Angielski styl we wnętrzach – szczególności urządzenia pokoju

angielski styl we wnętrzach

W ciągu wielu lat design domu odbył wiele przemian. W całości odtworzyć tradycyjne angielskie wnętrze w świecie współczesnym jest dosyć trudno, jednak zawsze można wykorzystać podstawowe elementy danego stylu, aby wszystko wyglądało naturalnie, przytulnie zgodnie z brytyjskim stylem, elegancko.

Design wnętrz w stylu angielskim

Jeśli masz zamiar wybudować nowy budynek w stylu brytyjskim, to warto pamiętać, że wszystkie okienne i drzwiowe przejścia należy układać symetrycznie. Poprzez szczególności klimatu Anglicy nie robili dużych pokoi, jednak budowali domy na dwa piętra z wygodnymi schodami. Wnętrze domu w stylu angielskim świadczy o tym, że jest wybudowany na zawsze i może na długo zachować historię rodzinną. W nim bardzo przytulnie spędzać czas, odpoczywać, spędzać czas z rodziną w czasie świąt.

Styl angielski we wnętrzu pokoju gościnnego

W domach bogatych Anglików istniały dwa pokoje gościnne – duży i mały. Duże pomieszczenie służyło do tego, aby przyszli goście, a w małym była biblioteka, tutaj pracowali i odpoczywali gospodarze. Angielski styl we wnętrzu jest zauważalny w szczególnościach. Szafy kupowane są z jakościowego drewna, krzesła z wysokim oparciem. Tapicerowanie jest w kolorze kratki, kolorowym lub szkockim. Obowiązkowo istnieją upominki z egzotycznych państw w tym stylu.

styl angielski we wnętrzu pokoju gościnnego

Wnętrze kuchni w stylu angielskim

Meble i artykuły hydrauliczne mają być dobre, najlepiej z naturalnych materiałów. Zmywarkę Anglicy wykorzystują ceramiczną, duże masywne meble mają różne ozdobienie, kamienne lub drewniane płyty. Wnętrze kuchenne w stylu angielskim nie może być małe. Charakterystyczne elementy danego urządzenia – oddzielna stojąca płyta z piekarnikiem z dużą ilością palników, okap kuchenny, olbrzymi stół, mebelki z dużą ilością szafek i półek, które są uzupełnione naczyniami i akcesoriami.

wnętrze kuchni w stylu angielskim

Angielski styl we wnętrzu sypialni

Drewno, jeśli chodzi o urządzenie sypialni obowiązkowo musi być. Z niego wykonane są panele, akcesoria. Podłogę najlepiej pokrywać albo imitować dane pokrycie laminatem. Tekstylia najlepiej wybierać o najlepszej jakości z naturalnego materiału, firanki z frędzlami. Design sypialni w stylu angielskim jest w miarę srogi i elegancki. Oprócz łóżka z ciemnego drewna, komody, szafek w pomieszczeniu jest jeszcze kominek.

angielski styl we wnętrzu sypialni

Wnętrze przedpokoju w stylu angielskim

Hall w danym designie ma dużo elementów, które są spotykane w klasycznym urządzeniu – łuki, nisze, kolumny. Meble najlepiej wybierać z płyciny, z karniszami, z dęba lub czerwonego dęba. Wspaniale wygląda w przedpokoju na jasnym tle. Angielski styl w domu prywatnym można dostrzec w tym, że ściany mają drewniane panele i tapety paskowe albo w kratkę. Podłoga w przedpokoju jest z płytki z geometrycznymi wzorami, skomplikowanie rysunku zależy od rozmiaru pomieszczenia.

wnętrze przedpokoju w stylu angielskim

Angielski styl we wnętrzu pokoju dla dziecka

Pokój dziewczynki urządzaj w jasnych kolorach, dla maluchów należy wybierać bardziej wesołe odcienie. Najlepiej wybierać ciepłą paletę kolorów (brązowy, czerwony, bordowy, kolor ceglany), który ma dodatkowe kolory flagi brytyjskiej. Stwarza się wnętrze za pomocą starych i odnowionych przedmiotów mebli. Na tapecie są wizerunki bohaterów bajkowych, zwierząt, symbole heraldyczne, popularne symbole Londynu.

angielski styl we wnętrzu pokoju dla dziecka

Angielski styl we wnętrzu łazienki

Ściany w danym pokoju wykańczają drewnem, które przed tym było obowiązkowo przesiąknięte obowiązkowymi składnikami. Dziś można go zastąpić imitacją jakościowego plastiku lub laminatu. Jeśli chodzi o wnętrza w stylu wiejskim to wyróżniają się bardziej matowymi albo witrażowymi oknami do sufitu i dużymi drzwiami. Wanna jest wykonana pod marmur lub porcelanę, nóżki kute i wygięte. Krany są miedziane i pozłacane, podobne do starych. Meble są duże, gabarytowe, jeśli jest mało miejsca to można się ograniczyć jedną szafą.

angielski styl we wnętrzu łazienki

Szczególności angielskiego stylu we wnętrzach

Główne tradycje wnętrz brytyjskich ukształtowały się jeszcze w epoce wiktoriańskiej. Muszą być w miarę surowe, konserwatywne, arystokratyczne, eleganckie. Angielski styl, jeśli chodzi o urządzenie wnętrz można odróżnić na postawie kilku cech:

Główne atrybuty designu angielskiego:

  1. Obowiązkowo w domu musi być kominek.
  2. Na kuchni wykorzystywane są drewniane piece z kamienia, zdobione różnymi elementami.
  3. Okna w Anglii otwierane są do góry i udekorowane ładnymi firankami.
  4. Powierzchnia ścian wielopoziomowa. Na dole ma drewniane panele, a część środkowa jest pokryta tapetami i gobelinami.
  5. W zależności od pomieszczenia stosowane są ciężkie tapety z heraldycznymi ornamentami, gładkie płótno ze wzorami, które idą po kolei z kwiatkami.
  6. Meble wykorzystywane są ciemne, drogie, z charakterystycznie wygiętymi nóżkami.
  7. W pokojach są szafy do książek, fotele uszatki, klasyczne łóżka w stylu epoki wiktoriańskiej.
  8. Dużo w pomieszczeniu jest pozłoty, miedzi, kryształu, obrazów i luster w drogich ramach.

Współczesny styl angielski we wnętrzach

Nawet w Anglii zmanierowanie nie jest już na czasie i wnętrza wypełniają się modnymi akcesoriami, gadżetami. Tapicerowanie mebli, które są podobne do vintagowej, dekorowane są współczesnymi wzorami – wzorami ze zwierzętami, napisami, gwiazdami, portretami. Jeśli chodzi o tekstylia, to należy do jego doboru podchodzić poważnie, nadal są szeroko wykorzystywane są ciepłe koce, poduszki dekoracyjne. Zamiast kominka, który jest obowiązkowym atrybutem danego designu, można wykorzystać imitację. Tapety w stylu angielskim we wnętrzach z czasem bardzo się zmieniły. Na ściany nanoszą bardzo często oryginalne wizerunki, fototapety z brytyjskimi omnibusami, telefonicznymi budkami i innymi charakterystycznymi dla Brytyjczyków obrazkami.

współczesny styl angielski we wnętrzach

Angielski styl wiejski we wnętrzach

W Brytanii jest wiele domów zbudowanych kilka wieków temu, konserwatywni gospodarze które zachowują styl vintage czasów królowej Wiktorii. Antyki, stare krzesła, łóżko, klasyczna tekstylia, kominek, który jest niezbędnym atrybutem stylu angielskiego, sprzyjają stworzeniu niezbędnej atmosfery. W pomieszczeniach na prowincji istnieje obowiązkowo kilka wyjść, skąd mieszkańce bez żadnych problemów wychodzą do ładnego ogródka.

Słoneczko zagląda do pokoju gościnnego przez wiele okien, sprawiając to, że pokój jest powietrznym i jasnym. Wygodne kanapy z lnianą tapicerką znajdują się obok kominku, aby komfortowo odpoczywać wieczorami zimowymi. Kuchnia w angielskim stylu wiejskim jest przytulna, tutaj jest duży stół, kominek, wbudowany w ścianę, komoda w tradycyjnym stylu, pomalowane drewniane szafki. Sypialnia może znajdować się w mansardzie. Pod skośnym sufitem, bezpośrednio nad łóżkiem, mocują stare obrazy i zdjęcia, które podkreślają styl retro.

angielski styl wiejski we wnętrzach

Stary styl angielski we wnętrzach

Na początku wnętrze brytyjskie w czasach średniowiecznych było połączeniem stylu gotyckiego, rokoko, elementów klasyki. Następnie to wszystko stworzyło harmoniczny styl gregoriański, który łączył w sobie najlepsze cechy swoich poprzedników. Wnętrze domu prywatnego jest eleganckie i praktyczne, szczególną cechą go jest trzypoziomowa tapicerka ścian. Część cokołowa była pokryta tapetami, zamknięta listwą. Na część środkową były nanoszone gobeliny, tapety, drogie tkaniny. Trzecia część składała się z karniszu i efektownego fryzu.

Obowiązkowo w tych wnętrzach musiał być kominek z drogim ozdobieniem. Meble drewniane znajdowały się wzdłuż ścian, miękkie siedziska i oparcia były zdobione pokrowcami z teaku, ładnymi poduszkami z kokardami. Kończyli udekorowanie pokoju obrazami i lustrami w bardzo ładnych ramach pozłacanych, drogimi kandelabrami ze świecznikami, naczyniami i ozdobą ze srebra i porcelany w stylu wschodnim.

stary styl angielski we wnętrzach

Styl we wnętrzach angielska klasyka

Końcowy wygląd, rozpowszechnienie angielskiego stylu we wnętrzach zdobył w czasach znanej królowej Wiktorii. W nim przeważają kremowe, purpurowe, złociste, brązowe odcienie, terakotowe urządzenia i elementy kolorów kości słoniowej. Na część ściany klejono tapety, a na inną część nanoszono drewno. Zawsze były wykorzystywane listwy, mouldingi, pilastry, karnisze i inne ozdoby. W domach brytyjskich zawieszane są obrazy, portrety, gobeliny, zdjęcia przodków.

Podłogę Anglicy robią z drewna w kolorze brązowym albo ciemno-czerwonym, jakościowej posadzki w ciepłych kolorach. W dowolnej przestrzeni, która jest pusta umieszczają upominki, obrazy, wazy. Klasyczne meble w ich domach ma wytrzymane kształty, są zrobione z forniru. Wykorzystywane są sofy typu chesterfield, bankietek, krzesła kominkowe z wysokimi oparciami i wygiętymi nóżkami. Obicie krzesła wykonuje się ze skóry albo trwałej tkaniny jakościowej.

styl we wnętrzach angielska klasyka

Urządzenie typowego domu brytyjskiego świadczy o solidności, arystokracji i wysokim statusie jego właściciela. Spodoba się kolekcjonerom antyków i upominków, bibliofilom, miłośnikom mebli z drewna i naturalnych materiałów. Angielski styl klasyczny doceniają ludzie, które bardzo lubią harmonię we wnętrzach, symetrię. Tutaj nie ma zbędnych szczegółów albo tanich imitacji, które wskazują na fałszywą elegancję. Realizować dany design jest dosyć trudno, jednak w wyniku otrzymasz domową atmosferę o wysokiej jakości.

 
Powiązane artykuły:
Styl kolonialny we wnętrzu – opis wystroju i porady dla udanego projektu
Ciekawy kolonialny styl we wnętrzu wciągnął w siebie zachodnie i wschodnie cechy, przeplótł ich luksus i egzotykę, zjednoczył niezgodne i na wyjściu wydał coś absolutnie unikalnego i niepowtarzalnego.
Retro styl we wnętrzach – pomysły na urządzenie mieszkania  w starym stylu
Retro styl we wnętrzu zawsze zostaje aktualnym. Przecież tylko z jego pomocą w domu można utworzyć przytulną rodzinną atmosferę i stworzyć maksymalny komfort. Główne przy takim załatwieniu pomieszczenia nie mieszać elementy charakterystyczne dla różnych epok i okresów.
Styl art deco we wnętrzu – osobliwości wyposażenia i połączenie oryginalnych elementów designu
W czasy kryzysu utalentowani ludzie nierzadko szukają natchnienie nie w szarej teraźniejszości, a zbierając mozaikę z lepszych fragmentów epok. Tak był stworzony dziwny styl art deco we wnętrzu, gdzie sąsiaduje elegancja, egzotyka, luksus i śmiałość form.
Etno styl we wnętrzu – wszystkie szczegóły dla tworzenia własnego designu
Etno styl we wnętrzu jest uważany za faworyta designerów. On jest ciekawy, bez trwałych przelotów przenosi do najdalszych i egzotycznych zakątków naszej planety, zapoznajmy się z tradycjami, kulturą i historią.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty