Abażur do lampy stołowej własnymi rękami

abażur do lampy własnymi rękami

Jeśli należysz do tych ludzi, którym bardzo się nie podobają rzeczy szablonowe, standardowe, wolą widzieć w swoim domu tylko niepowtarzalne przedmioty, wtedy warto się zastanowić nad tym, aby robić wspaniałe hand made - ozdoby dla siebie i swego domu.

Własnymi rękami można zrobić praktycznie wszystko i to będzie wyglądać nie tylko ładnie, ale również unikatowo. Jasna rzecz, rozpoczynać należy od najprostszego. Zrób taki przedmiot, który zawsze stoi przed twoimi oczyma.

Do takich przedmiotów należą lampy, wiszące plafony. Proponujemy zrobić abażur do lampy stołowej własnymi rękami. Robić go jest najprościej. Oprócz tego może być wspaniałym prezentem.

Jak zrobić abażur do lampy stołowej – master class

Robienie abażuru do lampy stołowej – sprawa dosyć ciekawa. I nie jest wcale taka trudna jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Będziesz potrzebowała nieco cierpliwości i jasna rzecz materiałów.

Do zrobienia abażuru w naszym wypadku będziesz potrzebowała:

 • podstawa;
 • drut;
 • kawałek tiulu;
 • tkanina;
 • korale.

Otóż zaczynamy robić niepowtarzalny abażur:

 1. Weź starą lampę bez plafonu. Jeśli nie masz to możesz kupić w sklepie najtańszą lampę bez plafonu.
 2. master class abażur do lampy 1
 3. Gdy mamy podstawę musimy zrobić karkas. Robimy go z drutu. Najlepiej, aby to zadanie wykonał twój mąż. Jeśli natomiast masz stary plafon, jednak jest nieładny i chcesz go odnowić, to nie musisz robić karkasu.
 4. Na jakiś czas odstawiamy nasz plafon lub karkas. Przystępujemy do zdobienia naszej lampy. Weź dowolną tkaninę i wytnij z niej koła. Średnica zależy od tego jaki chcesz stworzyć kwiatuszek.
 5. master class abażur do lampy 2
 6. Jeśli nie masz gorących nożyc, które obrabiają krawędzie tkaniny, aby się nie sypały, możesz skorzystać z zapałek lub zapalniczki.
 7. master class abażur do lampy 3
 8. Następnie weź igłę i nitki. Przeszyj krawędzie tkaniny i mocno je zaciągnij. Otrzymasz ładny płatek. Zrób w taki sposób dużą ilość płatków.
 9. master class abażur do lampy 5
 10. Następnie zaczynamy zbierać kwiatek. Weź pięć płatków i przeszyj je u samej podstawy, zrób koło i przeszyj między sobą pierwszy i ostatni płatek. Otrzymasz wspaniały kwiatuszek, do środka którego należy włożyć koralik, kamyczek, guzik, pajetkę. Wszystko zależy od twojej fantazji. Zrób to z każdym kwiatuszkiem.
 11. master class abażur do lampy 6
 12. Gdy zrobiłaś już wystarczającą ilość kwiatuszków, weź karkas i przystępuj do najbardziej ciekawej części zadania.
 13. master class abażur do lampy 7
 14. Jeśli mocujesz swoje kwiatuszki do plafonu to po prostu przyklej je za pomocą kleju. Jest przeźroczysty, więc nie pozostawi żadnych śladów.
 15. Jeśli natomiast zrobiłaś karkas, to na początku należy go obciągnąć. W tym celu weź stary tiul. Na nim przyszyj kwiatuszki. Między innymi kwiatuszki można zrobić w różnych kolorach i ułożyć w jakiś określony wzór.
 16. master class abażur do lampy 8

W końcu jedna porada. Jeśli robisz karkas to nie rób go zbyt wąskim. To da możliwość udekorować go kwiatuszkami zrobionymi nawet z bardzo delikatnej tkaniny.

Jesteśmy pewni, że taka lampa nie tylko nie pozostanie niezauważalną, ale również przyjemnie zadziwi twoich gości.

 
Powiązane artykuły:
Jak udekorować butelkę szampana?
Z pomocą decoru butelek można bez szczególnych kosztów stworzyć unikalny prezent czy ozdobę, co zapamiętuje się, do wnętrza, święta, czy sesji zdjęciowej. O tym, jak ubrać butelkę szampana, opowiemy w naszym artykule.
Sztuczna trawa do dekoracji – gdzie jest instalowana?
Współczesne dekoracyjne materiały pozwalają imitować praktycznie wszystko, cokolwiek. Teraz dla decoru świeżą natką nie zdarzy się urządzać w domu trawnik - sztuczna trawa dla decoru doskonale jego zamieni.
Jak udekorować stół serwetkami?
Oryginalnie złożone serwetki - doskonały wariant decorumu odświętnego stołu. Z ich pomocą stwarzacie odświętny humor i wyrafinowany rodzaj bez szczególnych kosztów. O tym jak ubrać stół serwetkami, czytajcie w artykule.
Woreczki na płatki róż własnymi rękami
Piękna tradycja obsypywać nowożeńców płatkami róż przyszła z krajów Zachodu i od razu zdobyła popularność. I jeśli również planujecie zrobić coś podobnego na swojej uroczystości, przydadzą się pakiety dla różowych płatków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty