9 celebrytów, którzy pokonali raka

Ci celebryci swoim przykładem dowodzą, że nawet tak straszna choroba jak rak może zostać całkowicie wyleczona. Najważniejsze, to regularna kontrola u lekarzy i wczesne wykrycie choroby.

Michael Douglas

Michael Douglas

W sierpniu 2010 roku lekarze rozpoznali u Michaela Douglasa raka krtani, po wykryciu u niego na języku guza wielkości orzecha włoskiego. Aktor musiał przejść kurs chemioterapii. W wyniku leczenia on podupadł i schudł kilka kilogramów, ale już w grudniu całkowicie powrócił do zdrowia i przystąpił pracy.

Robert De Niro

Robert De Niro

W 2003 roku u 60-letniego aktora zdiagnozowano raka prostaty, na szczęście, na wczesnym etapie. Z pomocą radykalnej prostatektomii lekarze mogli leczyć De Niro, a on od razu po wyleczeniu przystąpił do nakręcenia filmu "Gra w chowanego".

Jane Fonda

Jane Fonda

Dowiedziawszy się o tym, że ma raka piersi, Jane Fonda nie przestraszyła się, a zebrała się w garść i przygotowała się na długie leczenie:

"To było nawet interesujące, jakbym wyruszyła w ekscytującą podróż. Zrozumiałam: albo ja ją, albo ona mnie. Miałam nadzieję na powrót do zdrowia, ale nie bałam się śmierci"

Aktorka była operowana i choroba ustąpiła.

Cynthia Nixon

Cynthia Nixon

Kiedy u aktorki zdiagnozowano raka piersi, była nie bardzo zaskoczona, ponieważ jej matka i babcia kiedyś przeżyły tę chorobę. Cynthia przeszła operację i była poddana radioterapii, w wyniku których rak został pokonany. Aktorka uważa, że wszystko skończyło się tak dobrze tylko dlatego, że chorobę było wykryto na wczesnym etapie, i wzywa wszystkie kobiety, aby regularnie wykonywać mammografię.

Christina Applegate

Christina Applegate

Gwiazda filmu "Żonaty z dziećmi" usunęła sobie obie piersi po tym, jak dowiedziała się, że ma raka piersi. Ona zdecydowała się na takie radykalne działanie, aby uniknąć ewentualnego nawrotu. Wkrótce lekarze zainstalowali jej implanty piersi i Christina nadal wygląda niesamowicie. 3 lata po operacji urodziła córkę.

Kylie Minogue

Kylie Minogue

Kiedy w 2005australijska piosenkarka dowiedziała się o tym, że jest chora na raka, ona najpierw nie mogła uwierzyć w tę straszną diagnozę:

"Kiedy lekarz powiedział, że mam raka piersi, ziemia usunęła mi się spod nóg. Wydawało mi się, że już nie żyję..."

Najsłynniejsza Australijka przeszła chemioterapię i całkowicie zmieniła sposób odżywiania. Za rok w pełni wyzdrowiała i znów wyszła na scenę.

Sharon Osbourne

Sharon Osbourne

Podczas kręcenia serialu "Rodzina Osbourne" u Sharon zdiagnozowano raka jelita grubego. Mimo, że prognoza przeżycia wynosiła tylko 40%, odważna kobieta zaczęła grać w serialu. Cała rodzina bardzo martwiła się o Sharon, a jej syn Jack nawet podjął próbę samobójstwa. Ale w końcu choroba ustąpiła. W 2011 roku Sharon, za radą lekarzy, którzy przewidywali wysokie prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi, usunęła obie piersi.

Rod Stewart

Rod Stewart

W 2000 roku Rod Stewart podjął walkę z rakiem tarczycy i wyszedł z niej zwycięsko. O procesie leczenia z humorem wspominał w autobiografii:

"Chirurg usunął wszystko, co trzeba usunąć. I dzięki temu chemioterapia nie była potrzebna... Powiedzmy prawdę: w rankingu zagrożeń dla mojej kariery utrata włosów była na drugim miejscu po utracie głosu".

Dustin Hoffman

Dustin Hoffman

W 2013 okazało się, 75-letni Dustin Hoffman przeszedł operację. Rzecznik prasowy aktora poinformował, że u niego zdiagnozowano raka. Na szczęście choroba została zidentyfikowana na wczesnym etapie, i po operacji aktor szybko powrócił do zdrowia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty