Aby sprzątanie sprawiało przyjemność – 10 lifehacków dla Pani domu

Koniec z brudem! Znając te proste lifehacki, nie będziesz już się bać sprzątania, bo one maksymalnie ułatwią ten proces. Dzięki nim mieszkanie będzie lśnić czystością, a Pani domu – promieniować szczęściem.

1. Stare i zaschnięte plamy z zamszowych powierzchni usuwamy za pomocą spirytusu medycznego.

plama

Nalej płyn do butelki z rozpylaczem. Weź jasną czystą gąbkę i szczotkę do zamszu. Spryskaj zabrudzoną powierzchnię spirytusem, odczekaj kilka minut i zacznij pocierać gąbką. Nie oszczędzaj sił, i już po kilku minutach zauważysz brud na powierzchni gąbki. Po czyszczeniu wyrównaj zamszę szczotką.

2. Żelazko i ocet do czyszczenia dywanów.

praska

Aby usunąć stare plamy, wymieszaj wodę z octem w proporcji 2:1. Przetrzyj mieszaniną plamę, przykryj ręcznikiem i poprasuj w ciągu 30 sekund. Aby usunąć uporczywe plamy, będziesz potrzebować nieco więcej czasu.

3. Czyścimy dywan z tłustych plam sodą z octem.

sprzątanie

Posyp zabrudzoną powierzchnię sodą lub skrobią kukurydzianą i pozostaw na 10 minut. W osobnym pojemniku wymieszaj płyn do mycia naczyń, łyżkę białego octu i dwie szklanki ciepłej wody. Przetrzyj plamę miękką ściereczką ze środkiej czyszczącym, spłucz powierzchnię zimną wodą i osusz ją ręcznikiem.

4. Jak szybko wytrzeć kurz z żyrandola.

wiatr

Ten sposób najbardziej nadaje się do wentylatorów sufitowych, ale można go zastosować i do zwykłych żyrandoli. Narzuć na powierzchnię, którą zamierzasz czyścić, poszewkę i delikatnie zdejmij ją. Kurz jest wytarty i zebrany wewnątrz worka.

5. Czyszczenie żaluzji octem.

okno

Trzeba wymieszać ocet z wodą w równych proporcjach, założyć na rękę rękawiczkę, zwilżyć ją środkiem do czyszczenia i starannie wytrzeć powierzchnię każdego pasa.

6. Szybko i łatwo usuwamy zacieki i kamień z muszli kłozetowej.

kran

Wymieszaj sodę z wodą do konsystencji pasty. Nanieś na powierzchnię muszli. Przykryj z góry papierowym ręcznikiem i pozostaw na 20 minut. Następnie usuń ręcznik i wymyj sedes jak zwykle. Wynik Cię zaskoczy.

7. Soda do piekarnika.

soda

Soda nadaje się do czyszczenia wielu powierzchni. W tym i piekarnika. Zrób pastę i użyj jej zamiast standardowego środka czyszczącego. Jeśli przeszkadza Ci nieprzyjemny zapach, można dodać sok z połówki cytryny.

8. Doprowadzamy toster do porządku.

toster

Aby dokładnie wyczyścić urządzenie wewnątrz, wsyp do niego mieszaninę soli z sodą, zamknij górne otwory i potrząśnij. Proszek jest w stanie usunąć nawet trwałe zabrudzenia ze ścianek i przy tym nie zaszkodzi urządzeniu.

9. Myjemy kuchenkę mikrofalową.

brud

Umieść w mikrofalówce pojemność z 2 szklankami wody, 2 łyżkami octu i soku cytrynowego. Po płynu rzuć wykałaczkę, aby się nie zagotował. Podgrzewaj mieszaninę przez 5 minut. Po wyłączeniu nie otwieraj drzwiczek jeszcze kilka minut, a następnie wytrzyj wszystkie wewnętrzne powierzchnie szmatką. Brud zmyje się szybko i lekko.

10. Myjemy toaletę.

toaleta

Robić to najlepiej na noc. Wymieszaj 2 łyżeczki sody oczyszczonej ze szklanką octu i zalej zabrudzoną powierzchnię. Zostaw detergent na noc, a rano zmyj go ciepłą wodą wraz z nalotem.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty