9 skutecznych sposobów na szybkie zgromadzenie pieniędzy

Tylko nie mów, że wiesz o pieniądzach wszystko, łącznie z tym, jak prawidłowo przechowywać, pomnażać i planować swoje finanse. Pamiętaj, że małe nawyki mogą tworzyć udaną przyszłość. Oto lista tych, które mogą pomóc ci w zwiększeniu środków pieniężnych.

1. Przelej pieniądze na inne konto.

pieniędzy

Ustawienie automatycznego przelewu części wpływów pieniężnych na inne konto lub na "skrzynkę pieniężną" przypisaną do karty jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby w końcu zebrać na zakup wymarzonego gadżetu lub na niezapomnianą podróż. Idealnym rozwiązaniem będzie doładowanie konta co tydzień. Na przykład, chcesz kupić telefon najnowszej marki (cena $996 )? Aby już za rok zebrać na zakup gadżetu, zainstaluj miesięczny automatyczny transfer środków o wartości 83 USD.

2. Planuj swoje zakupy.

zakupy

Zamiast na złamanie karku lecieć na supermarket, wypełniając swój kosz masą niepotrzebnych towarów, z góry zaplanuj, co chcesz kupić. Napisz listę potrzebnych towarów, produktów, nie zapominając określić w przybliżeniu, ile planujesz wydać. To pomoże ci uniknąć impulsywnych zakupów towaru, który absolutnie nie jest ci potrzebny.

To samo dotyczy zakupów online. Skoncentruj się na tym, czego naprawdę potrzebujesz i ile jesteś gotów zapłacić za ten lub inny produkt. Zrób to kilka dni przed zakupem. Jeśli to może poczekać, daj sobie 30 dni, a dopiero potem podejmij decyzję, czy warto to kupować czy bez niego i tak dobrze dajesz sobie radę.

3. Szukamy alternatywy.

kawa

Tu chodzi o zastąpienie drogich produktów budżetowym rozwiązaniem. Uwielbiasz jeść rano awokado z chlebem? Spróbuj zamienić go drobno posiekanym świeżym ogórkiem. Lub, być może, uwielbiasz cappuccino i codziennie kupujesz je przed pracą, mimo, że w biurze stoi ekspres do kawy, w którym można ugotować ten napój. Uwierz, oszczędzając środki na takich drobiazgach, w przyszłości będzie można zgromadzić sporą kwotę.

4. Pomyśl o sobie.

forsa

Jeżeli po otrzymaniu wynagrodzenia, pierwsze, co robisz – płacisz czynsz, doładowujesz konto telefonu, wtedy nie będziesz w stanie zwiększyć oszczędności. Najpierw należy przydzielić część kwoty na własne potrzeby, przenieść je na konto zapasowe do "skarbonki". Jeśli obawiasz się, że w przyszłości możesz nie być w stanie zapłacić za media, utwórz budżet.

5. Umiejętnie zarządzaj zaoszczędzoną sumą.

praca

Nie kupiłeś dziś kawy i w portfelu pozostają dodatkowe $2? Przelej je do skarbonki na konto oszczędnościowe. Lub, być może, dziś już postanowiłaś nie zamawiać pizzy i w ten sposób udało się zaoszczędzić 10 dolarów? Nie wahaj się, wzbogać nimi swoją kartę lub połóż je z dala od siebie, dopóki nie wydałaś tych pieniędzy na jakiś drobiazg.

6. Zachowaj swoją premię.

myśli

Jeśli otrzymałeś wynagrodzenie za urlop lub premię płacową, odłóż te pieniądze. Jeśli trudno nie wydać całej sumy, należy przynajmniej jej część prelać na konto oszczędnościowe.

7. Plan "B".

planowanie

Zawsze zaoszczędzamy na coś, a to znaczy, że to "coś" musi być w dwóch egzemplarzach. Na przykład, twoim głównym celem jest zebranie pieniędzy na wycieczkę nad morze. Zbierasz przez cały rok i nagle rozumiesz, że jakoś nie bardzo chcesz tam jechać. To znaczy, że zawsze musi być plan zarasowy. W wyniku nie opróżniasz bezmyślnie skarbonki i nie wydajesz wszystkich swoich oszczędności na impulsywne zakupy, a oszczędzasz, ale już na coś większe i niemniej ważne dla ciebie.

8. Oszczędzamy na czymś jednym.

obiad

Starając się ograniczyć niepotrzebne wydatki, ryzykujesz, że pod redukcję trafi wiele dziedzin twojego życia. Może to doprowadzić do tego, że nie poczujesz jak stracisz siebie, odetniesz od siebie ważną część swojego "Ja". Aby tego się nie stało, dowiedz się, jak wydawać mniej pieniędzy w jakiejś jednej dziedzinie. Zacznij od małych zwycięstw. Na przykład jeśli chodzisz na siłownię i co miesiąc kupujesz buty do biegania, top, legginsy, spróbuj obniżyć te koszty. Lub zamiast zamawiania obiadu, przygotuj posiłek samodzielnie.

9. Analizuj swoje sukcesy finansowe.

słoik

Co miesiąc przeprowadzaj analizę swoich postępów finansowych. Ustal, ile udało ci się zgromadzić, ile zaoszczędzić. Tylko w ten sposób można dokładnie zrozumieć, czy jesteś finansowo bardziej kompetentny. Co więcej, oczywiste sukcesy staną się rodzajem bodźca, przyspieszając oszczędzanie pieniędzy i pomnażając oszczędności.

źródło:Mentalfloss
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty