Abstynencja płciowa – powstrzymanie się od seksu

abstynencja płciowa

Lekarze nie mogą jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, korzystnie lub nie urządzać swoiste głodowania seksualne. Jednak wszyscy zgadzają się co do tego, że seks jest korzystny.

Indywidualne zapotrzebowanie na seks

Każdy z nas ma indywidualne zapotrzebowanie na seks. Ludzie, którzy mają duże zapotrzebowania, abstynencją seksualną uważa się i 5 dni bez seksu. Natomiast ludzie z normalnym zapotrzebowaniem na seks mogą wytrzymać bez seksu ponad miesiąc, a ci którzy najmniej ulegają pożądaniom seksualnym – ponad rok.

Oprócz tego pożądanie seksualne może się nasilać lub gasnąć, w zależności od wydarzeń w naszym życiu – stresów albo odwrotnie, radosnych wydarzeń. Z tego więc powodu takiego typu długie powstrzymanie się od seksu nie jest wcale szkodliwe, jeśli ono(!) nie sprawia psychologicznego dyskomfortu człowiekowi.

Czym jest abstynencja seksualna?

Nie wato mylić pojęcia. Wiele z nas uważa, że powstrzymanie seksualne jest brakiem pożądania. To są różne pojęcia, chociaż i ściśle powiązane. Abstynencja – to wtedy, kiedy”chcesz”, ale nie realizujesz własnych życzeń. Najlepszy przykład to para małżeńska, gdy mężczyzna ”nie chce”, ponieważ ma problemy w pracy, natomiast kobieta ”chce”, jednak powstrzymuje się ponieważ facet nie ma ochoty na seks.

Szkody i korzyści

Jeszcze raz warto podkreślić – abstynencja seksualna szkodzi tylko wtedy, jeśli to sprawia ci dyskomfort psychiczny. Ciągle myślisz o seksie, nie możesz normalnie pracować, funkcjonować, oglądać filmy, uczyć się – tak się odbywa, ponieważ twoje myśli skupione są na fakcie niepożądania seksualnego.

Otóż, czy abstynencja seksualna szkodzi naszemu zdrowiu – przede wszystkim abstynencja seksualna doprowadza do tego, że z czasem pożądanie seksualne wcale zanika. To ochronna reakcja organizmu. Na przykład: żona w ciągu długiego czasu czeka na powrót męża z długotrwałego wyjazdu służbowego, powstrzymując się od stosunków płciowych z innymi mężczyznami. Co się odbywa w wyniku tego? Mąż wraca, a żona już nie ma żadnej ochoty na seks.

Abstynencja seksualna i u mężczyzn i u kobiet doprowadza do tego, że hormony popędu seksualnego po prostu zanikają. Oprócz tego ludzie, seksualna abstynencja płciowa które,zy przez cały czas hamują własny popęd seksualny mają do czynienia z depresją, histeriami, stresami.

Jeśli chodzi o choroby kobiece to rozwijają się pod wpływem dyskomfortu psychologicznego. Dane statystyczne nie kłamią: wśród kobiet, które regularnie uprawiają seks ryzyko rozwoju raku gruczołów mlekowych jest o wiele niższe w porównaniu z ich rówieśniczkami , które powstrzymują się od seksu.

Jeśli chodzi o mężczyzn, w wypadku długiego powstrzymania się od seksu – to na nich czeka impotencja i choroba prostaty.

Wniosek: powstrzymanie się jest szkodliwe. Chodzi jak o potrzeby fizyczne, tak i emocje.

 
Powiązane artykuły:
Mąż mnie nie pożąda – podstawowe przyczyny
Jeszcze kilka dziesięcioleci temu byłoby dziwne słyszeć od kobiety frazę: "Mąż mnie nie pożąda"! Przecież wykazywać seksualną aktywność dla dziewczyny było po prostu sprośne. Teraz kobietom należy głowić się nad podobnymi problemami.
Powstrzymanie się od seksu – skutki i korzyści abstynencji seksualnej
Pogłoski o tym, że powstrzymanie seksualne grozi zdrowiu jak mężczyzn, tak i kobiet jednoznacznie jest wiadome. Jak naprawdę odbija się abstynencja na naszym życiu? O tym opowiemy w artykule.
Niezwykły seks – kilka skutecznych sposobów
Urozmaicać swoje seksualne życie można za pomocą nietradycyjnego seksu, który wiele par pomyślnie praktykują. W tym artykule opowiemy o najpopularniejszych rodzajach takiego seksu.
Seks astralny – jak doznać orgazmu astralnego?
Jak wiadomo istnieje teoria o istnieniu cienkich ciał człowieka. Opowiemy o astralnym seksie, w którym wciągnęły cienkie ciała i dla którego nie ma tymczasowo-przestrzennych przeszkód.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty