9 wypadków, w których ucierpiały najdroższe samochody świata

Choć jak drogi jest samochód, to tylko środek transportu, który prowadzi kierowca. Niestety bywa i tak, że siedzący za kierownicą auto nie może poradzić sobie z kierowaniem, i wypadki samochodowe zdarzają się nie tylko ze starymi gratami, ale także z luksusowymi Ferrari.

Od czasu kiedy człowiek po raz pierwszy wsiadł za kierownicę samochodu, na drogach zdarzyła się duża liczba wypadków. Zrobiliśmy zestawienie zawierające najdroższe auta naszej planety, które wymknęły się spod kontroli kierowcy i stały się stertą złomu.

1. 1992 Bugatti EB110

1992 bugatti eb110

Ten piękny niebieski samochód należał do piosenkarki Emily Raterbennd, a jego cena wynosiła 500 tysięcy dolarów. Pewnego razu gwiazda muzyki pop postanowiła odwieźć samochód na rutynowe badanie techniczne, co zrobiła bez problemów. Mechanik siedzący za kierownicą Bugatti EB110 z 1992 roku postanowił sprawdzić, jak samochód jedzie, ale nie zauważył rozlanego oleju na drodze. W rezultacie facet nie poradził sobie z sytuacją i uderzył w słup, przy czym poważnie pokiereszował nie tylko jego, ale także luksusowy transport.

2. Pagani Zonda C12 S

pagani zonda c12 s

Poharatane srebrzyste auto na tym zdjęciu to jak Pagani Zonda C12 S, którego wartość wynosi 650 tys. dolarów USA. Na całym świecie takich pojazdów było zaledwie 15. Właściciel auto nie utrzymał kontroli nad systemem i staranował hydrant. Samochód wjechał w uliczny kran z niesamowitą siłą. W wyniku pokiereszowany był nie tylko samochód, ale i hydrant, który był wywrócony z asfaltu.

3. Mercedes-Benz 300 SL

mercedes-benz sl 300

Samochód Mercedes-Benz 300 SL, który kosztuje 750 tys. dolarów, jest uważany za najlepszy wśród Mercedesów. Mimo to właściciel SL 300 uznał, że przepisy ruchu drogowego jego nie dotyczą. Na dużej prędkości staranował jeden z lokali typu fast foodu, położonym na głównej ulicy w Meksyku.

4. Jaguar XJ220

jaguar xj220

Po tym, jak Jaguar XJ220 został wycofany z produkcji, był uznany za pierwsze auto rozwijające prędkość do 347 km/h. Ten samochód otrzymał zezwolenie na poruszanie się po ulicach miasta. Nawiasem mówiąc, cena startowała od 1 mln dolarów.

5. McLaren F1

mclaren f1

Samochód McLaren F1, którego cena wynosi 1 mln 250 tys. dolarów USA, do dziś uważany jest za najszybszy samochód sportowy, który zgodnie z prawem ma zezwolenie na poruszanie się po mieście. Rozpędza się do prędkości 360 km/h. Produkcja McLarena F1 jest ograniczona. Tylko 107 aut opuściło linię produkcyjną.

6. Ferrari Enzo

ferrari enzo

Ten czerwony pojazd Ferrari Enzo w cenie 1 miliona 300 tysięcy dolarów jest uważany za najszybszy miejski samochód sportowy, stworzony przez Ferrari. Nawiasem mówiąc, swoją nazwę otrzymał na cześć właściciela tej marki – Enzo Ferrari. Wypadek, przedstawiony na zdjęciu, przydarzył się w Malibu w 2005 roku. Kierowca mknął z zawrotną prędkością 314 km/h i nie utrzymał kontroli nad samochodem. Ciekawe, że mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń, podczas gdy samochód został poważnie uszkodzony.

7. Bugatti Veyron

bugatti veyron

Samochód Bugatti Veyron, którego cena wynosi 1 mln 600 tys. dolarów, obecnie jest uważany za jeden z najdroższych. Zostało wyprodukowano tylko 300 takich aut. Kierowca zdążył pocieszyć się jazdą na nim tylko przez siedem dni. Wypadek stał się z banalnego powodu: właściciel Bugatty Veyron jechał po mokrej od deszczu drodze z prędkością 160 km/h i nie utrzymał kontroli nad samochodem.

8. 1959 Ferrari 250 GT TDF

1959 ferrari 250 gt tdf

1959 Ferrari 250 GT TDF można zaliczyć do kategorii "najbardziej rzadkich i drogich samochodów" na świecie. Jego cena wynosi 1 mln 650 tys. dolarów USA. Widzowie, pasjonujący się wyścigami samochodowymi, mogli widzieć wypadek z udziałem tego żółtego auta w 2003 roku. Podczas wyścigu Shell Ferrari-Maserati kierowca Ferrari nie utrzymał kontroli nad samochodem i staranował ścianę wyścigową.

9. Ferrari 250 GTO

ferrari 250 gto

Kończy listę najdroższych aut, które ucierpiały w wypadku samochodowym, Ferrari 250 GTO. Ten przepiękny czerwony samochód kosztuje 28 mln 500 tys. dolarów USA. Został kupiony przez właściciela, którego imię nie zostało ujawnione, na aukcji zamkniętej w 2008 roku. Niemal natychmiast samochód wziął udział w wyścigu, gdzie zderzył się z innym pojazdem. Ten wypadek jest najdroższym w świecie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty