9 porad milionerów, które pomogą opanować stres

Współczesny milioner jest dla wielu z nas dowodem na to, że dzięki wysiłkowi i pracy można zarobić fortunę. Wielu rzeczy można się od nich nauczyć, na przykład jak na co dzień radzić sobie ze stresem.

We współczesnym świecie ludzie żyją według bardzo napiętego grafika, dlatego ciągle się borykają ze zmęczeniem i stresem. Jeśli chcesz osiągać wyznaczone cele i czerpać zadowolenie z życia, musisz znać skuteczne sposoby na stres. Możesz skorzystać z pomocy najbogatszych ludzi świata.

1. Reaguj na problemy

dzheff bezos

Jeff Bezos – prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com uważa, że najlepiej zapobiegać stresowi w życiu, a nie walczyć z nim. Najważniejsze, kontrolować wszystko, co się dzieje wokół nas, aby we właściwym momencie odreagować na problemy. W tym celu musisz podzielić plany i zadania na określone odcinki czasowe, aby ułatwić proces kontroli. Przynajmniej raz w tygodniu lub miesiącu warto przeprowadzić analizę swoich działań, aby wyłonić istniejące problemy.

2. Dostrzegaj radość w drobiazgach każdego dnia

bill geyts

Ludzie przestali ostatnio nie tylko dostrzegać, ale również cieszyć się drobiazgami. Opanować stres można za pomocą bardzo prostych i skutecznych sposobów: czytanie książki, spacer, gra w brydża. Bill Gates właśnie w taki sposób radzi sobie ze stresem. Również mówi o tym, że należy nauczyć się nie zwracać uwagi na niepotrzebną informację i zawsze poświęcać czas i uwagę tylko tym sprawom, które są najważniejsze. Najlepszy relaks – to nowy zawód lub praca.

3. Pomagaj innym

richard brenson

Nie, to nie dodatkowa praca, a wspaniały sposób na naładowanie się pozytywną energią. Jest to jedna z podstawowych zasad życiowych Richarda Bransona – brytyjskiego przedsiębiorcy, miliardera, twórcy obejmującej ponad 400 firm Virgin Group. Pomagać można na różne sposoby: możesz angażować się w działalność charytatywną na rzecz dzieci, osób chorych, samotnych albo pomagać staruszce w swoim bloku.

4. Dzień wolny

opra uinfri

Współczesny człowiek praktycznie nie ma czasu na wypoczynek. Ciągle w ruchu i przy telefonie. Psycholodzy, lekarze i słynna amerykańska prezenterka Oprah Winfrey uważają, że popełniamy ogromny błąd. Miliarderka twierdzi, że należy przynajmniej raz w tygodniu zorganizować sobie dzień wolny, w którym możesz robić wszystko na, co masz ochotę. W taki sposób pozbędziesz się stresu, naładujesz się pozytywną energią, pokochasz świat i ludzi.

5. Koncentracja

tim kuk

Timothy Donald Cook – dyrektor generalny Apple Inc. ma własny sposób na opanowanie stresu – należy skupiać się na tych zadaniach i czynnościach, które sprawiają nam największe trudności, nie bać się powierzać wykonanie zadania osobie, która potrafi wykonać go lepiej od ciebie. Każda firma zatrudnia różnych pracowników, którzy posiadają określone nawyki i umiejętności w różnych dziedzinach. Osoba, która chce wszystko zrobić samodzielnie, często narażona jest na stres.

6. Planowanie pracy

dzhek dorsi

Nie tylko Jack Patrick Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny serwisu internetowego Twitter, ale również psycholodzy przekonują, że najczęstszą przyczyną stresu są przykre niespodzianki. Jeśli chcesz jak najrzadziej mieć z nimi do czynienia, musisz dokładnie zorganizować swoje zadania i pracę. W tym celu możesz używać różnych aplikacji, które pomagają organizować pracę i usystematyzować swoje codzienne obowiązki. Jeszcze jeden ciekawy nawyk – naucz się określać priorytety.

7. Medytacja

stiv dzhobs

Steve Jobs radzi sobie ze stresem za pomocą różnych praktyk, polegających na ćwiczeniu umysłu lub wprowadzaniu się w odmienny stan świadomości. Istnieje ogromna liczba różnych technik, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie. Medytację należy praktykować świadomie, w przeciwnym razie, nie uda się opanować stres. Zaczynać najlepiej od 10-15 minut dziennie.

8. Rodzina

syuzen voyzhitski

Susan Wojcicki, prezes YouTube przyznała, że rodzina pomaga jej walczyć ze stresem. Cały czas wolny spędza ze swoimi bliskimi, a również w pracy robi sobie krótkie przerwy. Prezes przyznała, że podczas wypoczynku do głowy przychodzą wspaniałe pomysły.

9. Czerp zadowolenie z pracy

sergey brin

Wykonywanie wymarzonego zawodu sprawia, że jesteś najmniej narażony na stres. Jest w tym przekonany Sergey Brin, współtwórca najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki internetowej Google. Psycholodzy również tak uważają – ponieważ niezadowolenie z pracy jest jedną z podstawowych przyczyn stresu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty