9 ciekawostek o obrączkach

Biżuteria odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Nie tylko jest świadectwem naszej pozycji społecznej, ale również przyciąga bogactwo i sukces. Jednak należy wiedzieć, jak ją poprawnie dobierać i nosić. W tym pomogą wielowiekowe tradycje.

Biżuterię zakładamy na co dzień, jednak często nie wiemy, jaką zawiera w sobie moc. Istnieje wiele różnych legend, przesądów dotyczących obrączek. Jak poprawnie dobierać obrączki? Na jakim placu lub ręce nosić? Czy można nosić obrączkę z kamieniami? W niniejszym artykule kilka ciekawostek o obrączkach.

1. Zakup obrączek jest obowiązkiem pana młodego.

wesele

Chociaż można je wybierać razem z narzeczoną. W żadnym wypadku nie można dawać je przymierzać innym osobom. Nie wróży to nic dobrego, tylko rozstanie i kłótnie.

2. Harmonia w rodzinie

pierścienie

Obrączka musi być idealnie dopasowana, w przeciwnym razie nieszczęście i kłopoty pojawią się w małżeństwie. Dziś często para młoda decyduje się na obrączki podwójne, z dwóch różnych metali (białego i żółtego złota). Jednak nie jest to najlepszy pomysł, tak samo, jak obrączki pokryte wyrzeźbieniami, które wróżą przeciwności losu i kłótnie.

3. Pierścionek zaręczynowy

pierścień

Jeśli uwielbiasz pierścionki z kamieniami, to pan młody może podarować ci piękny pierścionek zaręczynowy. Natomiast obrączka powinna być gładka, subtelna i okrągła.

4. Tylko nowa obrączka.

ręce

Nie można kupować obrączek z drugiej ręki, tym więcej w lombardzie. Metale szlachetne i kamienie przechowują energię swoich właścicieli. Przecież nie wiesz, jak układa się życie poprzedniego właściciela obrączki, może cierpi na jakąś poważną chorobę.

5. Spadek po babci.

złoto

Obrączki, przekazywane z pokolenia na pokolenie, posiadają bardzo potężną pozytywną energię. Są swoistym rodzinnym talizmanem na szczęście, który chroni przed złem. Obrączki rodzinne przynoszą szczęście, ale pod warunkiem, że poprzednie właścicielki miały szczęśliwe życie. Jeśli natomiast kobiety w twojej rodzinie często się rozwodziły, cierpiały z powodu przemocy domowej, chorowały, nie miały dzieci, nie warto zakładać takiej obrączki.

6. Poprawnie dobrane obrączki.

wiernie

Tradycyjnie decydujemy się na obrączki wykonane z białego, żółtego złota lub platyny. Symbolizują bogactwo i dostatek. Srebro chroni przed złym okiem i odbija negatywną energię.

7. Nie powinno się nigdy zdejmować obrączek

ślub

Wyjątek – poród. Po tym, jak kobieta zdejmie obrączkę, ponownie powinien włożyć ją na palec tylko jej małżonek.

8. Środki bezpieczeństwa

święto

Para młoda po zakupie obrączek nie może dotykać pudełka, w którym są przechowywane. Może to robić jedynie druhna lub dziewczyna, która w najbliższym czasie chce wyjść za mąż.

9. Prawa czy lewa ręka?

ręka

W większości krajów obrączki noszą na lewej ręce. Prawą wybierają mieszkańcy Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Serbii i Grecji, lewą – katolicy, muzułmanie, mieszkańcy USA, Kanady, Austrii i Niemiec. Na lewej ręce obrączki zaczęto nosić tylko około 150 lat temu. Uważano, że lewa ręka jest symbolem nieszczęścia. Początki noszenia obrączek na serdecznym palcu lewej ręki przypisuje się czasom starożytnego Rzymu. Miało to związek z antycznym wierzeniem, że żyła z lewej ręki łączy się bezpośrednio z sercem. Obrączki stanowią symbol powiązania na zawsze losów dwojga ludzi i zamknięcia swego serca dla innych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty