9 rzeczy, które robimy po rozstaniu i to największy nasz błąd!

Przyznajcie się, która z was robiła choćby jedną z tych rzeczy. Czasami nie da się tego uniknąć, jednak od tych zachowań powinnyśmy trzymać się z daleka dla własnego dobra!

Po upływie czasu niektórych rzeczy nie da się już zmienić. Właśnie dlatego lepiej je nie robić, aby później tego nie żałować i nie naprawiać popełnionych błędów.

1. Stajemy się cyniczne

kobieta

Traktujemy facetów z góry i zachowujemy się cynicznie, tak jakbyśmy nigdy więcej nie chciały mieć do czynienia z ludźmi. Złość na byłego minie, jednak zachowując się w taki sposób, możemy odtrącić innych i zrazić do siebie przyjaciół i nie tylko ich.

2. Mówimy o uczuciach w mediach społecznościowych

laptop

Jeśli chcesz wylać swoje smutki, nie rób tego na profilu na portalach społecznościowych. To najgorsza z możliwych rzeczy, jaką możesz zrobić. Internet nie zapomina, a ty owszem. Za jakiś czas będziesz żałowała wpisu, a każdy będzie wiedział o twoich uczuciach. Wpisy, wypełnione rozpaczą i smutkiem stwarzają wizerunek nieudacznicy. Zachowaj je dla siebie i bliskich przyjaciół, którym możesz się zwierzyć i pożalić. Nie chcesz, chyba żeby twój były czytał twoje gorzkie lub smutne słowa – może uznać to za próbę zwrócenia na siebie uwagi.

3. Zapijamy smutki

wino

Alkohol może być miłym dodatkiem do wieczoru, ale nie rozwiązuje problemów. Wywołuje raczej negatywne emocje niż radość. To właśnie po alkoholu robimy największe głupoty, na przykład umawiamy się z kimś przypadkowym, piszemy do eks lub dodajemy zdjęcia na portale społecznościowe ze smutnym podpisem.

4. Ukrywamy uczucia i nie mówimy o nich

emocja

Kiedy o czymś powiesz, to staje się bardziej rzeczywiste. Łatwiej do tego przywyknąć i przejść do porządku dziennego. Wypowiedzenie swoich uczuć pomaga. Największy ból sprawia ich tłumienie. Mówiąc o tym bliskiej osobie, możemy uzyskać też dobre rady, a nawet jeśli nasz powiernik nie wypowie ani jednego słowa, jego obecność będzie jak lekarstwo.

5. Sypiamy z byle kim (na przykład w zemście)

rodzina

Zemsta jest słodka! Być może, ale zostawia gorzki posmak i może nieść za sobą wyrzuty sumienia. Jeśli chcesz iść z kimś do łóżka i czujesz się z tym dobrze – super, ale jeśli robisz to, myśląc o swoim byłym, traktując to jako środek do zapomnienia, wtedy to najgorsze, co możesz zrobić. Poczujesz się tylko gorzej.

6. Wymuszamy przyjaźń

randka

Rozstanie, po którym para zostaje przyjaciółmi to rzadkość. Nie dlatego, że damsko- męska przyjaźń nie istnieje, ale dlatego, że łączyło was coś więcej i macie niezamknięty rozdział i uczucia. Jeśli nadal się widujecie, to rany po rozstaniu nie mają szans się zagoić. Jeśli wasza przyjaźń wyniknie naturalnie, to cudownie, jeśli nie, nie budujcie jej w sztuczny sposób. To się nie uda.

7. Izolujemy się

samotna

Wolność jest jak wieczna impreza lub zamykanie się w pokoju z serialem i paczką chusteczek. Obie opcje są złe, jeśli z nimi przesadzisz. Jesteś singielką, więc możesz się zabawić, wyszaleć i zapomnieć, ale niech to nie będzie twój nowy sposób na życie. Kiedy imprezy się skończą, zauważysz, że tkwisz w tym samym punkcie. W końcu trzeba stanąć na nogi i żyć dalej. Świat nie kończy się na jednym mężczyźnie. Obiecujemy.

8. Rezygnujemy z randek, żyjąc dobrymi wspomnieniami

sama

Nie chodzi o zapominanie o dobrych momentach i przeszłości, bo w końcu nie był to czas stracony. Te uczucia były prawdziwe. Potrzebujesz jednak żyć teraźniejszością.

Nie musisz od razu wskakiwać w nowy związek, ale nie zamykaj się na możliwości. Możesz przegapić swoją szansę na miłość. Nikt tak nie leczy z poprzedniego związku, jak nowy facet, ale pod warunkiem, że nie jest tylko środkiem do zapomnienia o byłym.

9. Śledzimy eks poprzez media społecznościowe

praca

Jesteś ciekawa co u niego. Fajnie, ale to nigdy nie sprawi, że będziesz szczęśliwa. To może zamienić się w małą obsesję i nigdy nie wróży niczego dobrego. Nikt nie mówi o wyrzucaniu go z grona znajomych, ale kontrolowanie jego profilu nie jest wyjściem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty