9 smakołyków, które są w stanie poprawić nasz nastrój

Jesteś smutna? Samotna? Wydaje się, że świat ci się znudził? Szybko biegnij do sklepu po te smakołyki! Udowodniono, że poprawiają one nastrój i wytwarzają w organizmie hormon radości i szczęścia.

1. Indyk

indyk

Jest źródłem hormonu szczęścia. Wystarczy w dzień jeść tylko 100 g tego produktu, aby zapomnieć o złym humorze i depresji.

2. Szparagi

szparagi

Szparagi zawierają dużą ilość tryptofanu, dzięki któremu w organizmie wytwarzana jest serotonina. Więc nie zapomnij, aby przygotować na obiad indyka ze szparagami.

3. Płatki owsiane

owies

Na śniadanie jedz płatki owsiane, aby naładować organizm energią na cały dzień. Zmniejszają ryzyko rozwoju chorób serca i sprzyjają regulacji poziomu glukozy. Dodatkowo dzięki nim wytwarza się hormon szczęścia.

4. Szpinak

szpinak

Szpinak jest bardzo pożyteczny. Zawiera dużą ilość witaminy A, która korzystnie wpływa na stan skóry i układu nerwowego. Również witamina ta zwiększa produkcję serotoniny, ładując nas energią i dobrym nastrojem.

5. Nasiona słonecznika

słonecynyk

Słonecznik zadba o stan serca i mózgu. Zawiera kwasy Omega-3, które pomagają mózgowi funkcjonować na odpowiednim poziomie i zapobiegają powstawaniu chorób serca. Więc śmiało dodawaj ten przysmak do sałatek, ciast i kasz.

6. Jogurt

jogurt

To bardzo zdrowa i smaczna żywność. Wiele jogurtów zawiera dużą ilość wapnia. Brak tego elementu powoduje, że człowiek czuje się rozdrażniony i smutny.

7. Ostrygi

Ostrygi

Tak, jest nie tylko afrodyzjakiem, a także produktem, który poprawia nastrój. Również spożywanie ostryg korzystnie wpływa na pracę mózgu, a cynk zawarty w nich, zwiększa poziom energii.

8. Banany

banany

Jak tylko twój organizm atakuje stres, maleje ilość potasu. Jednym ze sposobów zwiększania ilości tego elementu jest spożywanie bananów. Pamiętaj, że w ciągu dnia należy zjadać nie więcej niż dwa takie przysmaki.

9. Gorzka czekolada

czekolada

Bez wątpienia, czekolada kojaryz się z synonimem słowa "endorfiny". Jak tylko stres i depresja zaczynają zatruwać życie, zwalczaj je za pomocą gorzkiej czekolady. Jeść je należy w małych ilościach, aby nie podnieść poziomu glukozy we krwi.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty