jak odróżnić wiernych przyjaciół od zwykłych znajomych? Psycholodzy i specjaliści ds. relacji wyróżniają kilka podstawowych cech dobrego przyjaciela.

1. Brak krytyki.

like

On nie krytykuje twoich pomysłów, nawet jeśli są szalone. Wspiera wszelkie inicjatywy, nie udaje, że jest bardziej doświadczony, mądrzejszy lub lepszy. On po prostu jest zawsze z tobą.

2. Akceptacja i zaufanie.

przyjaciele

Prawdziwy przyjaciel zna nie tylko swoje zalety, ale także wady. Kocha i akceptuje Cię ze wszystkimi miłymi dziwactwami i fanaberiami.

3. Prawo do błędów.

koleżanki

Przyjaciel jest w stanie wybaczyć, bo rozumie, że idealnych ludzi nie istnieje. Wszyscy możemy się mylić. Ważne jest, aby dać człowiekowi szansę, jeśli on naprawdę uczy się na własnych błędach i żałuje.

4. Nie tylko przyjaciel, ale także sojusznik.

rozmowa

On zawsze będzie po twojej stronie konfliktu lub sporu, bo wierzy Ci, jak samemu sobie.

5. Nieprzerwane powiązanie.

serce

Przyjaciel zawsze ”w zasięgu” i może tak po prostu zadzwonić, dowiedzieć się, jak się masz i co nowego dzieje się w twoim życiu. Nawet jeśli przez jakiś czas nie rozmawialiście, to tego nie widać, bo on zawsze wie, co dzieje się w twoim życiu, nawet jeśli jest daleko.

6. Trzyma buzię na kłódkę.

cicho

Taki człowiek nie zdradzi sekretów i zachowa wszystkie ważne rzeczy w tajemnicy. I o tym nie trzeba mu przypominać. Jest taktowny i mądry.

7. Formalności są drugorzędne

wesolo

Prawdziwy przyjaciel nie będzie się wstydzić, jeśli jesteś źle ubrany lub niezbyt ładnie jesz. Przecież on ceni cię nie za te cechy. Najważniejsze dla niego jest spotkanie i rozmowa, a w jakim miejscu i ubraniu nie ma znaczenia.

8. Zawsze jest obok, gdy jego potrzebujemy

razem

Przyjaciel zawsze znajdzie czas dla Ciebie, koordynując swoje sprawy, aby być obok w odpowiednim momencie. Zamiast tysięcy wymówek, niezawodny przyjaciel znajdzie tysiące sposobów i powodów, by być blisko.

9. Przyjaciół poznaje się w biedzie

przyjaciel

On będzie z Tobą w smutku i radości, będzie towarzyszyć Ci we wszystkich ważnych chwilach życia. Do niego można zwrócić się za pomocą w każdej chwili.

Doceń tych ludzi, którzy mają te cechy. Jeśli masz takich przyjaciół, jesteś bogatym człowiekiem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty