9 faktów o penisie, o których nie słyszałeś na lekcjach biologii

Seks tylko na pierwszy rzut oka wydaje się czymś naturalnym i codziennym. Czymś, co nie kryje w sobie żadnych tajemnic. Jednak wokół niego nadal krążą różne mity, które powstają pod wpływem stereotypów i błędnych informacji.

Dla kobiet największą tajemnicę kryje w sobie męski penis, który jest tematem różnych anegdotek i kawałów, które jeszcze bardziej zacierają granice pomiędzy prawdą a zmyślaniem. Jednak istnieje kilka faktów o penisie, które wypada znać.

1. Penis może się złamać.

penis

Owszem, ludzki penis nie ma kości, ale może się złamać podczas seksu (pozycja na jeźdźca) lub zapalczywej masturbacji. Złamanie prącia polega na pęknięciu naczyń krwionośnych, czemu towarzyszy najczęściej silny ból i obrzęk. Jeśli faceta dotknie takie nieszczęście, musi niezwłocznie pędzić do lekarza. Natychmiastowa operacja jest konieczna.

2. Niekontrolowany wzwód.

wzwód

Erekcja pojawia się jako reakcja na kombinację bodźców: słuchowych, węchowych, smakowych, dotykowych, wzrokowych i wyobrażeniowych. Jednak czasami mężczyźni mogą doświadczać niekontrolowanych erekcji, które najczęściej występują w sytuacjach najmniej sprzyjających.

3. Przeciętny penis nie jest zbyt długi.

rozmiar

Mężczyźni, którzy mają kompleksy co do długości swego penisa, często poddają się nawet operacji plastycznej, by powiększyć swego przyjaciela. Według pomiarów badaczy przeciętny penis w stanie wzwodu ma 13-15 cm. Na całym świecie żyje tylko około kilku tysięcy mężczyzn, którzy mają bardzo długie penisy. Okazuje się jednak, że przyjemność odczuwana podczas seksu zależy bowiem bardziej od obwodu penisa niż jego długości.

4. Długość penisa nie jest uwarunkowana genetycznie.

wesele

Jeszcze do niedawna uważano, że długość, kształt i grubość penisa są dziedziczone po ojcu. Natomiast najnowsze badania obaliły ten mit. Zewnętrzne narządy płciowe kształtują się w łonie matki, więc często ich wygląd i wielkość nie są uwarunkowane genetycznie.

5. Mężczyźni wstydzą się kupować małe prezerwatywy, więc kupują XL.

preserwatywa

Standardowe kondomy, sprzedawane w aptekach i sklepach, mają długość, która odpowiada długości przeciętnego penisa, czyli 15-17 cm. Jeśli jeszcze wziąć pod uwagę ten fakt, że prezerwatywy, które są wykonane z lateksu, się rozciągają, to śmiało można stwierdzić, że nie ma potrzeby kupować dużych kondomów. Po co więc mężczyźni kupują kondomy w rozmiarze XL? Po pierwsze, wstydzą się kupować małe prezerwatywy, po drugie, chcą sprawić wrażenie na swojej partnerce. Seksuolodzy alarmują jednak, że używanie zbyt dużych prezerwatyw grozi zsunięciem zabezpieczenia podczas stosunku płciowego.

6. Długość penisa nie ma nic wspólnego z wielkością dłoni lub stopy.

wymiary

Kolejny mit. Większość kobiet, by sprawdzić, czy upatrzony mężczyzna jest hojnie wyposażony przez naturę, oszacowuje rozmiary jego dłoni i stóp. Uważa się, że facet, który ma duże stopy i dłonie, ma długiego penisa. Nic bardziej mylnego.

7. Alkohol wpływa na erekcję i wytrysk.

alkochol

Często mężczyzna, który wypił za dużo alkoholu przed stosunkiem płciowym, ma problemy z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu. Alkohol utrudnia osiągnięcie orgazmu, wytrysk jest znacznie opóźniony lub nie dochodzi do niego w ogóle. Palenie marihuany w taki sam sposób wpływa na penisa.

8. Penis rośnie podczas podniecenia.

długość

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni są przekonani, że mały penis podczas wzwodu nie może znacząco zmienić swoich rozmiarów. Nic bardziej mylnego. Średniej wielkości penis podczas wzwodu może zwiększyć swoje rozmiary nawet trzykrotnie.

9. Według zebranych danych szacunkowych na całym świecie około 20% wszystkich mężczyzn jest obrzezanych.

mężczyzna

Zabieg obrzezania nie jest związany z tradycją religijną, czy też tradycją kulturową, dlatego błędne jest przekonanie, że zabieg obrzezania jest przeprowadzany jedynie u Żydów i Muzułmanów. Owszem, w krajach Basenu Morza Śródziemnego i Czerwonego mężczyźni częściej są poddawani temu zabiegowi niż w Europie.

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych zabieg obrzezania jest niejako rutynowym zabiegiem, wykonywanym u 60% niemowląt płci męskiej. Brak napletka w żaden sposób nie wpływa na doznania i mężczyzna w pełni można cieszyć się udanym życiem seksualnym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty