9 seriali, po których obejrzeniu ludzie zdecydowali się na zabójstwo

Współczesne seriale zawierają wiele treści pouczających, niestety jednak są seriale, po których obejrzeniu ludzie decydują się na zabójstwo.

Są takie seriale, które kryją w sobie tyle prawdy, że zmieniają nasz sposób patrzenia na życie. Rewidujemy wtedy nasze poglądy i dochodzimy do wniosku, że może coś należałoby zmienić, naprawić, docenić. A wspólne spędzanie czasu razem przed telewizorem, pozytywnie wpływa na nasze relacje z bliskimi. Niestety są jednak takie seriale, które inspirują ludzi do popełnienia przestępstwa.

1. "Zabójcze umysły"

Zabójcze umysły

Serial kryminalny o jednostce FBI, która zajmuje się tworzeniem profili psychologicznych groźnych przestępców, głównie seryjnych morderców. 10-letni Joseph Hall zastrzelił w maju 2011 roku z rewolweru śpiącego ojca, założyciela i lidera ugrupowania neonazistowskiego Ruch Narodowo-Socjalistyczny Jeffreya Halla. Syn strzelił do niego, kiedy spał na sofie w domu.

Obrońcy zwracali uwagę, że 10-latek nie zdawał sobie sprawy z wagi popełnionego czynu. Nie rozumiał, dlaczego policjanci go zatrzymują. Mówił do nich: "Widziałem, jak chłopak zabija złego ojca w show telewizyjnym" Criminal Mind" i on nie był za to aresztowany. On powiedział prawdę, policjanci mu uwierzyli i nie został aresztowany. Myślałem, że może to samo stanie się ze mną". Chłopiec został skazany na 10 lat więzienia przez kalifornijski sąd, mimo tłumaczeń obrońców, według których chłopiec był zbyt młody, by zrozumieć, co robi.

2. "Kurtlar vadisi – Pusu"

Kurtlar vadisi Pusu

Polat Alemdar, jest bohaterem narodowym i osobą sprawiedliwości. Polat mści się na wszystkich i wszędzie, pozostając w stanie wojny ze wszystkimi mafiozami w Turcji, równocześnie pracując dla Rządu Tureckiego oraz Organizacji Bezpieczeństwa Narodowego. Serial zainspirował dwóch nastolatków z Jordanii do stworzenia gangu, który by się mścił na zwyrodnialcach. Zaczęli od taksówkarza, którego chcieli przesłuchać, ale po tym, jak on odmówił, zabili go. Zostali schwytani i zostali skazani na karę więzienia.

3. "Coronation Street"

Coronation Street

Nie tylko seriale kryminalne mogą inspirować do popełnienia zbrodni. Ludzie mogą się inspirować również opery mydlane.

W chwili morderstwa Daniel Bartlam miał 14 lat. Po domowej kłótni zadał matce siedem ciosów młotkiem w twarz i głowę, podpalił zwłoki i uciekł.

Następnie udał się do sąsiadów i powiedział im, że włamywacz zabił jego mamę. Policja jest przekonana, że inspiracją do popełnienia zbrodni był dla niego odcinek popularnego serialu "Coronation Street", w którym jeden z bohaterów zabija młotkiem swoją żonę. Ława przysięgłych w Nottingham w lutym uznała, że Bartlam, oglądający namiętnie horrory od 8. roku życia, jest winny zabójstwa.

4. "C.I.D."

C I D

Indyjski serial kryminalny o detektywach. W 2012 trzech nastolatków, inspirując się ulubionym serialem, porwali swego przyjaciela i żądali okup. Po otrzymaniu pieniędzy zabili chłopaka, pozostawiając jego zwłoki na jednym z pagórków. Przestępcy byli aresztowani i skazani na karę więzienia.

5. "American Horror Story"

American Horror Story

W sierpniu 2016 roku w Australii Brittney Jade Dwyer i Bernadette Burns zamordowały dziadka Brittney dla 110 tys. dolarów. Dwyer w ostatniej chwili chciała zrezygnować z zabójstwa, jednak Burns zmusiła ją do tego, aby zadała mu ciosy nożem w szyję i klatkę piersiową. Pieniędzy dziewczyny nie znalazły, ukradły kamerę, która kosztowała tysiąc dolarów. Zostały aresztowane i skazane na karę więzienia.

W trakcie rozprawy sądowej okazało się, że Brittney jest fanką serialu "American Horror Story", ale nie wiadomo, co zainspirowało ją do popełnienia przestępstwa. Obrońcy dziewczyny zwracali uwagę, że serial negatywnie wpłynął na jej psychikę. Brittney Jade Dwyer i Bernadette Burns zostały skazane na dożywocie.

6. "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas"

CSI

Mark i James Baigent, inspirując się jednym z odcinków tego mega popularnego serialu kryminalnego, zabili swego trzeciego brata, odcinając mu celowo głowę i kończyny. Postępowali zgodnie z instrukcją zawartą w serialu. Sprawdzili pojazd, wykorzystując latarkę policyjną i taśmę klejącą, aby nie zostawić żadnych śladów. Jednak dzięki ich rozmowom telefonicznym udało się udowodnić, że to właśnie oni zamordowali swego brata. Zostali skazani na dożywocie.

7. Dexter

Dexter

Kanadyjski filmowiec Mark Twitchell sprawdzał w praktyce, czy wiarygodny jest jego scenariusz filmu "House of Cards". Twitchell zwabił do siebie Johnny'ego Briana Altingera, którego poznał na internetowym chacie. Mężczyzna myślał, iż wybiera się na randkę z poznaną w Internecie dziewczyną. W 2008 roku zabił i poćwiartował mężczyznę.Twitchell, wielki fan serialu "Dexter", założył nawet własną firmę produkcyjną, a na stronie Facebook była nawet informacja o castingu do "House of Cards".

W 2013 roku pracownik domu opieki dla osób starszych zabił swoją matkę, bo zabroniła mu palenia marihuany. Mężczyzna zadał kobiecie 53 ciosy nożem. 17-letni Steven Miles z Oxted w Wielkiej Brytanii, został skazany na 25 lat więzienia za zabicie swojej dziewczyny. Chłopak zadźgał 17-letnią Elizabeth Thomas nożem, poćwiartował jej ciało, a nogi i ręce zawinął w folię spożywczą. Podczas rozprawy wyznał, że zabił, bo chciał być jak bohater jego ulubionego serialu – seryjny morderca Dexter.

8. "Rodzina Soprano"

Rodzina Soprano

Dwóch braci, mieszkających w Kalifornii, po obejrzeniu kolejnego odcinka ulubionego serialu zabili swoją matkę, odcięli głowę i kończyny, które następnie wrzucili do wąwozu. Nie mogli do końca wytłumaczyć, dlatego zdecydowali się na popełnienie przestępstwa.

9. Breaking Bad

Breaking Bad

Funkcjonariusz Gordon Semple zniknął bez śladu 1 kwietnia 2016 roku. Brizzi i Semple poznali się dzięki aplikacji randkowej dla gejów. 1 kwietnia mężczyźni postanowili się spotkać. Tydzień później mundurowi odnaleźli jego szczątki. Znajdowały się w mieszkaniu Stefano Brizzi, bezrobotnego mężczyzny uzależnionego od metamfetaminy.

Policjantów wezwał na miejsce jeden z sąsiadów, którego zaniepokoił, jak to określił "zapach śmierci " dobiegający z lokalu. Gdy stróże prawa weszli do środka zastali przerażający widok. Wanna wypełniona była kwasem, w którym pływały fragmenty ludzkiego ciała. Gospodarz powiedział, że próbował rozpuścić ciało. Zabił funkcjonariusza, bo Szatan mu kazał. Oskarżony interesował się satanistycznymi rytuałami. Mężczyzna dostał wyrok dożywotniego więzienia. Nie zniósł on jednak więziennych warunków i powiesił się w swojej celi w 2018 roku.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty