Angielska dieta - jadłospis

angielska dieta jadłospis

W nasz czas wiele kobiet, które życzą mieć toczoną figurkę i zrzucić parkę zbędnych kilogramów, próbują mnóstwo różnych rodzajów diet, trzymając się w srogich ramkach i przeliczając każdą kalorię.

Jednym z najpopularniejszych i efektywnych sposobów pozbawienia od niepożądanej wagi, zgłasza się klasyczna angielska dieta, co różni się nie tylko różnorodnością dopuszczalnych produktów w racji, ale i dosyć przyjemnymi i przekonywającymi wynikami. Jeśli rozstrzygnęliście pożegnać się ze zbędnymi kilogramami w taki sposób, to nasz artykuł stanie się dla was doskonałym pomocnikiem.

Angielska dieta na odchudzanie

Ta słynna niskokaloryczna dieta trwa w ciągu 21 dni. Cały ten czas możecie jeść mięso, rybę, wyroby mleczarskie, a tak samo warzywa i owoce. Dziś spotyka się dużo odmian angielskiej diety na odchudzanie, jednak głównym założeniem jej zgłasza się dyżur białkowych dni z warzywnymi, trwaniem każdych 2 dni. Taka zasada jest bardzo ważna, jeśli tego nie będziecie się trzymać to wynik nie usprawiedliwi waszych oczekiwań.

Niektórzy diabetolodzy porównują "Angielkę" z jeszcze bardziej srogą japońską dietą, a czasami nawet uważają za bardziej efektywną , zdolną ulżyć ciało na 12-18 kilogramów. Angielską białkową dietę pozwala się przeprowadzać nie więcej niż raz do roku, a cały inny okres lepiej urozmaicać rozładunkowymi w najbliższych dniach 1-2 razy do tygodnia, z użytkiem tych samych produktów.

Przy dotrzymaniu tej racji, organizm samodzielnie spala tłuszcz, ponieważ te produkty, które wchodzą do jadłospisu angielskiej diety, zawierają minimalną ilość kalorii. Do tego dzięki znanemu nam błonnikowi, co mieści się w warzywach, owocach i kaszach, jelito wyprowadza z organizmu wszystkie nieprzetrawione produkty i szkodliwe substancje, co jest ważne dla naszego zdrowia.

Jadłospis angielskiej diety

Rozpatrzymy produkty, które należy w całości wyłączyć. To - sól, cukier, mączne wyroby, słodycze, tłusty i smażony pokarm, majonez, sosy, warzywa i owoce z dużą ilością kalorii, takie jak rodzynki, winogrono, grusza, melon, hurma, no i zwyczajnie alkohol.

Żeby schudnąć na angielskiej diecie, pokarm należy przyjmować 5-6 razy na dzień, z odstępem nie więcej 3 godziny i nie później 18-19 godzin. Tak samo o tej porze nie warto naładowywać się ciężkimi fizycznymi ćwiczeniami.

Ważne, aby używać wody niemniej 2 l na dobę, a tak samo ziołowej czy zielonej herbaty. Wszystkie potrawy trzeba przygotowywać w parowarze, czy na grillu bez oleju roślinnego. Żeby polepszyć trawienie na noc warto wypijać 1 łyżkę oleju lnu.

W jadłospisie angielskiej diety na pierwsze dwa "bardzo ciężkie" głodne dnie wchodzi:

 • mleko czy kefir- 1 l;
 • pomidorowy sok - 1 st.;
 • podsuszony ciemny chleb - 2 kawałeczki.

Dla późniejszych dwóch białkowych dni w angielskiej diecie, co przeplata się z warzywnymi przewidziano:

 1. Śniadanie: kawa bezkofeinowa czy herbata - 1 szklanka, ciemny chleb - 1 kawałeczek, miód - ½ l.
 2. Podwieczorek: ciemny chleb - 1 kawałeczek, zielona herbata czy bezsmarowy kefir - 1 szklanka, orzechy - 1/3 szklanka.
 3. Obiad: bulion z mięsa czy ryby, gotowana ryba czy mięso - 150-200 g, zielonego młodego groszku - 2 łyżki, ciemny chleb - 1 kawałeczek.
 4. Kolacja: twardy ser - 50 g, orzechy - 1/3 szklanka czy gotowane jajka - 2.

Po tym zapadają dwa angielska dieta białkowa  warzywne dnie. Ranek rozpoczyna się z filiżanki gotowanej ciepłej wody z dodaniem cytrynowego soku. Warzywny jadłospis angielskiej diety jest taki:

 1. Śniadanie: jabłko - 2 szt., czy pomarańcza - 2 szt.
 2. Podwieczorek: bądź jakie owoce, oprócz bananów.
 3. Obiad: zupa warzywna, z wyjątkiem ziemniaka, z łyżką oleju roślinnego.
 4. Kolacja: miód - ½ łyżki, sałata na oleju słonecznikowym, zielona herbata - 1 szklanka.

21 dzień takiej angielskiej diety powtarza pierwszy. Potem stopniowo wprowadzajcie do swojej racji różne produkty.

 
Powiązane artykuły:
Japońska dieta – jadłospis
Japończycy, w inności od Amerykanów czy Europejczyków, praktycznie nie cierpią nadmierną wagą. Właśnie dlatego diabetolodzy zwrócili uwagę na właściwości żywienia Japończyków i na tej podstawie opracowali dietę, o jadłospisie której opowiemy w tym artykule.
Dieta Kima Protasowa – najlepsze przepisy
W tym artykule opowiemy o polecanych produktach i o regułach przygotowania potraw przy diecie Kima Protasowa, znanego diabetologa, a także zaproponujemy kilka prostych przepisów dla tej diety.
Polska dieta
Wszystkim wiadomo, że w każdym kraju są tradycyjne sposoby walki ze zbędną wagą. W tym artykule porozmawiamy o polskiej diecie, która otrzymała szerokie rozpowszechnienie nie tylko na ojczyźnie, ale i w innych krajach.
Szwedzka dieta
Szwedzka dieta – wariant dla tych, komu należy zrzucić nie 1-2 kilograma, a od 5 i więcej. Za tydzień można dosięgnąć koniecznego wyniku, jeśli stanowczo dotrzymywać się jadłospisu, posilać się w jedne godziny i z równym odstępem między nimi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty