9 najbardziej znanych w historii "motylków nocnych"

Prostytucja jest jednym z najstarszych zawodów na świecie. I choć w to trudno uwierzyć, ale w dawnych czasach przedstawicielki tego zawodu były uważane za wysoce szanowane i wysoko oceniane w wyższych kręgach.

Dlatego wiele z tych kobiet, które zajmowały się cielesnymi przyjemnościami za pieniądze, uzyskiwało popularność i uznanie. Predstawiamy 9 najbardziej znanych dziewczyn i kobiet (a nawet mężczyzn) lekkich obyczajów.

1. Aspasia

Aspasia

Aspasia była kochanką Peryklesa, jednego z wpływowych polityków w Starożytnej Grecji. Zarządzała najlepszym burdelem w Atenach i była bardzo mądrą i wpływową kobietą.

2. Russell Brand

RussellBrand

Jego burzliwe życie, pełne kobiet i narkotyków, nie raz kończyło się próbami samobójstwa. Prezenter i komik z Wielkiej Brytanii już dawno ustatkował się i nawet ożenił się z Katy Perry. Choć małżeństwo trwało krótko, ono wiele nauczyło Marki, który teraz stara się prowadzić zdrowy styl życia.

3. Calamity Jane

Calamity Jane

Calamity Jane czyli Poor Jane była aktywną uczestniczką wojen z Indianami. Choć trudno ją nazwać dziwką w pełnym tego słowa znaczeniu, raczej "sutenerką": zmuszałą swoich jeńców do współżycia z kowbojami w forcie Laramie.

4. Sally Salisbury

Sally Salisbury

To najbardziej znana londyńska prostytutka XVIII wieku. Jej kochankami było wielu szanowanych członków ówczesnego społeczeństwa. Swoją karierę Sally zaczęła na ulicach Londynu jeszcze jako nastolatka. Miałą burzliwy charakter. Pewnego dnia Sally napadła z nożem na klienta, raniąc go, za co została skazana na rok więzienia, gdzie zmarła, nie doczekawszy upływu terminu wyroku.

5. Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Na początku swojej kariery Marilyn w każdy możliwy sposób starała się zarobić pieniędzy. Pozostawała z producentami i reżyserami za 500 dolarów dziennie, pracowała w służbie seksualnej przez telefon. Mimo to, pozostaje genialną wokalistą i utalentowaną aktorką.

6. Raquel Welch

Raquel Welch

Gwiazda filmu "Milion lat przed naszą erą" zdążyła popracować w magazynie Playboy. Według jej rodziny, aby osiągnąć popularność, była gotowa na wszystko, nie wstydząc się swoich czynów.

7. Kora Pearl

KoraPearl

Po uzyskaniu dobrego wykształcenia Cora chciała podbić scenę Wielkiej Brytanii, ale po jej upadku zajęła się prostytucją. Zasłynęła ze swoich bogatych kochanków i nieudanego życia.

8. Nell Gwyn

Nell Gwyn

Londyńska aktorka, faworytka króla Karola II. Początkowo występowała w teatrze, potem sprzedawała owoce. Przypadkowo wpadła w oko królowi, i przez długie lata była jego kochanką.

9. Lulu White

Lulu White

Jedna z najbardziej znanych postaci Nowego Orleanu 1900-tych. Była nie tylko prostytutką, lecz przedsiębiorczynią. Lulu była właścicielką najbardziej znanego burdelu w mieście, a swoje samotne noce spędzała tylko z najbardziej wpływowymi mężczyznami.

Za każdą opowieścią kryje się czyjś los. Jak to się mówi, "cudza dusza – to ciemny las", i co przeżywa człowiek w rzeczywistości, nie wiemy. Pozostaje tylko zaakceptować go takim, jaki jest.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty