9 dziwnych rzeczy, które ludzie sprzedali za duże pieniądze

Powiedzenie "Każdy towar ma swojego kupca" się sprawdza. Czasami ludzie sprzedają bardzo dziwne rzeczy, które jednak ktoś kupuje.

Istnieje przekonanie, że dobry handlowiec to taki, który potrafi sprzedać wszystko i wszystkim. Nawet się mówi, że ktoś taki sprzeda śnieg Eskimosom, a piasek Arabom. Bez żartów! Po prostu trzeba wszystko ładnie zapakować. Czasami można sprzedać coś, czego nawet nikt nie może dotknąć czy zobaczyć. W Nowym Jorku działa Museum of Non-Visible Art, w którym można kupić obraz, który istnieje jedynie w wyobraźni jego twórcy.

1. Bałagan za 4,3 miliony dolarów

brud

Kontrowersyjna instalacja autorstwa Tracey Emin pod tytułem "My Bed", składająca się z niepościelonego, brudnego łóżka oraz śmieci została sprzedana za 4,3 miliona dolarów. Praca, która powstała w 1999 roku, miała symbolizować trudny okres w życiu artystki, która one przeżywała po rozstaniu się z długoletnim partnerem.

2. Piłki golfowe – 1400 dolarów

pilka

Piłki golfowe połknięte przez pytona, który pomyślał, że są jadalne, zostały sprzedane za 1400 dolarów. Na szczęście lekarzom udało się odratować pytona, który po wykonanej operacji czuje się wyśmienicie.

3. Kropla wody – 455 dolarów

woda

Kiedy woda jest towarem na wagę złota. Wade Jones, 13-letni fan Elvisa Presleya w 1977 roku został szczęśliwym posiadaczem kubka, z którego pił wodę piosenkarz po koncercie. Aby woda nie wyparowała, chłopak przechowywał kubek w zamrażarce, aby później sprzedać kropelki wody, które się w nim zachowały za 450 dolarów.

4. Włosy – 1 milion dolarów

włosy

W 2007 roku Britney Speras przeżywała kolejny kryzys w swoim życiu. Borykała się z nerwicą oraz depresją. Podczas kolejnego załamania nerwowego, Britney Spears chwyciła za maszynkę w salonie fryzjerskim i zgoliła swoje włosy. Właściciel salonu zachował włosy, które później sprzedał za milion dolarów.

5. Kanapka – 28 000 dolarów

kanapka

Mieszkanka Florydy przez 10 lat przechowywała zrobioną przez siebie nadgryzioną kanapkę z serem, na której niektórzy dopatrują się wizerunku Najświętszej Maryi Panny. Sprzedała ją na internetowym portalu aukcyjnym eBay za 28 tys. dolarów. I co najciekawsze, kanapka nie była ani zepsuta, ani spleśniała. Na dodatek właścicielka sandwicha przekonywała, że przyniósł on jej szczęście i pomógł wygrać 70 000 dolarów w kasynie.

6. Chusteczka – 5 300 dolarów

papier

Podczas wizyty w programie The Tonight Show przeziębiona Scarlett Johansson wysiąkała nos i oddała na aukcję charytatywną swoją wysmarkaną chusteczkę. Została sprzedana na internetowym portalu aukcyjnym eBay za 5300 dolarów. Nie wiadomo jednak, co fanatyczny fan, który kupił jej zasmarkaną chusteczkę, zamierza z nią zrobić.

7. Pomysł na imię dla dziecka – 25 000 dolarów

dziecko

Kasyno online GoldenPalace.com kupiło od wielodzietnej rodziny z Connecticut prawo do nadania imienia ich siódmemu dziecku. Po urodzeniu się dziewczynki nazwano ją Golden Palace Benedetto.

8. Przyjaźń – 3 000 dolarów

przyjaciele

Czworo przyjaciół z Australii przyjmie do swego towarzystwa za określoną kwotę nowego znajomego, który może z nimi spędzać wolny czas w weekendy. Może liczyć na piwo, przekąski i męskie pogaduszki.

9. Powietrze – 530 dolarów

powietrze

Podczas promowania filmu "Pan i Pani Smith" dziś już byli małżonkowie Angelina Jolie i Brad Pitt wpuścili swój oddech do słoika, który podał im jeden z dziennikarzy zamiast mikrofonu. Słoik, w którym Angelina i Brad wpuścili swój oddech, sprzedano za 530 dolarów.

Niezły pomysł na biznes, co?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty