99-letnia nauczycielka jogi dzieli się trzema sekretami długowieczności

To jest Tao Porchon-Lynch. Ma 99 lat i jest najstarszą instruktorką jogi na świecie. Ponadto w 2012 roku jej nazwisko zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ona mieszka w Nowym Jorku i uczy jogi w jednym lokalnym studio. Tao chętnie dzieli się sekretami, jak w wieku 99 lat cieszyć się życiem i utrzymywać swoje ciało w dobrej kondycji.

1. Oddychaj prawidłowo

Oddychaj prawidłowo

Przez 75 lat uprawiania jogi Tao zrozumiała, że ważne jest, aby nauczyć się świadomie oddychać. Ona ma rację. Przecież powolne, głębokie oddychanie pomaga obniżyć poziom lęku, niepokoju, poprawia koncentrację uwagi, pomaga zmniejszyć ból w ciele, a nawet zapobiega powstawaniu chorób, takich jak cukrzyca.

2. Bądź pozytywny

Bądź pozytywny

Tao zauważa, że joga pomaga inaczej spojrzeć na błahe rzeczy, zapomnieć o stresie i niepotrzebnych zmartwieniach. Joga jest kluczem do optymizmu. Stres negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie mentalne, ale i na stan ciała. Na przykład, może zwiększyć ciśnienie krwi, pojawia się ryzyko wystąpienia udaru mózgu, zawału serca. On również wpływa na układ pokarmowy, w wyniku czego wywiera znaczący wpływ na naszą sylwetkę. "Nigdy nie pozwól, aby negatywne emocje wypełniły twój umysł, ponieważ negatywne emocje mogą utknąć w naszym ciele na długi czas" – ujawnia starszy instruktor jogi. Tao z uśmiechem powtarza: "Zacznij swój dzień od słów "To będzie najlepszy dzień w moim życiu"."

3. Ćwicz jogę codziennie

Ćwicz jogę codziennie

Nawet w wieku 99 lat, Tao znajduje czas na zajęcia jogą. Wstaje o 5 rano i przyjeżdża do swojego studia o 8:30. Zanim do niej zaczną przychodzić uczniowie, rozgrzewa mięśnie, wykonując ulubione asany. Najciekawsze jest to, że to tylko wierzchołek góry lodowej jej aktywnego stylu życia. W zeszłym roku Tao wraz z 1000 uczniami uprawiała jogę na Bahamach, a w lutym 2016 odbyła podróż przez Stany Zjednoczone w ramach konkursu tanecznego (tak, tak, mając 99 ta kobieta jeszcze i tańczy).

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty