9 zabawek, które lepiej nie kupować dzieciom

Każdy z nas kupując zabawkę dziecku spodziewa się, że ona sprawi mu radość. Jednak nie zawsze potrafimy wybrać odpowiednią zabawkę.

W niniejszym zestawieniu błędy popełniane podczas doboru zabawek oraz lista zabawek, które nie warto kupować swoim pociechom.

1. Zwierzęta

pupile

Zwierzęta, to oczywiście nie zabawki, ale chętnie kupujemy je w prezencie dla dziecka, dlatego znalazły się na naszej liście. Jedyny wyjątek: dziecko poprosiło, aby dać mu w prezencie, na przykład na urodziny, pupila. Dziecko powinno uświadamiać sobie, że pupil potrzebuje szczególnej opieki i uwagi. Na przykład, ze świnką morską (kawia domowa) nie trzeba chodzić na spacer, ale każdego dnia trzeba ją karmić, zadbać o to, żeby miała czystą wodą, sprzątać klatkę. Istnieje dużo prawdopodobieństwo tego, że taka atrakcja twojej latorośli szybko się znudzi, dlatego mocno się zastanów, zanim kupisz lub zaadoptujesz zwierzątko.

2. Zabawki niskiej jakości

zabawki

Lepiej kupić małą zabawkę, ale wysokiej jakości, niż coś dużego, ale niskiej jakości i taniego. Dorośli dość często uważają, że nie warto wydawać grubych pieniędzy na to, co niebawem ulegnie zepsuciu. Nic bardziej mylnego. Im droższa zabawka, tym istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że dziecko będzie ją szanować i uświadomi sobie, że jedna rzecz, odpowiednio pielęgnowana, może posłużyć mu przez wiele lat. Tanie zabawki szybko się psują i nie sprawiają żadnej radości dziecku.

3. Zabawki niedopasowane do wieku

badanie

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało wszystko, co najlepsze. Jeśli dasz pięciolatkowi, na przykład mikroskop laboratoryjny, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo tego, że w taki sposób zniechęcisz go na nauki i poznawania świata i w przyszłości nie będzie chciał obserwować coś pod mikroskopem.

4. Hałaśliwe zabawki

dzieci

Zgodzi się z tym niemal każdy rodzic. Hałaśliwe zabawki mogą kupić tylko osoby, które nie mają własnych dzieci. Owszem, są bardzo kolorowe, wydają hałas, który zazwyczaj podoba się dziecku, ale warto pamiętać również o komforcie rodziców i innych mieszkańców domu. I co najważniejsze, mniejszy, ale trwały hałas pochodzący z takich zabawek potrafi wyrządzić słuchu dziecka dużą krzywdę.

5. Wielkie pluszaki

miś

W materiale, z którym wykonane są pluszaki, zagnieżdżają się roztocza i bakterie, gromadzi się kurz, brud, ponieważ dziecko najczęściej go ciągnie za sobą po podłodze. Wielkiego pluszaka nie da się włożyć do pralki i porządnie wybrać, więc pluszak jest skupiskiem bakterii, brudu i kurzu.

6. Trampolina

batut

Bez wątpienia, bardzo fajna zabawka, ale zarazem stanowi duże zagrożenie dla zdrowia naszej pociechy. Jeśli zdecydowałeś się na zakup trampoliny dla dziecka, to koniecznie kupuj taką, która ma siatkę zewnętrzną, mocny stalowy stelaż, kołnierz z pianką zabezpieczającą przed kontaktem, wejście zamykane na zamek błyskawiczny. Nigdy nie kupuj taniej trampoliny, wykonanej z materiału niskiej jakości.

7. Pistolety

pistolet

Jeśli twoje dziecko uwielbia broń, to możesz kupić mu wodny pistolet, ale w żadnym wypadku nie kupuj pistoletu na naboje piankowe, strzałki, ponieważ może doznać urazu albo zrobić krzywdę innemu dziecku. Dotyczy to przede wszystkim małych dzieci, które do końca nie rozumieją, co wolno, a czego nie wolno robić.

8. Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna

Nowoczesny pojazd elektryczny, na którym dziecko może doznać poważnego urazu. Oczywiście, dzieci uwielbiają gadżety na akumulatory, dzięki którym można przemieszczać się szybko i bez żadnego wysiłku. Jednak deskorolka elektryczna to bardzo niebezpieczny produkt. Dziecko podczas jazdy może upaść i doznać poważnych urazów jak w domu, tak i na ulicy.

9. Okulary wirtualnej rzeczywistości

9Okulary wirtualnej rzeczywistości

Nowoczesny gadżet, przeznaczony dla dzieci powyżej 13 roku życia. Nigdy nie kupuj okularów VR dzieciom w młodszym wieku, ponieważ potrafią wyrządzić słuchu dziecka dużą krzywdę, a również negatywnie oddziaływają na mózg twojej pociechy. Urządzenia VR przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty