9 trików, które pomogą nauczyć dziecko

Gdy dzieci dorastają rodzice wymyślają różne sposoby, aby nauczyć je rozróżniać kolory lub zawiązywać sznurówki. Można tylko pozazdrościć ich wyobraźni.

Nasza Redakcja zebrała wspaniałe przykłady, które przydadzą się rodzicom podczas wychowania i nauczania swoich dzieciaków.

Kolory

Kolory

Weź kolorowy karton i wytnij kwadraciki (8x8 cm). Kup również drewniane klamerki i pomaluj je w te same kolory co i karton. Teraz po prostu pokaż dzieciakowi, w jaki sposób należy łączyć kolor kwadracika z kolorem klamerki.

Wiązanie sznurówek

Wiązanie sznurówek

Weź duży karton, namaluj na nim buciki lub trampki. Za pomocą nożyczek zrób otwory w narysowanych butach i włóż do nich sznurówki. Teraz twoje dziecko może w dowolnym momencie wziąć karton i ćwiczyć wiązanie sznurówek.

Mini elementarz

Mini elementarz

Aby dziecko jak najszybciej wyuczyło litery, zrób zabawny mini elementarz, który będzie zawsze pod ręką. Weź dwa duże guziki – to będzie okładka książki. Z papieru wytnij łańcuch z kulek o wielkości guzików. Na stronach można napisać litery. Ułóż łańcuch harmonią, przyklej brzegi do guzików i elementarz jest gotowy.

Matematyka na klockach Lego

Matematyka

Za pomocą klocków Lego można łatwo wytłumaczyć dziecku główne pojęcia matematyczne: na przykład co to są ułamki, całości, etc.

Odcienie

Odcienie

Z kolorowych szkiełek można zrobić soczewkę do załamania światła. W taki sposób można poznać nie tylko podstawowe kolory, ale również odcienie.

Eksperyment chemiczny

Eksperyment

Weź 2 balony, świecę, zapałki i wodę. Należy nadmuchać balon i umieścić go nad zapaloną świecą, aby pokazać dziecku, że balon pęknie pod wpływem ognia. Do drugiego balonu wlej wody, zawiąż go i umieść nad ogniem. Okaże się, że balon z wodą nie pęka w wyniku oddziaływania ognia. Wyjaśnij, że woda, która znajduje się w balonie pochłania ciepło, które wydziela świeca. Dlatego balon nie spali się i nie pęknie.

Matematyczny pomiar masy

Matematyczny pomiar masy

Dzięki przykładowi twoje dziecko łatwo zapamięta jednostki masy. Weź woreczki, napisz na nich nazwy jednostek i wsyp do nich ryż. Poproś dziecko porównać woreczki z ryżem.

Jak nauczyć dziecko rysować za pomocą liczb?

rysować

Wspaniały sposób, aby zainteresować dziecko jak matematyką, tak i sztuką – zaproponować mu rysować za pomocą liczb, uzupełniając je różnymi liniami. To zadanie jest dosyć proste, więc poradzi z nim sobie nawet bardzo małe dziecko.

Porządek dnia

Porządek dnia

Wizualne podpowiedzi na zegarku co i kiedy trzeba robić, bardzo pomogą maluchom samodzielnie kontrolować porządek dnia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty