9 sposobów na produktywnie wykorzystanie czasu w korku

Kobieta-kierowca nikogo już nie dziwi. Chociaż często jest obiektem żartów i drwin, jednak dziś coraz więcej przedstawicielek płci pięknej ma prawko. O tym, że kobiety są znacznie lepszymi kierowcami i powodują mniej wypadków drogowych, niż mężczyźni, wiadomo od dawna. Jednak kobiety, podobnie jak mężczyźni, często muszą stać w korkach. Niezależnie od tego, jakim samochodem jedziesz, dużym terenowym czy małym damskim samochodem osobowym, na drodze do pracy czekają na ciebie zatory.

Mieszkańcy dużych miast doskonale wiedzą o tym, że czasami można spędzić nawet kilkadziesiąt minut w korku. Jednak oczekiwanie na możliwość przejazdu nie musi być jedynie bezproduktywną stratą czasu. Można produktywnie wykorzystać ten czas i o tym, jak to zrobić mowa w niniejszym artykule.

1. Pomyśl o przeszłości, teraźniejszości, przyszłości.

kobieta

Większość z nas czasami nie ma ani chwili na to, aby po prostu usiąść i na spokojnie przemyśleć niektóre rzeczy. Stojąc w korku, masz wolną chwilę, więc możesz sporządzić listę zakupów, zastanowić się, jak oszczędzać na prądzie albo jak organizować swemu samotnemu przyjacielowi randkę w ciemno.

2. Czas na przekąskę.

kawa

Mieszkańcy dużych miast nie mają często czasu na to, aby zjeść śniadanie albo obiad na spokojnie, bo często muszą w pośpiechu wychodzić z domu, by się nie spóźnić do pracy. Jeśli nie zdążyłaś zjeść śniadanie czy lunch, to korek – idealne miejsce na zorganizowanie sobie małego posiłku z kawą.

3. Makijaż.

szminka

Jeśli rano nie masz czasu ani na śniadanie, ani na umalowanie się, to w korku możesz bez pośpiechu zrobić makijaż, a także poprawić fryzurę i nawet pomalować paznokcie.

4. Zawrzeć nowe znajomości.

hej

Przestań się w końcu wkurzać z powodu długiego korku, a lepiej się rozejrzyj wokół siebie. Być może w sąsiednim samochodzie siedzie przystojny facet, z którym możesz pogadać, a być może nawet się umówić na randkę. Życie pisze własne scenariusze.

5. Czytanie.

czyta

Stojąc w korku, możesz poczytać ulubioną książkę czy ciekawy artykuł. Czytanie poprawia pamięć oraz koncentrację i na dodatek pomaga zapanować nad stresem i się zrelaksować. Możesz także sprawdzić, co słychać na Facebooku czy Instagramie.

6. Ćwiczenia.

trening

Jeśli chcesz nieco sobie pomedytować czy wykonać kilka uspokajających ćwiczeń oddechowych, wcale nie musisz iść na siłownię. Możesz to zrobić podczas stania w korku.

7. Nauka języka.

sms

Jeśli codziennie w drodze do pracy stoisz w korkach, to możesz zacząć opanowywać język obcy. Włącz płytę z lekcjami języka obcego, posłuchaj audiobooku, przeczytaj artykuł w języku obcym.

8. Obejrzyj film.

film

Jeśli korek jest naprawdę spory, to możesz pokusić się nawet o obejrzenie nowego filmu, na którego premierę nie masz czasu pójść do kina. Możesz zrobić to na tablecie, laptopie lub za pomocą odtwarzacza samochodowego DVD i telewizora.

9. Robótki ręczne

samochód

Stoisz w korku? Oddaj się ulubionej pasji, która, jak przekonują lekarze i psycholodzy, pomoże się rozluźnić i odstresować. Możesz robić na drutach, szydełkować, wycinać z papieru, zrobić makramę.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty